21

Odp: 1 atm zamiast 3atm

to całkiem niedaleko odemnie:))

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: 1 atm zamiast 3atm

ciąg dalszy......  CIŚNIENIOWA ZAGADKA!!!
GDZIE JEST CIŚNIENIE GDY CIĄGNIK STOI W MIEJSCU?????!!!!!
Tak panowie ciągnik stoi ciśnienie 1- 1,5
ciągnik jedzie po podwórku ciśnienie 2 - 6
wymieniłem zegary nie pomogło
wymieniłem olej nie pomogło
Silnik pali na dotyk
nie kopci nawet przy gazowaniu
pracuje równiutko
hałasuje tak jak przystało na ifę
Ciśnienie zaczyna rosnąć od chwili ruszenia z miejsca i rośnie dość szybko w 3 sekundy jest o kilka atmometr więcej....
czekam na pomysły mam jeden ale nie chcę pisać żeby nie sugerować

23

Odp: 1 atm zamiast 3atm

No to może ja.
Typuję wężyk ciśnieniowy z podstawy filtra do zegara - gumowy. Rozwarstwił się.

24

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Jaki masz stan oleju w silniku? W moim mam dużo ponad stan ,jak miałem tak że na bagnecie wskazywało max to na pochyłościach skakało mi ciśnienie.Zdjołem miske olejową uszczelniałem smoka nic nie pomogło,w końcu wpadłem na pomysł żeby dolać oleju i jest ok.Fakt że mam w silniku jakieś 23 l oleju ale mam stałe ciśnienie oleju.

25

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Zamiast wskaźnika ciśnienia oleju masz prędkościomierz. Patrzysz po prostu nie na ten wskaźnik co potrzeba smile
Tak w ogóle to jaka jest nagroda za prawidłową odpowiedź ?
Teraz trochę na poważnie:
- ciśnienie oleju masz niskie na postoju w całym zakresie obrotów, czyli od wolnych do maksymalnych ?
- ciśnienie jest niskie na postoju obojętnie czy ciągnik stoi poziomo, z górki, pod górkę, pochylony na bok, także w całym zakresie obrotów ?
- ciśnienie jest niskie pod obciążeniem, np. podpięty rozrzutnik i włączony WOM, na postoju ?

26

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Protestuje !
Dario, nie podpieraj się pytaniami ! Odpowiedz na zadane pytanie.
Co do nagrody, masz rację. Za rozwiązanie zagadki, należy się jak psu micha.

27

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Jak zagadka to zagadka prosze nie podpowiadać,ja obstawiam zbyt niski stan oleju.
Apropo nagrody to jaka będzie??

28

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Dario ciśnienie jest niskie w całym zakresie obrotów
Te próby o których mówisz wykonam czyli na pochyłości, pod obciążeniem ale bez jazdy.....
A poziom oleju to 16 litrów
Nagroda....... hmmm
oprócz satysfakcji?
hmmm......
finansowa odpada bo nasze forum to nie allegro
ten kto zgadnie dostanie pocztą 3 naszywki na ubranko z logiem IFA

29

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Masz oprócz 300 także 323 ?
Oleju w silniku też masz 16 l ?
W sumie 16 l powinno wystarczyć. Co do nagrody to było bardziej żartem, forum ma służyć do pomocy smile
Wracając do zagadki, rozwiązałeś już ją ? Piszesz kto odgadnie..., co sugeruje, że odpowiedź znasz.

30

Odp: 1 atm zamiast 3atm

wcale nie sugeruje ze znam odpowiedź wy zgadujecie ja wasze pomysły wcielam w życie.
we wszystkich 300 323 512 mam około 16 litrów
Jutro pogrzebię zobaczymy
Ja zastanawiam się nad tym czy czasami coś przy smoku się nie stało, odkręca się czy co?

31

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Co do smoka to on bardziej był w starszych silnikach, one miały wymiennik ciepła z boku przykręcany. W nowszych jest w misce i udaje smoka (wawelskiego).Od stania przez kilka miesięcy nic się nie powinno samo odkręcić, chyba że masz sąsiada który ma taki sam ciągnik, to może było mu coś potrzebne wink

32

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Jak już było pisane zwiększ ilość oleju do 23litrów jeśli po tym będzie dobrze to wiem co jest a jeśli będzie tak samo to nic nie wymyślę.

