221

Odp: Układ kierowniczy

Cześć, jednak wyrwało mi znowu swożeń wachacza mostu od strony misy olejowej . Plan jest taki żeby dać  jednolitą oś przez całą długoś .  Pytanie jak to jest zrobione w 303 ? Jak jest swożeń blokowany ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

222

Odp: Układ kierowniczy

jak to możliwe ze ci sworzeń urwało jak on tam jest wbijany na siłę i przykręcany na 3 śróby ja swojego nie mogłem wybić choć miał luzy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

223 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2018-11-06 20:39:36)

Odp: Układ kierowniczy

Zadając te pytanie już powinieneś  podejrzewać co tam się dzieje . Lekko siedział podczas  wybijania .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

224

Odp: Układ kierowniczy

Jak kupiłem mojego 323 to też miał urwany...

225

Odp: Układ kierowniczy

Krzysiek a nowy z kąd brałeś , lekko wszedł ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

226

Odp: Układ kierowniczy

to zostaje jedynie wyjąć przedni most wyjąć kołyskę zawieść do frezera napawa brakujący materiał i odtworzy tak jak powinno być
bo obawiam się ze jak wstawisz jeden cały długi sworzeń to w momencie w którym się wybiją owe jaja na panewkach to go nie wybijesz bo będzie się ukosował miałem już podobne przypadki no i nie było lekko więc ja bym regenerował to co jest do stanu fabrycznego

Nie ma to jak FORTSCHRITT

227

Odp: Układ kierowniczy

Witam Panowie. Wczoraj spotkał mnie taki problem w 323. Zjechałem z Pola po 10 godzinach orki zgasiłem ciągnik. I po godzinie odpaliłem go ponownie. Kręcę kierownicą a koła niestety nie skręcają. Kierownica chodzi lekko ale koła nie reagują. Podczas całego dnia w Polu nic się nie działo. Dopiero jak dojechałem do domu i zgasiłem ciągnik. Dodam że ze 2 tygodnie temu wymieniałem tyleje w przednich kołach bo miały luzy i woziło go po drodze delikatnie. Przeszperałem kilka tematów i takiego objawu niestety nikt nie miał więc ciężko mi teraz dość co to. Czy orbitrol? Gdyby oleju nie było w układzie to wspomaganie by nie działało ale kiera się kręci.
Co byście Panowie doradzili?

228

Odp: Układ kierowniczy

a wspomaganie pedałów działa ?
bo jezeli nie to zerwało ci klin przy pompie i ona wtedy stoi
ewentualnie wtedy coś zapowietrza ci orbitrol

Nie ma to jak FORTSCHRITT

229

Odp: Układ kierowniczy

Gdyby klin zerwało to nie kręciłby lekko kierownica.Po kolei trzeba dochodzić.

230

Odp: Układ kierowniczy

no ale może lekko kręcić kierą ale na pusto

Nie ma to jak FORTSCHRITT

231

Odp: Układ kierowniczy

jeżeli pompa nie dawałaby cisnienia to efekt byłby taki ja na zgaszinym silniku czyli raczej ciężko, dlatego pompę zostawiłbym w spokoju

232

Odp: Układ kierowniczy

Panowie wspomaganie działa pedały tak samo kierownica się kręci poprostu koła w ogóle nie reagują:/

233

Odp: Układ kierowniczy

a sprawdzałeś czy ośka w wieloklinie się nie obraca w przednim wąsie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

234

Odp: Układ kierowniczy

Chyba że urwał krzyżak przy orbitrolu jak ja w e512...

235

Odp: Układ kierowniczy

Najdziwniejsze właśnie jest to że z Pola zjechałem bez problemu i dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu pojawił się ten problem. Trzeba będzie chyba wezwać lawete i zabrać go do mechanika. Na pewno zdam relację co to było.

236

Odp: Układ kierowniczy

A to są mechanicy co naprawiaja forsze?

237

Odp: Układ kierowniczy

nie wiem ale nie znam się na tyle więc dlatego wole zasięgnąć tutaj opinii fachowców żeby później ktoś nie na chachmęcił bez potrzeby rozbierając pół ciągnika.

238

Odp: Układ kierowniczy

Panowie kupilem nowy orbitrol i nową pompe wspomagania. Czy ktos  z was wie gdzie kupie ten frezowany trzpien lub stożek z nakrętką ktory wychodzi z pompy? Bo w moim forszu byl jiz kombinowany . Niestety u producenta pomp tego trzpienia noe maja. Na 12 frezów mam

239

Odp: Układ kierowniczy

niestety nie mam opcji edycji wiadomości. Chodzi mi o coś takiego

https://allegro.pl/oferta/fortschritt-z … 7570945518

nigdzie nie mogę tego znaleźć. 12 frezów

240

Odp: Układ kierowniczy

https://www.thu.pl/pl/c/UKLAD-KIEROWNICZY/2103 na thu sa dwa typy I zaden z nich nie pasuje?