181

Odp: Ciągnik na gaz.

Skrzynia jak to skrzynia jak wyje na wolniejszych obrotach to na wyższych tak samo a gazu ile pali to się dowiem jak pójdzie w robote.

182

Odp: Ciągnik na gaz.

A jak zachowa się sprzegło  bo mówisz że jest tylko 2 stopien  przy takich obrotach  i czy  na pewno  skrzynia  te obroty wytrzyma  - ja  wiem  ze to jest w fazie prób  ale już jakiś pogląd  w tej materii masz ?

183

Odp: Ciągnik na gaz.

Po co przerabiać na gaz jak w każdym silniku diesel można przerobić układ paliwowy tak że spalanie spadnie od 35 procent 50 procent zależy od typu silnika .W taki sposób uzyskamy większą moc ,większe przyspieszenie i dłuższą żywotność silnika.

184

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin znaczy co? common rain założyć ciapkowi czy jak?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

185

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin K  tak na prawdę to masz racje w forszaju najpierw przetestuje tą technologię.Tak teraz myślę że to nie było by takie trudne a nawet banalnie proste.

186

Odp: Ciągnik na gaz.

Najlepszy w przeróbce jest mtz lub belarus ja takom technologie przeróbek stosuje od 15 lat ceny zależne od typu silnia .Np. silnik mtz ma większą moc po przeróbce i przyspieszenie jak mf 3095 i spala o połowę mniej paliwa co mf.Przerabiamy wszystkie ciągniki  rolnicze tel .883-883-615

187

Odp: Ciągnik na gaz.

Zawsze i wszędzie nr tel ale nie prosta odp na pytanie dla mas

188

Odp: Ciągnik na gaz.

Takich przeróbek nie da się opisać trzeba zobaczyć i przetestować a tajemnicy wam nie zdradzę jak to się robi .

189

Odp: Ciągnik na gaz.

marcin skoro to robisz pewnie to przynosi dochody ..  wiec nie śmiem prosić o zdjęcia bo to by było nie dobrze .... ale opisac możesz jak już zaczołeś ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

190

Odp: Ciągnik na gaz.

o ile się orientuje  to prawdopodobnie  chodzi o  zasilanie  - pompa  wtryski  kat  ustawienia  wtrysku  - myśle  ze  chociż to potwierdzi  lub zaprzeczy Marcin K.

191

Odp: Ciągnik na gaz.

ciekawe ciekawe, no Marcin K ja też właśnie mam Belarusa. Ile taka przeróbka kosztuje?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

192

Odp: Ciągnik na gaz.

Tu chodzi o zwykłe zasilanie diesel+gaz i taka przeróbka kosztuje około 5tyś.Ropki idzie 70-80% a reszta gazu.Zastanawiam się nad tym ostro ale sam to przerobie to znaczy parownik.

193

Odp: Ciągnik na gaz.

Według mnie jeżęli chodzi tylko o montaż instalacji gazowej  to jest to nie opłacalne   w ciągniku   a jak wygląda eksploatacja  silnika  to po pewnym czasie  zaoszczedzone  zl  trzeba oddać na remont silnika  - pytanie  czemu rolnicy tego nie robią ?  Coś by powiedzial Piotr K   na temat gazu w ciągnikach?

194

Odp: Ciągnik na gaz.

Ja się w takie eksperymenty nie bawię, ale chętnie poczytam o tym, czym zajmuje się Marcin K.

Marcin K napisał/a:

Takich przeróbek nie da się opisać trzeba zobaczyć i przetestować a tajemnicy wam nie zdradzę jak to się robi .

To pokaż może jakieś zdjęcia, albo filmik...

Swoją drogą Krzysiek kiedyś się bawił w zagazowywanie Ifki, a efekty były bardzo ciekawe i obiecujące.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

195

Odp: Ciągnik na gaz.

