21

Odp: Chłodnica oleju hydraulicznego z E524 DO E512 ?????

joker-konin napisał/a:

laszek a jak w życie idzie jak masz słome gęstą

mój w życie idzie luks, 2 i przyśpieszacz, łyka dobrze, tylko czasami słychać bęben smile

22

Odp: Chłodnica oleju hydraulicznego z E524 DO E512 ?????

joker nie ma różnicy w jakim zbożu, silnik nie spowalnia kombajnu tylko przepustowość młocarni

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-02-19 22:58:31)

Odp: Chłodnica oleju hydraulicznego z E524 DO E512 ?????

joker-konin napisał/a:

piotrze powiedzmy sobie szczeże te silniki sie nie nadają i tyle czemu tylu ludzi sie meczy z temperatura bo nie ja pierwszy i pewnie nie ostatni

No jeżeli już mamy mówić szczerze, to wyobraź sobie, że na całym świecie pracują tysiące kombajnów i innych maszyn z tymi silnikami, i zdecydowana większość z nich nie ma takich problemów - patrz np. Paweł21990 i wielu innych kolegów z forum. Jeżeli takie problemy się pojawiają, to jest to tylko i wyłącznie wina ludzi zajmujących się tym sprzętem. Gdyby było tak jak piszesz, to żadna fabryka, tym bardziej niemiecka, nie wkładałaby takiego silnika do kombajnu i jeszcze puszczała go na eksport na cały świat... Twój problem nie leży w tych silnikach, tylko konkretnie w Twoim sprzęcie i to niekoniecznie w samym silniku. Piszesz, że silnik jest po remoncie więc może trzeba szukać problemu poza silnikiem...? Może przewody gumowe, chłodnica... A jak wygląda pompa wody? Wirnik jest O.K.?
Ostatnio miałem podobny przypadek z czwórką z kombajnu. Silnik też niby po naprawie, całkiem nieźle chodził, ale ciągle się przegrzewał aż w końcu się zatarł. Jak się okazało przyczyną były rozwarstwione węże gumowe, które ze starości po prostu się całe wewnątrz rozlazły i zatrzymały przepływ wody wszędzie gdzie tylko się dało. Chłodnica oleju też była cała zapchana.  A wystarczyło tylko wymienić te węże przy remoncie... Tego niestety też dużo osób nie robi....
A chłodnicę dałeś do przeczyszczenia? Nie przepłukania, ale fizycznego ręcznego czyszczenia łącznie z rozlutowaniem całej tej chłodnicy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

24

Odp: Chłodnica oleju hydraulicznego z E524 DO E512 ?????

silnik cały robiony chłodnice rozcieli i kazdy kanał czyścili taśmami

25

Odp: Chłodnica oleju hydraulicznego z E524 DO E512 ?????

panowie mam a jakby wpiąć wąż od chłodnicy za wyjsciem z bloku na smarowanie pompy a porót do pompy a chłodnice od oleju przed chłodnica do wody wsadzić za kołem obmiatającym plewy
i jak ?

26

Odp: Chłodnica oleju hydraulicznego z E524 DO E512 ?????

To dla mnie za skomplikowane