121

Odp: Układ kierowniczy

Wszystko jest w porządku, ale o tym trzeba wiedzieć!
   
   Pozdrawiam.

122

Odp: Układ kierowniczy

Nie moge znależć gdzie było o pompie wspomagania wiec pisze tu. Powoli umiera moja oryginana. Dostaje przeciek przy walku i coraz gorzej sie kreci. Ktos pisał ze można założyć ruską nsz. Jaki model i czy dużo przerobek. Mile widziane jakies foto z montazu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

123

Odp: Układ kierowniczy

nsz 16 lewa ,trza dorobić złączki hydrauliczne i wieloklin ,dziury na śruby prawie pasują tylko dolne pod szlifujesz

124 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-10-12 14:43:31)

Odp: Układ kierowniczy

Cześć . Jakie optymalne wymiary powinien mieć  siłownik ? Chodzi o grubość i skok tłoka . Przymierzam się do pozbycia serwa . Mam siłownik  , skok 22 cm. wystarczy ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

125

Odp: Układ kierowniczy

Ja mam grubość tłoczyska 36mm a skok minimalny to 26cm tylko ja mam zamontowany po długości a jak w poprzek to już inaczej wyjdzie jak chcesz fotki do podaj e-mail.

126

Odp: Układ kierowniczy

Ulatowskisebastian@wp.pl

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

127

Odp: Układ kierowniczy

Wrzuć tutaj fotki na forum z opisem co i jak bo również przymierzam się do założenia siłownika

128

Odp: Układ kierowniczy

minimum 35cm wysuwu, 60mm grubości, tłoczysko 32mm

129

Odp: Układ kierowniczy

Sebastian poszły fotki jak coś to pisz zrobię inne.

130 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-10-13 22:07:39)

Odp: Układ kierowniczy

Dzięki za  foty i wymiary . Chłopaki po  +.  Jednak  serwo padło ...  Niestety tłok będzie z przodu  . Z tyłu mam mocowania do spycha więc siłownik będzie z przodu,  będzie trochę wystawał  ... trudno . A powiedzcie czy po założeniu siłownika kierownica ma opór na maksymalnym skręcie ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

131

Odp: Układ kierowniczy

zrób tak jak ja mam a będziesz zadowolony smile

132

Odp: Układ kierowniczy

Jak masz dobre frezy to zmienić oringi i serwo odżyje.

133

Odp: Układ kierowniczy

Tak jak pisze Scoda, znam rolnika który z siłownika wrócił z powrotem na serwo.

134

Odp: Układ kierowniczy

Powiem że  teraz  ma lepszy skręt . Wydaje  mi się że troszkę więcej obrotów trzeba zrobić kierownicą . Ale  na razie nie zamierzam zmieniać na serwo . Tomek  1974 a jak masz zrobione ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

135

Odp: Układ kierowniczy

Sebastian a podcinałeś ograniczniki przy kołach ? jeżeli nie to nie masz "lepszego" skrętu, to tylko złudzenie. Na serwie też się poprawia skręt, jest o tym na forum, ja tak w swoich porobiłem.

136

Odp: Układ kierowniczy

Nie  podcinałem  nie dochodzą mi do nich zwrotnice  ... Wąs był przedłużany ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

137 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2014-10-15 23:05:38)

Odp: Układ kierowniczy

http://www.fotoload.pl/123aa2/183fb399ce1a14b8f7d0af2aa6812f167065_min.jpg     http://www.fotoload.pl/123aa39/930058644981ab68fcf633906cb87db74030_min.jpg  http://www.fotoload.pl/index.php?id=eff … d73cb0b280   http://www.fotoload.pl/index.php?id=3ec … f693122465

138

Odp: Układ kierowniczy

Jak już coś to ten sposób lepszy, od tego na ramie bo nie pcha przodka i nie wyrabia jego sworznia, w ostrówku też przełożyłem siłownik z ramy na przodek.

139

Odp: Układ kierowniczy

Androl masz rację . Na razie jest zrobione  na szybkiego , potem się zobaczy ... Myślałem o tym co Tomek ale to na dłuższe posiedzenie ... No i wiem czemu ludzie wracają na serwo . Powód - mam siłownik : czpień 3,2 cm. śr. , grubość siłownika 7,2 cm.  Żeby skręcić od prawej do lewej  trzeba się nakręcić  . Do tego  w jedną  stronę dwa obroty  więcej muszę kręcić . Pozostają dwa  wyjścia regeneracja serwa lub cieńszy  siłownik który nie wiadomo czy da radę ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

140

Odp: Układ kierowniczy

Albo najlepiej dwa siłowniki tak jak jest w 514/516 (nie wiem jak ma 512. Na dwóch siłownikach zawsze równo powinno to pracować i wtedy siłowniki mogą być cienkie. Albo taki siłownik jak ma mpopis w swoim samojezdnym opryskiwaczu

E 516 na części
Telefon 695 076 269