81

Odp: wał bębna z cepami

No ale ogólnie jest naklejka że cepy nie wyważone, tylko mi chodzi ile może być tolerancji.

82

Odp: wał bębna z cepami

W tym przypadku nie ma tolerancji ,ma być równo.

83

Odp: wał bębna z cepami

Grzesiek zdejmij pas i zakręć bębnem kilka razy i zobacz czy stanie za każdym razem w innym miejscu, jeżeli tak poznacz cepy i sprawdź ich wagę,potem przykręcaj nowe o zbliżonej jak najbardziej wadze i pokręć.Gdy będzie stawał w jednym miejscu to podłuż po przeciwnej stronie podkładkę lub kilka i tak do skutku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

84

Odp: wał bębna z cepami

Myślałem, żeby od razu dospawać coś do cepa zeby wszystkie były tej samej wagi. Dokładnie nie zrobię, bo nawet waga śrub i nakrętek będzie różna. Jednak tutaj musi być dość dokładnie. Dostęp mam super, bo wyjąłem odrzutnik. Kombajn ma być przejrzany na tyle ile się da, dlatego już siedzę przy nim.
Dobrze Janusz kombinujesz bo nie wiadomo czy ktoś cepy założył o różnej wadze a później cały bęben nie był wyważany. Pytałem w sklepie, to u mnie cepy miały być jeszcze oryginalne, bo przyłapane spawem, ale kto to wie.

85

Odp: wał bębna z cepami

A jak ci poszło z odrzutnikiem? Długo Ci się zeszło? Ps często padają łożyska na odrzutniku?

86

Odp: wał bębna z cepami

Zadałem pytanie w tym wątku, żeby zostało dla potomnych, a też nie chciałem śmiecić. Robię remont w tym claasie co kupiłem. Musiałem rozebrać odrzutnik, bo jego wał był krzywy, i tłukło wariatorami, i cały kombajn szalał. Dodatkowo przejrzę wszystkie łożyska, bo rozbierałem sam odrzutnik, 4dni takie lekkie, to w żniwa nie ma mowy o takiej naprawie.....

87

Odp: wał bębna z cepami

gdybys cos szukał grzegorz http://olx.pl/oferta/claas-dominator-10 … 636fb4fdbe

88

Odp: wał bębna z cepami

Jack to Twoje ogłoszenie? Widziałem wcześniej, bo się rozglądałem trochę, a teraz znowu nie na bieżąco jestem.

89 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2016-08-24 14:51:56)

Odp: wał bębna z cepami

Cześć . Gdzie można  kupić dobry wał bęna ?  W szerominku może mi załatwi pod koniec tygodznia hmm .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

90

Odp: wał bębna z cepami

A ile to kosztuje bo na wolnym czasie może byśmy ze swojego wyjęli.

91

Odp: wał bębna z cepami

Mówił że koło  800  zł . Nie wiem ile będzie kosztował z nowej dostawy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

92

Odp: wał bębna z cepami

A może z cepami chciałbyś?nie zaglądałem dokładnie, ale z brzegu wydają się bardzo dobre.  Jak się ogarnę to zajrzę.  tak w ogóle po co to chcesz wymieniać?

93

Odp: wał bębna z cepami

Poniewasz ,  szajba z kawałkiem osi z tego wału postanowiła zagrać w pinponga z sąsiednimi szajbami . Obawiam się używanej osi  bo to nie są przelewki .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

94

Odp: wał bębna z cepami

Wczoraj byłem na złomie i widziałem piękne cepy na bębnie z 512 . Szkoda że przecięte na pół palnikiem ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

95

Odp: wał bębna z cepami

Panowie czy w 512 między łożyskami głównymi 6309 a kołem wewnętrznym wariatora młocarni jest jakiś dystans lub coś podobnego bo przesunął mi się wał z cepami w lewą stronę (w stronę napędu obrotomierza młocarnii) i koło zaczęło trzeć o obudowę łożyska i o wzmocnienie boku młocarni?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

96 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2016-09-04 23:01:37)

Odp: wał bębna z cepami

luknij sobie  https://zapodaj.net/8e4b5866a0664.jpg.html

https://zapodaj.net/3a06f561986c1.jpg.html

97

Odp: wał bębna z cepami

Pierwsze włączenie młocarni po zimie i co słyszę ? jak by mi zaraz coś miało bokiem wyskoczyć. W okolicach bębna słychać mega zgrzyty jak by metal o metal. 2-3 sek jak się rozbuja i później cisza. Nie mogę zlokalizować skąd ten zgrzyt. szczelina na maxa otwarta. Jakies sugestie ? mowa o 514.

gg 5118068

98

Odp: wał bębna z cepami

Może koło wariatora obciera o obudowę łożyska?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

99

Odp: wał bębna z cepami

Może być jeszcze łożysko do wymiany.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

100

Odp: wał bębna z cepami

Ręką do obudowy, w ciasnych miejscach kawałkiem np kija od szczotki ręka na końcu kija w trąbke i do ucha i szukasz gdzie najbardziej puka