61

Odp: wał bębna z cepami

A nie jest tak że silnik trochę za ciężko i drży? Jak zawias na silniku, co jest przykręcony do ramy będzie wyrobiony, to też będzie robić takie drgania.

62

Odp: wał bębna z cepami

Ciekawe. A jak wysypiesz to znowu wracają? Na pusto też? JAk na pusto też to zwalaj po kolei paski zacznij może od podajników. JAk tylko pod obciążeniem to cięzko coc pomóc. drganie drganiu nie równe....

63 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-01-04 17:46:04)

Odp: wał bębna z cepami

Czyli jak jedziesz bez młocarni ok, a jak włączysz tylko młocarnie zaczynają się cuda. To nie ma co kombinować, trzeba zwalać pasy po koleji. Ewentualnie szukać jakiegoś pęknięcia ramy  blachy. Moze masz podwójne dno w zbiorniku. Tj dno się wytarło poprzedni właściciel wstawił kawał blachy na starą, no i stara zaczęła napierdzielać o coś.
Kiedy to zaczeło Ci drżeć ????

Błażej poza tym zapraszam tu http://fortschritt.p2a.pl/viewforum.php?id=13
Przedstaw się napisz dokładnie gdzie mieszkasz wstaw zdjęcie żony w stroju kapielowym ......
Uzupełnij dane w profilu napisz jakie masz graty...

64

Odp: wał bębna z cepami

No ale cepy nie mają nic wspólnego z ilością ziarna w zbiorniku. Nie koniecznie ta blacha musi to robić. Pasy posciągać możesz.

65

Odp: wał bębna z cepami

Nie odpowiedziałeś od kiedy tak masz....

66

Odp: wał bębna z cepami

To blacha przeszkadzałaby jakby, zbiornik był pełny a tu odwrotnie. :hmmm: Ciekawa sprawa, dodatkowo to tłukłaby a nie robiła wibracje. A może blachy na odrzutniku, nie równe?

67

Odp: wał bębna z cepami

A przy każdym wysypie zboża wyłączasz młócarnie czy chodzi cały czas ?

68 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-01-04 18:42:46)

Odp: wał bębna z cepami

Grzegorz teoretycznie masz tacje w praktyce róznie bywa. Nowa się podegnie docisnie starą a ta juz nie wibruje.  Podsuwam możliwości  do puki nie popróbuje z pasami nie sprawdzi. 
Gdybamy sobie....
zadam kolejne pytanie. jak zbiornik jest w polowie pełny jest cicho.... 
Pełny owsa czy pszenicy?
Błażej jaką masz praktykę z tym kombajnem i w ogóle z kombajnami bo tego nie wiemy moze ci po prostu przegroda  zbiornik kabina drży! Nasypiesz ziarno opiera i jest spokój...

Błażej ciągniczek robi wrażenie. sam robiłeś? plusik leci!

69

Odp: wał bębna z cepami

W 512 miałem tak że jak mocno na cepach nabiło się kurzu to po włączeniu młócarni bił przez parę minut, potem wibrację uspokajały się i tak przy każdym włączeniu młócarni. Wyczyszczenie cepów załatwiło sprawę.

70

Odp: wał bębna z cepami

Błażej ciągniczek fajny ale nie pisz kilku postów jeden pod drugim tylko edytuj wink Co do kombajnu to masz gdzieś luźne mocowanie kabiny,pomostu ,zbiornika albo coś w tych okolicach . Choć w moim rekordzie wajchy zaczynają dygotać jak kosa się robi tępa albo uzbiera się brud w ślimaku i traci w ten sposób wyważenie .

71

Odp: wał bębna z cepami

blazej007 napisał/a:

podłoga też drży! Miałem tak podczas jazdy i tak jak mówiłem wymieniłem łożyska na wale jezdnym i wariatorze i jak ręka odjął. A tu nie mam pojęcia

Ja to miałem z powodu wyrąbanych łożysk wariatora jazdy i wału jazdy w skrzyni. Po wymianie łącznie poszło 5 łożysk problem zniknął.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

72

Odp: wał bębna z cepami

A jeszcze jedno jak masz cięższy kombajn mniej się trzęsie. U nas dostawał takiej czkawki jak targaniec miał już gumy wyrobione nieco i tłukło całym kombajnem, może od tego dostaje takich drgań ?

73

Odp: wał bębna z cepami

sławek77 napisał/a:

W 512 miałem tak że jak mocno na cepach nabiło się kurzu to po włączeniu młócarni bił przez parę minut, potem wibrację uspokajały się i tak przy każdym włączeniu młócarni. Wyczyszczenie cepów załatwiło sprawę.

Racja Sławek, ja też tak mam, np podczas przejazdu na inne pole z cepa, który jest na górze bębna odklei się syf to wtedy trochę trzęsie jak jest pusty, po seconie jak przeczyszczę cepy od środka to zero bicia.

74

Odp: wał bębna z cepami

blazej007 robisz widły z igły. Ja bym to zrobił tak: zwalił pasy i po kolei je zakładał, aż zaczną się wibracje ,jak jezdny to wymieniasz łożyska,  jak młocarnia to masz trochę zabawy ,ja bym zwalił wszystkie cepy i na początek sprawdził cały bęben i ośkę czy nie ma bić później zważył cepy i przykręcił na przemian podobnymi wagami i tą samą odległością od środka.Do świętego spokoju zmienił bym łożyska na młocarni i przyjrzał się dokładnie wariatorom.

75

Odp: wał bębna z cepami

co się dzieje z naszym forum, zawsze było tu spokojnie. Opisze jaki ja mam problem u siebie. w oststnim sezonie pojawiło sie "tyrkotanie" przegladnąłem wszystko i okazało sie ze cepy lekko zawadzaja o klepisko. popuściłem na srubach od regulacji na sam dół i było ok ale pod koniec zezonu znowu zaczęły pojawiac sie te odgłosy jak móucarnia była pusta, jak obiążeniem jest ok cicho. co jest nie tam czy klepisko gdzies sie urwało i samo podchodzi do góry czy jak?

Rolnik z powołania:-)

76

Odp: wał bębna z cepami

muszę rozebrać, u mnie claas, ale zrobić musze...

Rolnik z powołania:-)

77

Odp: wał bębna z cepami

A jeśli jeszcze zobaczę jakieś obraźliwe i nie na temat posty to zacznę wprowadzać sankcje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

78

Odp: wał bębna z cepami

Słusznie Marek !

79

Odp: wał bębna z cepami

Podłączę się do tematu. Kupiłem 3pary cepów do kombajnu i różnica w parach wynosi, 10dag, 15dag i 20dag. Jaka jest dopuszczalna różnica w wadze naprzemiennych cepów? Na talerzach młocarni, tych do których przykręcamy cepy nie widać nigdzie wyważania. Oczywiście pomijając śruby i nakrętki cepów.

80

Odp: wał bębna z cepami

Zapytaj sprzedającego powinien wiedzieć co sprzedał