61

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W Tucholi Królewskiej jak pszenica spełnia normy to dają po 780zł +vat.

62

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Takie  ładne  ceny  zapodajecie  że  chyba  jak  u  mnie  też  po  tyle  będą  płacić  to  w  przyszłym  tygodniu  wywiozę  wszystko

63

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Niestety za niska liczba opadania i do młyna nie da rady w paszarni płaca 650 + VAT ale już przymierzają się podnieść bo im nie wożą

Rolnik z powołania:-)

64 Ostatnio edytowany przez Bombay (2010-09-14 15:43:41)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jutri sprzedaje zyto d Bonhorst inter handel szczein to placa 500 + vat ale koszoneniedawno z kielkami i do 17 % wilg. o konsumpcje nie pytałem bo takiego zyta nie mam. owies do 40 dochodzi pszenzyto 550 plus vat natomiast inna firma transmarka placi za zyto 500 al odiczaja kozty transportu.

65

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czy u was też tak oszukują jak u nas bo jest taka sytuacja młyny chcą pszenice z parametrami a najważniejszy to opadanie jakieś 220 a tu wszystkie pszenice u nas mają 120 i młyny nie chcą brać takiej w ogóle ale gdyby jakaś spełniała wymogi to by dali 800 + vat a handlarze kupują po 650 bez wymogów i wożą ją na młyn i od handlarza się nadaje ,co tu jest grane.

66

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A po ile u was za litr mleka płacą u mnie po 98groszy

67

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tomek1974 napisał/a:

Czy u was też tak oszukują jak u nas bo jest taka sytuacja młyny chcą pszenice z parametrami a najważniejszy to opadanie jakieś 220 a tu wszystkie pszenice u nas mają 120 i młyny nie chcą brać takiej w ogóle ale gdyby jakaś spełniała wymogi to by dali 800 + vat a handlarze kupują po 650 bez wymogów i wożą ją na młyn i od handlarza się nadaje ,co tu jest grane.

Myślałem ze tylko w mojej okolicy tak młynarz kantuje powiedział ze mam liczbę opadania 130 na domieszki może się załapie, a 2 czy 3 lata temu też brał na domieszki a kuzynka co u niego pracuje powiedziała ze poszło na czysty przemiał. Poza tym jak sie zawiezie próbkę i sie cenę dogada, a jak juz zawiozę przyczepami to nagle parametry spadają i cena niższa

Rolnik z powołania:-)

68

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja oddaje do mlyn kostrzyn placa po 750 plus vat. moja przechodzi parametry a opadanie to ma 300! koszona jeszcze wlipcu.

69 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-09-28 19:15:20)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W zeszłym roku moja miała gorsze parametry i brali bez stękania ale była po 480 teraz jest zła ale przecież w zeszłym roku była gorsza.Robią nas w karolka ugadali się z handlarzami i biorą od nich żeby obniżyć ceny prosty rachunek na młynie musiał by dać 800 ,handlarz kupi po 600-650 zawiezie na młyn i sprzeda po 700 i tak 100 młyn jest do przodu,pomnóżcie to przez setki ton.

70

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja za mleko ostatnio otrzymalem  1.15 zł przy dostawie 7 tyś litrów

71

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

1,20 zł przy 12 tys litrów

72

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zrobiłem zwiad po producentach pszenicy i wyszły 95% pszenicy paszowej a 5% konsumpcyjnej ,kurcze to z czego ci młynarze robią mąkę bo jak dzwonię na młyn to poniżej 200 opadanie nie wezną a czy ktoś z was ma takową.Pewnie niektórzy powiedzą że pszenica jest za droga i rolnicy nie powinni tak drogo sprzedawać ale jak któregoś roku była po 350 to nie słyszałem,powinniśmy dać im po 500 bo jest za tania.

73

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

każdy każdego chce wydymać tu nie ma miejsca na altruizm.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

74

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Fenol napisał/a:

każdy każdego chce wydymać tu nie ma miejsca na altruizm.

:brawo: dobrze powiedziane Fenol :brawo:

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

75

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Słuchajcie...

Dzisiaj na targowisku kolega opowiadał mi jak młynarze kantują, otóż... Zawiózł próbki i oczywiście młynarz na to ze złe parametry nie weźmie a jak weźmie to tylko na domieszki niewielkie ilości. W tym czasie rozładowywany był TIR pełen zboża. Kolega wzia próbkę z TIRa i dal sąsiadowi. sąsiad zaniósł młynarzowi. młynarz zbadał i powiedział że nie weźmie bo kiepskie parametry.

Nie wiem czy jasno wytłumaczyłem ale myślę ze komentarz zbędny

Rolnik z powołania:-)

76

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej BO TO NA DOMIESZKI BYŁO... Stara prawda jest taka że jak brakuje to ludzie i z kąkolem zjedzą. Smacznego.

77

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tylko dlaczego nie brał od rolnika z okolicy tylko ciągną nie wiadoma skąd?

Rolnik z powołania:-)

78

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bo kupił gdzieś parę złoty taniej i wolą kupować gdzieś dalej żeby miejscowi rolnicy nie mieli gdzie sprzedać i wtedy przyjdą do młynarza na kolanach żeby tylko wzioł.

79

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

Niestety za niska liczba opadania i do młyna nie da rady w paszarni płaca 650 + VAT ale już przymierzają się podnieść bo im nie wożą

Nie dawno Młynarz do mnie dzwonił i powiedział ze weźmie za 700zł co roku ta sama heca

Rolnik z powołania:-)

80

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sorki coś mi komp  chwile zwariował zaraz to usunę

Ja ostatnio zawiozłem pszenice do młyna w ujeździe górnym  wzięli z pocałowaniem ręki  po 750zł  na rękę  to nie tak żle ale lepiej by mogło być

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile