41

Odp: obroty silnika

U mnie jest od 6 lat, spróbuje go jeszcze troche naciagnac

42

Odp: obroty silnika

obroty hmmm mi wystarcza 1900 przy obciążeniu. Tak mi pomykał przez ostatnie dni nic złego się nie działo. ktoś pisze 2400 nie powiem miałem tak przez chwilę przed zniwami wymieniałem linke itd no i wszedł mi na 2400 . Pieknie chodzi jak wielka 6 tonowa *** pszczólka morda sie cieszy jak sie tego słucha!! Ale!
Instrukcja mówi jasno 2000 nie więcej. Czemu? Bo sa elementy których obrotów nie regulujemy jak w przypadku bębna młocarni, np klawisze które po podniesieniu obrotów o 20 - 25% mogą sie rozsypać. Po za tym mamy 2400 obrotów po co? Przesówamy dzwignię do końca i mamy trochę wiekszą przepustowośc młocarni ale i też wyższą minimalną prędkość. 512 z szerokim hederem, sieczkarnią, w konkretnym zbożu nie daje rady iść na pełnej szerokości i minimalnej prędkości a wy chcecie ją podnieść.
Może filozofuje....

43

Odp: obroty silnika

u mnie ma 2400 na podworku, w robocie obroty spadaja do ok 2100, moze ciutke wyzej

Krzysiek może i masz racje, ja zauwazylem ze przy spadajacych czy mniejszych obrotach kombajn jakby nie wyrabiał sie przerobieniem masy, dodatkowo nie czyscil tak dobrze, ale to akurat mozna podregulowac wiatrem. Przy obrotach 1900 jakim biegiem zazwyczaj jezdzisz?

44 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-08-18 23:29:55)

Odp: obroty silnika

na pierwszym..... mnie trzyma sieczkarnia, wydajność sit i podajników,  moc silnika przy 1900 styka. W bylejakim owsie 4 t żytku 4t zapinam II i idzie bez problemów ale takich upraw mam bardzo mało. Generalnie w życie i pszenicy koszę około 6-7 t na godzinę. I to chyba najważniejsze...
Bo przecież mozna kosić na III  tylko co to za plantacja???
Wiatr mam zawsze na max  - 1 obrót kierownicą od wiatru reszta to kwestia ustawienia sita "bardziej otwieram niż zamykam" ....

45 Ostatnio edytowany przez Matey (2013-08-18 23:40:30)

Odp: obroty silnika

U mnie wiekszość ziem to piaski, jeszcze sie nie zdarzyło zeby pierwszy bieg był za szybki bo kombajn sie nie wyrabiał

Przyznam że ciekawy sposób na ustawienie kombajnu, zazwyczaj sita otwierałem i reszte regulowałem wiatrem. Chociaż i w tym roku jakoś z wprawy w ustawianiu wyszedłem bo sie troche motałem. Siejesz może pszenżyto? Bo zastanawiam się czy mój kombajn nie mieli w jakiś sposób ziarna, bo po skoszeniu i wdmuchaniu na strych mam tyle kurzu że to masakra jakaś, z innych zbóż też jest, ale nie tak dużo jak po pszenżycie

46

Odp: obroty silnika

też mam pszenżyto z ogromną ilością pyłu, ale to przez grzyba chyba bo po ulewie prawie 5 ha leżało 10 cm nad ziemią...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

47

Odp: obroty silnika

U mnie całe stało, a pył to nie wiem jak to określić, jakby kurz zmieszany z zmielonymi kawałkami ziarna? Sam nie wiem jak to jest ale co roku w pszenżycie kurzu tyle że na osobną przyczepe moge go ładować

48

Odp: obroty silnika

Mam pytanie w 517 V8 ile na silniku powinno być obrotów 2000 czy 2200 proszę o szybką odpowiedź.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

49

Odp: obroty silnika

2000 ma być. Na 2200 były ustawione 516 a 516b już też były na 2000. Żeby ograniczyć zużycie paliwa.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

50

Odp: obroty silnika

Ok wielkie dzięki dziś pompa będzie brana na stół i ustawiana chciałem być pewny. Za pomoc +

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

51

Odp: obroty silnika

A miałeś 517 już wcześniej czy teraz nowy to nabytek?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

52

Odp: obroty silnika

Nowy nabytek doprowadzamy do stanu który nam odpowiada a więc jak najbardziej idealny. Nie jest aż tak źle ale coś trzeba zawsze poprawić sprawdzić.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

53

Odp: obroty silnika

no to wstaw jakieś foty sprzętu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: obroty silnika

Jak wyjdzie spod wiaty to porobię na pewno tu są z transportu http://pl.tinypic.com/view.php?pic=m927 … zQJTPl5M-U

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

55

Odp: obroty silnika

mam  problem   z  moim  512   ,   kiedyś   grzał  mi  się  niemiłosiernie  zmieniłem   chłodnice  na  bizonowską   pompę   od   kolegi  z  Grudziądza      odkamieniłem   międzyczasie   blok   no  i  niby  powinno  być  git  a  jest  prawie  git    w  upały   jak   co  każdy  zbiornik  nie oczyszczę  siatki  to  do  100 w  moment  podejdzie    jak  czyszczę (a  robię  to  cały  czas) to  się  trzyma  90-95   .   a  w  trasie   się  nie dogrzewa   ale  wtedy    bawię  się  żaluzjami.  silnik  jest   wg  mnie  w  dobrej  kondycji  ciśnienie  na  wale  4-5atm    pali   też   super 
(oczywiście  z   świeca  płomieniową  bo  bez  to  musi  pokręcić)  na  gorąco  nie  dymi   nic  na  zimno   jak  to  forszaje    dymka  niebieskiego  puszczą  big_smile   ale  bez  jakichś  kłębów  . no  i   wydaje  mi  się  taki  słabawy     w  transporcie  pod  górki  obroty  spadają  do  1700-1800   i  coś  przy  mało   pali    koło   10l       i  tak  se  myślę   może   Czesi   na  tych  swoich   ziemiach  zmniejszyli  mu  dawkę    (ponoć  przez   to  może  się  grzać  )     a  chce  zakładać  sieczkarnie  to  obawiam   się   braku  mocy  i  przegrzania   .  co  o  tym  myślicie ?    no głównie  liczę  tu  na  pomoc  kolegi  Piotrak   z  Grudziądza   ale  jak  ktoś  ma  jakieś  sugestie  i  doświadczenia  to  chętnie  poczytam

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

56 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-03-28 15:41:33)

Odp: obroty silnika

Zbyt duża dawka to rozumiem, że może grzałby się, ale zbyt mała - nie widzę powodu. Silnik jeśli musisz w żniwa podgrzewać świecą, bo inaczej kiepsko pali to on nie jest w dobrej kondycji. Może sprawdź rzetelność wskaźników, bo jak resztę robiłeś, to one Cie pewnie w balona robią.Ewentualnie przewody gumowe jakieś rozwarstwione i słaby obieg jest, ale może faktycznie Piotr coś wymyśli, w końcu od tego tu jest tongue

57

Odp: obroty silnika

Wtryski i pompa do sprawdzenia jak to nie pomoże to masz problem powiedz jeszcze jaki ma przedmuch na odmie

58 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-03-29 00:25:28)

Odp: obroty silnika

Lolekzetor, ale bloczki odkamieniałeś jakimiś detergentami czy ręcznie?

Jeżeli w lato musisz odpalać go ze świecą, to już coś jest tu nie tak. Sprawdź wtryskiwacze, bo to, że silnik ładnie pracuje jak jest rozgrzany, wcale nie świadczy, że wtryski dobrze pracują. Ten typ już tak ma, że wtryskiwacze mogą całkowicie lać, a on dalej będzie ładnie chodził i nic nie będzie wskazywało, że wtryski leją. Problem będzie tylko właśnie z rozruchem. Poza tym, dobrze by było sprawdzić wszystkie węże, bo tak jak pisze Grzegorz, któryś może być rozwarstwiony. Jak znam życie, to te węże od nowego nie były wymieniane i czasami tak się zdarza. Dobrze też gdybyś przejrzał wszystkie inne drogi wodne. Jeśli chodzi o tą zmniejszoną dawkę paliwa, to jak najbardziej silnik może się tu też grzać. Zmniejszona dawka powoduje, że silnik ogólnie jest dużo słabszy i jeżeli zbyt wiele od niego wówczas wymagasz, to po prostu go przeciążasz, a to też jest jeden z powodów przegrzewania się silników. Generalnie tak czy inaczej, musisz sprawdzić teraz wtryski i pompę wtryskową (spadające obroty przy obciążeniu powinny już dawno dać Ci sporo do myślenia) no i dobrze byłoby zerknąć w te węże wody. No i jeszcze ważna sprawa, to wentylator. Kombajn ma sporo większy wentylator niż traktor czy samochód i jeżeli ma taki założony to też wtedy się przegrzewa. To często się zdarza przy wymianie wentylatora czy przy przekładce silnika, gdzie jeszcze dodatkowo czasami się zdarza, że ktoś zostawia termostat, a później on się zacina... Może być jeszcze sporo więcej powodów przegrzewania się silnika, ale z tego co piszesz, to te wydają się najbardziej prawdopodobne. Wypadałoby też sprawdzić kompresję, tak jak wspomniał Tomek, chociaż o dmuchaniu z odmy nic nie wspominałeś.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

59

Odp: obroty silnika

niestety   jedynie   detergentami    ale   juz   nie  raz    nie   dwa  .    węże   są   ok   wymieniałem  chłodnice   to  miałem  okazje   sprawdzić   ,   ja   bym   tez  winił   pompe  i  dawke  paliwa  wtryski   kiedys   robiłem       i  po  roku   jeden   siadł   bo   kopcił   na   niebiesko   jak  jakis  szrot   wstawiłem   stary     i    było   ok.      z  tym  paleniem     to  grzeje  swiece  rano  na  zimno   zeby  go  nie  kręcic  .     potem   pali  dobrze  .   


narazie  dzieki  za  pomoc    dam  pompe  do  sprawdzenia     tylko  teraz  tyle  partaczy     no  ale   moze  jeszcze  sprawdzic  pompe  potrafią;d   bo  broń  boże  dotykac:)   nawet   w  Iławie   nie potrafią  równo   dawki  na  sekcjach  ustawic  (przygoda  szwagra  z  pompą  od  zetora 7245)

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

60

Odp: obroty silnika

nie wspominając  o  jakosci  nowych  częsci   tłoki  tuleje  pierscienie   ale  na pewno  znasz   ten  temat.

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .