Temat: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Cześć Chłopcy czy zdarzyła się wam kiedyś awaria sprzęgła w silniku ( takiego okrągłego ) bo mi to sprzęgło psuje sie co dwa lata sad Wiecie dlaczego to może się psuć ????

GG 16238418

2

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Jakie sprzęgło? okrągłe jest każde :hmmm:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

3

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Kamil, co okrągłe - silnik czy sprzęgło ?

4

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

może mówi o tym sprzęgle  w ''dzwonie ''  znajduje sie na wałku  na którym się znajduja wszystkie paski klinowe napędzające cały kombajn   chyba wiem o które chodzi ale nie  wiem czemu moze sie psuc moze masz złą współosiowaśc wału z wałem w silniku ?? te sprzęgło jest gumowo-metalowe jeśli sie nie myle

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Żartowałem.
Nic nie wiem o kombajnach.

6

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Tak wojtas o to sprzęgło mi chodzi smile raz rozleciało mi sie łożysko na tym wałku i od tamtej pory co dwa lata to sprzęgło mi sie psuje  dokładniej rozrywa mi to sprzęgło sad Myślę ze to wina sieczkarni ????

GG 16238418

7

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

nie mozliwe żebby od sieczkarni się takie cuda działy predzej masz coś  schlapane  i dlatego to sprzęgło sie sypie  zprawdz czy wałek jest prosty  to po pierwsze a po drugie czy masz współosiowośc z wałem  w silniku   zobacz pozatym czy tam na tym wałku nie powinny byc łożyska wachliwe a nie stałe   bo jak stałe to całe minimalne kąty jakie tam występuja  meczy to sprzegło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

może być wina łożyska powinno być ( 6312  4z ) czyli troszke wyluzowane czy tak jakoś albo masz za duże obroty na śilniku

9

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Może i to jest powodem tych awari ja zakładałem za każdym razem łożysko ( 6312  v )

GG 16238418

10 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-06-15 19:36:43)

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Kamil2610 napisał/a:

Może i to jest powodem tych awari ja zakładałem za każdym razem łożysko ( 6312  v )

To jest jedno łożysko, a drugie??
Sprawdź Kamil łożysko z drugiej strony tego wałka, w wale korbowym silnika. Z reguły nikt go nie wymienia, a z tego co pisałeś, to Ty też nie i to ono właśnie na 100% Ci broi. Żeby je wymienić, musisz zdjąć koło zamachowe i wyciągnąć je ze środka wału. Nieraz jest to nie lada sztuka i niejeden ściągacz już na nim połamałem. Nie znajdziesz tego łożyska w żadnym katalogu Fortschritt'a i musisz mi uwierzyć na słowo. Tam jest łożysko 6204 RS i na pewno to ono Ci już poleciało.

______________________________________________________

I jak Kamil, sprawdziłeś to łożysko?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-06-22 01:19:31)

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Robiłeś Kamil coś z tym łożyskiem 6204? Jestem ciekaw jak u Ciebie ono wyglądało...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

12

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

z tego co wiem z doswiadczenia to należy dawać dobre nakretki samokontrujące do skrecenia tego sprzegla , Mi w ostatnim sezonie sie jedna odkrecila i uwaliła cała obudowę:(

13

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Na wybicie tego łożyska z wału jest prosty patent. Mokry papier wbijasz do srodka i dobijasz jakimś cienkim wałkiem, dokładasz papieru i dalej dobijasz i tak w kółko aż łożysko wyjdzie.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

14

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Z tym papierem to sam próbowałeś czy tylko słyszałeś ?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

czy ktoś ma jeszcze jakiś inny sposób na wyciągnięcie tego łożyska z wału bo mnie to właśnie czeka a niestety u mnie to łożysko się rozsypało i wyleciał  środek

16

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Do wyciągnięcia tego łożyska użyj ściągacza do łożysk, jest taki patent i najczęściej działa, choć bywa, że się rozlata. Wcześniej zalej to łożysko jakimś odrdzewiaczem i posmaruj rzadkim olejem np. olejem do skrzyń automatycznych. W najgorszym przypadku pozostanie Ci zastosować metodę: "siła razy gwałt" wink

17

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Panowie potwierdam patent z mokrym papierem jest sprawdzony wczoraj to sam przerabiałem po rozmowie z PiotremK i podpytaniu jak się za to zabrac przy okazji poleciało też sprzęgło gumowe i nowe sruby ale wszystko juz kupione tylko składac.


Pozdrawiam wzystkich spokojnych żniw życze i mało nerwowej pracy naszemu głównemu mechanikowi  :-) :-) :-)

18

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Panowie, latwo wam schodzilo kolo zamachowe? Ja juz dwa klucze pogialem, a nic nie drgnelo... Moze jest na to jakiś patent bo juz nie mam pomyslow jak sie tam dobrać, a musze wieniec u lozysko wymienic...

19

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

witam czy silnik z sieczkarni e 281 pasuje do kombajnu e 512

20

Odp: Awaria Głównego Sprzegła w silniku E 512 lub E 514

Cześć danielek!
Nie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia