141

Odp: Czujnik temperatury

Krzysiek twój awatar mnie rozwala  ( super awatar ) a czujnik też super

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

142

Odp: Czujnik temperatury

Chciałem go zmienić ale jakoś nie znalazłem nic lepszego bardziej aktualnego

143

Odp: Czujnik temperatury

Witajcie !!!
Wiecie może, jaki zamiennik można wpakować zamiast czujnika 1? Jaki jest na nim gwint? Zegar dobry, bo po dotknięciu środkowym stykiem zegara, wskazówka wychyla się jeszcze poza niebieskie w lewo. Pracowałem 4h w polu, i ciągle była na początku owego niebieskiego.
A co zamiast włącznika 2? 

http://www.fotoload.pl/123aa67/7b2ffd9354f0768ed7acd0397d03a6431555_min.jpg

144

Odp: Czujnik temperatury

ten   na dwie wsuwki jest odpowiedzialny za włączanie   wentylatora .. a ten pierwszy   wykręc jedź do sklepu  i kup  z takim samym gwintem . albo kup zegar  wraz z czujnikiem od mtz i po kłopocie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

145

Odp: Czujnik temperatury

w miejsce 1 idealnie pasuje czujnik od  c-385

146

Odp: Czujnik temperatury

tylko ja czujnik inny dasz nie wyskalowany do wskaźnika to ci może oszukiwać. Najlepiej zrób jak wojtas mówi kup komplet, tanio i pewnie.

147

Odp: Czujnik temperatury

karl323 napisał/a:

w miejsce 1 idealnie pasuje czujnik od  c-385

Jaką mają one instalację? 12 czy 24V? Jak 12 to dupa neutral

148

Odp: Czujnik temperatury

a jaka to różnica ? 12v masz pod ręką a nawet bardzo blisko

149

Odp: Czujnik temperatury

jano323 napisał/a:

a jaka to różnica ? 12v masz pod ręką a nawet bardzo blisko

Zasadnicza. Nie mam bowiem zamiaru zmieniać zegara oraz od nowa prowadzić kabli. A czujnik 12V nie będzie współpracował z zegarem 24V. Inne rezystancje.

150

Odp: Czujnik temperatury

Od ciężarówki może ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

151

Odp: Czujnik temperatury

Helmut nie baw się w dopasowywanie bo gwint to nie wszystko. Właściwie to najmniejszy problem.
Albo oryginalny czujnik albo komplet czujnik + zegar - napięcie dowolne  bo i tak wszystko od nowa. No i zawsze możesz zrobić tak jak ja - patrz w tym wątku tylko wcześniej.
A jak chcesz od czegoś dopasowywać to by nie kupować 10 szt i testować  musiałbyś poprosić kogoś kto ma sprawny by zmierzył jaki ma opór przy np 20 stopniach i 90 - 100 stopniach
Potem do zaprzyjaźnionego sklepu tam bierzesz jeden do domu mierzysz podgrzewasz znów mierzysz jak pasuje to zakładasz jak nie to .....
To jest tak samo bez sęsu jak OPISYWANIE całej tej procedury

152

Odp: Czujnik temperatury

Krzysiek napisał/a:

No i zawsze możesz zrobić tak jak ja - patrz w tym wątku tylko wcześniej.

Kupiłeś termometr do 70* czy do 150*? Obydwa są na alledrogo, tylko nie wiem czy 70 wystarczy. Takie same jak Twoje, z sondą na kablu. Ok 30 PLN.
Jak działa toto? Jaki błąd pomiaru, na jak długo starczają baterie?

153

Odp: Czujnik temperatury

skoro masz sprawny zegar to dla czego nie kupisz oryginału?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

154 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-07-16 23:03:44)

Odp: Czujnik temperatury

W kombajnie mam do 150 stopni a w ciągniku do 70 bo ten do 300 się rozpadł musiałem czymś uderzyć  wypielacz pękł.  Generalnie mierzę temperaturę kolektora wodnego. kiedy pokazuje 87 stopni tzn że zaraz si zagotuje albo już się gotuje.
Baterie na zimę w kombajnie zostają i działały 2 lata. W ciągniku czasami braknie skali  i pokazuje w tedy error ale to rzadko zazwyczaj pokazuje pomiędzy  62-70.
Kabel jak za krótki można śmiało przedłużać.

155

Odp: Czujnik temperatury

Krzysiek gdzie kupiłeś taki czujnik podaj adres ????

156

Odp: Czujnik temperatury

Piotrfire napisał/a:

skoro masz sprawny zegar to dla czego nie kupisz oryginału?

Bo za czujnik wołają w okolicy 50zł+ przesył. A za tę kasę to kupię elektroniczny, dorobię układzik żeby z aku od razu zasilać i jeszcze na browar zostanie do pracy.

AD Krzysiek: czyli warto kupić do 150*. Będzie pokazywał pełen zakres smile

Zobaczę, albo pokombinuję, albo kupię elektroniczny lub oryginał w ostateczności.

157

Odp: Czujnik temperatury

Myślę że gra nie warta świeczki roboty i czasu nie liczysz? Kup w Pankowie a ja ci wyślę za 3,5 zł

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

158 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-07-17 17:33:08)

Odp: Czujnik temperatury

Ja kupiłem nowy zegar plus czujnik  który został na zapas    z pankowa stówę mnie wyniósł ten komplet  no do tego przesyłka . Bez żadnych  kombinacji  bo szkoda  kasy i mam pewność co do wskazań   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

159 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-07-17 22:11:35)

Odp: Czujnik temperatury

http://thermoplus.pl/

Dziś cały dzień usiłowałem się dodzwonić do Pankowa...... zajęte

A tu super alternatywa
http://allegro.pl/wskaznik-temperatury- … 29956.html

160 Ostatnio edytowany przez jano323 (2012-07-17 22:09:51)

Odp: Czujnik temperatury

jak dzwonisz na ten stacjonarny to się ciężko wbić (gorąca linia ) mają żniwa :beer: