21 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-02-08 22:19:37)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

nagroda to niespodzianka w postaci plusa
Nie znam dobrego mechanika
No może jeden ale on jest zajęty u niego kolejka to min 2 m-ce a chcę zrobić ciągnik na tip top do wiosny.
Papudraków nie chce potem trzeba poprawiać po nich. dokręcać śruby, wymieniać to co oni wymienili bo wbili to na chama i pękło albo wymieniają wszystko po kolei na chybił trafił.
Takie są moje i moich znajomych z okolicy spostrzeżenia.
Wierze w siebie i licze na Waszą fachową pomoc Nie mam dwóch lewych rąk .

Nie chwaląc się w wieku 16 lat wymieniłem pęknięty wał w 512 praktycznie bez niczyjej pomocy ( poza kolegą z koparką i młodszym bratem) silnik chodzi jak marzenie do dziś a minęło już 13 lat. Potem kilka grubych napraw zajeżdżonych silników  w  FSO 1500,  instalacja w FSO silnika 1,6 DOHC  ( rozebranego wcześniej w drobny mak) remont silnika w GOLF III i lanci dedrze 1,6 no i jeszcze drobne i mniej drobne naprawy w ZT 300 (pompa wtryski panewki pierścienie sprzęgło hamulce) . no to chyba wszystkie

Z tym mam problem dla tego że jak pisałem wyżej dostałem go po cenie złomu i nikt nie wiedział w jakim jest stanie i jak wcześniej  się sprawował. odkąd go kupiłem silnik pracował godzinę może więcej ciężko powiedzieć i jego praca nie była zbyt "kulturalna".

22

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Co do nagrody żartowałem, bo jakoś nie było chętnego żeby zdradzić tajemnice o zaworach.
Jak już tyle sprzętów udało Ci się "popsuć", to jesteś doświadczony wink
Forum jest niby po to żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem, to są już zabytkowe maszyny, serwisu oficjalnego chyba nigdy nie było w Polsce i w sumie ciężko coś znaleźć mądrego o tych maszynach. Zresztą serwis maszyn rolniczych u nas to taka dziwna prowizorka.

23

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

No to wam powiem jak poznać gdzie jest zawór wdechowy a gdzie wydechowy nie odkręcając kolektorów.A mianowicie wykręca się pierwszy wtryskiwacz i kręci się wałem jak tłok idzie do góry to wcześniej zamyka się zawór wdechowy i jak tłok dojdzie do góry to przy okazji można ustawić zawory.I też wtedy powinna pójść dawka paliwa na wtrysk.

24 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2009-02-10 00:40:20)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Tomek 1974, masz +. Trafna diagnoza.
Panowie, oficjalnie jesteśmy użytkownikami tych wyśmienitych sprzętów. Rozwiązania konstrukcyjne skłaniają nas do uzupełniania płynów eksploatacyjnych i wymiany filtrów - zgodnie z instrukcją obsługi. I nic poza tym !
Tak niewiele do szczęścia potrzeba, wystarczy to sobie uzmysłowić !

25

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Sławek święte słowa. Ja oddałem swoje silniki w ręce Piotra.

26

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

No. Po przebadaniu wtrysków na spokojnie okazało się że wszystkie są do dupy!!!
Nawet te które zrobiłem na zapas!! Leżały ładnie zapakowane w suchym czystym miejscu i dupa!! 200 zł do kosza. Bo co powiem pompiarzowi że robiłem wtryski w maju a teraz okazało się że są do dupy??
Głowice Są powiedzmy ok. Ale wymienia mi dwa zawory i 2 gniazda bo się za bardzo schowały
Co też ma wpływ na pracę silnika. Gościu który to robi sam zaproponował  żeby zrobić gniazda. Mówi ze kiedyś przyszedł do niego Klient który upierał się żeby wymienić mu szczelnie trzymające gniazda trochę schowane w głowicę . Szlifierz upierał się że to jeszcze pochodzi. Zrobił je mimo że nie widział potrzeby po złożeniu okazało się że ciągnik chodzi zupełnie inaczej. Dodam że 323 który miał to robione jest obecnie własnością jednego z forumowiczów. Niech tomek1974 powie jak jego 323 chodzi
Jeszcze jedno Szlifierz potwierdził patent z matowieniem gładzi cylindrów przy wymianach  pierścieni. sam z tym wyskoczył....
Poza tym Gość powiedział:
Ten silnik powinien chodzić bez pierścieni z przestawionym rozrządem dziurą w głowicy musi mieć tylko sprawną pompę i wtryski będzie ciężko palił ale nie ma mowy o tym że nie odpali

27

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Ale o który chodzi ten co niedawno kupiliśmy z kolegą czy mój.

28

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

ten niedawno kupiony

29

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Kolega kupił go z dwóch powodów pierwszy cena 14tyś drugi silnik pali na dotyk jeszcze nie spotkałem takiego silnika.Właśnie go przeglądam i już naprawiłem hamulce,wyregulowałem sprzęgło i założyłem nowe zabezpieczenia na przednich zwolnicach bo stare zgniotło i były luzy na krzyżakach.Zostało jeszcze wymienić pompe wspomagania bo ciężko kierownica chodzi przejrzeć pneumatyke i elekryke i będzie gitara.Skrzynia taka sama jak umnie 4 wyje.Jak szukaliśmy to w bardzo dobrym stanie chodziły po 20tyś a i tak z tyciaka by trzeba było włoży bo zawsze coś nie grało.

30

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

14 tys to bardzo dobra cena i tak jak mówisz ten za 14 nie musi być w gorszym stanie technicznym od tego za 20 mogą się różnić tylko lakierem i blachami.
No i pali na dotyk.... :-)

31

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Krzysiu, Ty nie słuchaj co kto mówi. Nie słuchaj tym bardziej mechanika który sprzęty Ci naprawia i poważną kasę za to bierze. Jego gadka wliczona jest w usługę i Ty za nią płacisz. Patrz co robi, jak Twoim zdaniem robi i czy robi skutecznie. Wnioski bierz po objawach i wydanej kasie. Niech tylko wykona rzetelnie, zleconą pracę - oczywiście za godziwą zapłatę i może nie mówić nic poza dzień dobry i do widzenia.

32 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-03-04 20:15:57)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Są postępy
Wymieniłem końcówki  bo te " nowe " były do niczego ( wszystkie 8 bo zrobiłem na zapas)
złożyłem bloki głowice z nowymi gniazdami i zaworami. Zacząłem  ustawiać zapłon.
klawiatura na wierzchu co by było widać to co powinno......
ustawiam i coś mi nie pasuje!!! Brakuje mi pola manewru na sprzęgiełku pompy!!!
Przy maksymalnym wychyleniu  uzyskuje 15 stopini!!!
Wyszło na to że rozrząd nie był przestawiony bez potrzeby!!
Cóż zostało albo rozebrać rozrząd albo kombinować z sprzęgiełkiem.
Postanowiłem zrobić fasolki z otworów blaszek obliczyłem że przesuniecie otworu o 5 mm da mi brakujące 8 stopni.
Co planowałem to zrobiłem. Dałem duże podkładki żeby wzmocnić osłabione blaszki
Ustawiłem na 23 stopnie
Naciskam przycisk POWER silnik odpala jak fabrycznie nowy. Mam jeszcze ZT 300 on tak nie palił nigdy.
Tylko H... mie strzelił jak zobaczyłem jak leje się paliwo z pompy wycieka pod króćcami do których przykręca się przewody wysokiego ciśnienia.

33

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

To bardzo dobrze że w końcu rozwiązałeś problem muszę się przyznać że był bardzo trudny.Potomni niech pamiętają jak się coś grzebie w rozrządzie to trzeba umieć go ustawić.

34

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

teoretycznie jest ustawiony dobrze. Ale to tylko teoria jak z tym john deerem o którym ktoś wcześniej pisał. Coś musi być sp....... . mam nadzieję że że Tomek nie sugerujesz że nie umiem ustawić rozrządu na znaki. W tym silniku coś musi być nie tak. jakiś klin?? zębatka?? wałek? Co jak co ale rozrząd umiem ustawić szczególnie tak banalnie prosty jak w silniku ify