Żadna instalacja gazowa tylko przeróbka układu paliwowego i wydechowego . Leszek cena przeróbki belarusa 1025 to koszt od 5 tysięcy do 10 tysięcy  zależy co se klient życzy czy ma mieć moc maksymalną  spalanie minimalne i dobrego kopa.Taki belarus 1025 po przeróbce maksymalnej w głębokiej orce kładzie 1.5 hektara na godzinę i spala do 9 litrów paliwa.

196

Odp: Ciągnik na gaz.

to ja nie wiem jakim cudem ...  skoro dawka paliwa się nie zmieni to i  moc się nie zmieni ...     interesujący temat ale strasznie tajemniczy jesteś ...   co wy w nim takiego robicie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

197

Odp: Ciągnik na gaz.

normalnie sportowy wydech, sportowy kolektor ssący, wysoce wydajna turbosprężarka, wtrysk mokrego podtlenku azotu, lekkie koło zamachowe, kute tłoki i korbowody. Czyli w skrócie Japan tuning.
Ta tajemnica mi osobiście śmierdzi ściemą. Nikt mi nie wmówi że zmniejszając spalanie zwiększy się moc, bo po prostu tak się nie da. Bez papu nie da rady i tyle.
jest teszcze mały patent z parowaniem wody i wprowadzaniem jej do komory spalania, ale to takich rezultatów nie da...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

198

Odp: Ciągnik na gaz.

Wojtas zile myślisz moc się zwiększa i dawka paliwa się zmienia .

199

Odp: Ciągnik na gaz.

W silnikach benzynowych możemy niekiedy zmniejszając dawkę paliwa wycisnąć większe obroty silnika i mniejsze zużycie paliwa. Dzieje się tak tylko wtedy jak mamy za mały dolot powietrza. Jednak silnik będzie działał sprawnie tylko w małych obciążeniach. Sprawność straci wówczas gdy dostanie cięższą pracę i tak jak pisze Bamreras niekarmione konie zdychają. Marcin robisz to tyle lat, ale zauważ że w zasadzie tylko Tomek1974 chce coś takiego przerobić. Więc tylko on skorzystałby z Twojego pomysłu reszta chce wiedzieć z czystej niewiedzy. Mnie też to ciekawi, bo to co mówisz przeczy fizyce. Moim zdaniem na forum jest wielu sceptyków takiej przeróbki więc nic nie stracisz a na pewno klienta jak coś powiesz na ten temat. Poza tym nie oddałbym ciągnika na jakiś remont czy przeróbkę jakby mi mechanik nie powiedział co zamierza z nim robić. Pzdr.

200 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-05-29 09:46:40)

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin K napisał/a:

... ma mieć moc maksymalną  spalanie minimalne i dobrego kopa....

Jedno przeczy drugiemu, zupełnie tak jak z tym Najwyższym, który podobno jednocześnie jest wszechwiedzący, wszechmocny i miłosierny... Tu też jedno przeczy drugiemu i życie nie pozwala sądzić aby było inaczej. O losie, religia zawitała nawet do wątku o gazie, no ale w sumie to o mocy, więc może być wink

Marcin K, no przecież nie będziemy Cię prosić. Pochwal się trochę swoimi patentami i zrób coś, żeby chociaż minimalnie zachęcić ludzi do przejechania kilku czy kilkuset kilometrów do Ciebie, bo jak na razie to robisz wszystko, żeby tylko zniechęcić Twoich potencjalnych klientów... Wiesz, ja (podobnie jak i wielu innych) też potrafię zwiększyć moc, dać większego kopa i jeszcze na dodatek zmniejszyć znacznie spalanie, ale do tego wcale nie potrzebuję żadnej przeróbki pompy wtryskowej i układu wydechowego. Wystarczy tylko zrobić porządny remont silnika razem z porządnym remontem pompy wtryskowej oczywiście (plus małe podkręcenie), a rezultat osiągniemy dokładnie taki sam i to znacznie mniejszym kosztem niż Ty proponujesz, więc...?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.