33

Odp: 1 atm zamiast 3atm

ok dolałem 5 litrów i mam 6 atm na wolnych obrotach.
Wszyscy zainteresowani odebraniem nagrody proszeni są o przesłanie adresu
Po wiosennych pracach otrzymacie nagrody. oczywiście tylko ci co pisali o za niskim poziomie oleju.
Chciałbym podziękować panu z Grudziądza za konsultację
Wielkie dzięki do Grudziądza też trafi nagroda.

34

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Jestem ciekawy czy masz przetarty smok czy tak jak u mnie był cały,a ciśnienie skakało.Mógłbyś się podzielić informacjami po kosultacji o ile to nie tajemnica.Jeśli chodzi o nagrode to oczywiście były żarty,wystarczy świadomość że nic nie zrobiłem a być może pomogłem.

35

Odp: 1 atm zamiast 3atm

expert z Grudziądza powiedział że silniki nowszego typu czyli z wymiennikiem w misce ( chłodnicą oleju)  powinny mieś około 23 litry oleju i tyle
Powiedział też ( rozmowny facet ;-) ) że jak mam centralne smarowanie pompy to lepiej je skasować, że jak mam 323 to mam pamiętać że w przystawce od przedniego trzeba wymienić olej, no i o tym że filtr filtrowi nie równy (obudowy nie wkłady) tzn są filtry do starych silników z wymiennikiem na zewnątrz i można je zakładać  do nowszych silników tylko trzeba wyjąć kulkę która jest mniej więcej naprzeciwko  ( trochę wyżej) kulki od zaworu upustowego

36

Odp: 1 atm zamiast 3atm

za wysokość ciśnienia odpowiedzialna jest sprężyna kulka i gniazdo do którego ona przylega  jeżel na kulce będzie odgniecenie może być małe ciśnienie, . Miałem problem z ciśnieniem w E 514 oczywiście silnik IFA  110KM po wymianie całego filtra na nowy znowu jest 5 atm. Możesz sprawdzić czy jakiś paproch nie siedzi pomiędzy kulką a sprężyną
A pompę to regeneruje się chyba przez wymianę luleii Dobry mechanik jest w Grudziądzu
zajmuje się tylko IFĄ

37

Odp: 1 atm zamiast 3atm

sadlinki jesteś tu chyba nowy. Wszyscy przedmówcy doskonale o tym co piszesz wiedzą. A swoją droga to przedstaw się skąd jesteś, czym jeździsz, jak znalazłeś forum itd
Pozdarwiam

38

Odp: 1 atm zamiast 3atm

miałem ten sam problem z ciśnieniem zadzwoniłem do Piotra k i po rozmowie z nim okazało się ze nie ma zaworku który wchodzi do filtra i przyciska go sprężynka. Wyłączyłem smarowanie centralne pompy wtryskowej i nastąpiła różnica taka ze ciśnienie na zimnym trzyma do 5,5 a na rozgrzanym przy agregacie 4, a nie 2,5.

39

Odp: 1 atm zamiast 3atm

panowie . , pomocy    !!!!!!!!


    miałem słabe ciśnienie oleju   , po odpalenie 4  a jak  był ciepły to 2  i mniej i nie reagował na zwiększone  obroty. więc założyłem nową kulkę i sprężynkę . ma zmnieniony olej na nowy i jest go jakieś 23 litry  i mam teraz 8 jak odpalę i za chwile spada do 4  , i jest ok, ale jak sie troszkę nagrzeję   to znów spada na 1 i  jest znów dupa.

40 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-05-05 23:28:41)

Odp: 1 atm zamiast 3atm

Więc ciągnie powietrze,uszczelnij tą blaszkę na misce z oringiem na sawnym i powinno być ok .Nic nie przerabiaj tylko zrób jak było oryginalnie.                                      .