21

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

ale dałeś radę i tyłem a miałeś sieczkarnie

22

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

pochyłym odjechac to dosłownie 10 minut roboty  w 2 osoby i jeden ciągnik ...
  ja na ciagnik mam taki ala dźwig zrobiony  zapinasz do ciągnika opasasz podajnik sznutkiem plecionym lub pasem (nie mylic z paskiem klinowym )   sworznie zabezpieczające  siłowniki odpiąc siłowniki na ziemie połozyc wyjąc sworznie blokujące podajnik odpiąc  jakieś kable węże jeśli sa przykręcone i jazda  do przodu ...

ostatnio to robiłem przy swoim classie  jak ściagałem podajnik prostota jak nie wiem

co do podziewacza to wyciągac go  przodem dużo łatwiej   bo po ściągnięciu podajnika prawie nic nie przeszkadza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

No nie scoda19 siekacza nie ma i na bank nie będzie bo słoma potrzebna do produkcji brykietu ;p A co do wyjmowania przodem to jak pisałem wcześniej to próbowaliśmy...... wypieliśmy pochyły z siłowników i daliśmy go na pasie na maxa pod górę...... Problem  był w tym że podsiewacz klinował sie na wialni a nie mogłem podnieść go wyżej bo górą wadził juz o obudowy łożysk..... Chwila zastanowienia i odkręciliśmy te rynienkę co jest pod podsiewaczem.... Gdybyśmy od razu to zrobili to w sumie cała akcja trwała by z 15 min..... Po demontażu tej rynienki wszystko szło już gładko a do tego i rynienka została wyczyszczona i zakonserwowana......

24

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Ja heder kładłem na ziemi beczkę 200 litrów pod pochyły i kombajnem trochę do tyłu i wszystko na wierzchu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

25

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Ojanusz... każdy ma swoją sprawdzoną metodę..... Ja widząc że w jedna stronę nie idzie zabrałem się do drugiej..... Nie żałuje bo poszło dość sprawnie a i przy okazji przejrzane i zakonserwowane zostały niektóre dodatkowe elementy wink

26

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

nie mogę wyjąć podsiewacza, odkręciłem  oba wieszaki z przodu przy klepisku,i z tyłu gdzie jest wialnia po dwa śruby z każdej strony i nie chce iść i pytanie co jeszcze i gdzie odkręcić ?

27

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Witam.
Własnie zabrałem się za wyciąganie podsiewacza (wypycham go do tylu) w E-512 zrobiłem tak jak kolega, podsiewacz zaczął wyjeżdżać, ale po jakimś kawałku zatrzymał się i nie chce iść dalej, słychać jak by o coś hopił, tylko nie wiem o co. Może wy pomożecie?

28

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Ja podsiewacz praktycznie co roku wyciągam i zawsze robię to przodem. Nie schodzi dłużej niż 2 godziny.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

29

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Dokładnie, tylko przodem. Odwalasz gardzieli i robisz jak gość. Wygodnie, szybko i bezpiecznie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

do tyłu podsiewacz ?? pierwsze słysze ?  po co sobie komplikować Zycie

Leszek   dla kolegów'

31

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

roman438 napisał/a:

Witam.
Własnie zabrałem się za wyciąganie podsiewacza (wypycham go do tylu) w E-512 zrobiłem tak jak kolega, podsiewacz zaczął wyjeżdżać, ale po jakimś kawałku zatrzymał się i nie chce iść dalej, słychać jak by o coś hopił, tylko nie wiem o co. Może wy pomożecie?

kolegu musisz podsiewaczem ruszac góra dół i patrzec gdzie haczy ci... bo ja w tamtym tyg wyjmowałem i trzeba było zeby jeden z przodu rowno ciagnąl(najpierw we 2 zruszyć) a ja pod spodem miedzy wialnia wsadzalem kołka i raz lewa raz prawa strona do gory... bo jedyne miejsce to tam wlasnie na tych mocowaniach pod spodem podsiewacza moze ci trzymac ..u mnie okzazał sie do wymiany(chyba kupie uzywke bo nowy to cena zaporowa jak dla mnie a łatac też nie bedę bo to pewnie później kłopot z ościuchami zawieszajacymi sie...

32

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Kup zestaw naprawczy i wspawaj, nic więcej nie trzeba.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

jak by co mam do 12 jeszcze na maszynie stan nie wiem musiałbym sprawdzić.