101

Odp: Ciągnik na gaz.

Darku nie wiem może chodzi o to w którą stronę się wał kręci ale to chyba też jest to samo Ty tu jesteś szpec więc opowiadaj co i jak.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

102

Odp: Ciągnik na gaz.

Co do awaryjności takiego zestawu..... jak zrobisz na pier**l to się będzie sypał....

przy tych drganiach to to szybko wybuchnie, ale eksperymentuj, mieszkasz wystarczająco daleko ode mnie smile

@jamir12, ja nie wiem dlaczego on chce silnik z auta z tylnym napędem, ale może zdradzi tą tajemnicę.

103 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-12-28 22:07:05)

Odp: Ciągnik na gaz.

taki silnik jak on chce ma łapy do montażu symetrycznie z prawej i lewej   zazwyczaj nisko  przy podłużnicach w poprzecznych rożnie z tym bywa
wstrząsy to kiepski argument.  Instalacja hamulcowa też jest zbudowana z przewodów miedzianych i nic się z nią nie dzieje. Jak jakis przewód pierd... to gaz ucieknie i już, a przy hamulcach rożnie może być. Gaz w brew pozorom jest bezpieczniejszy od benzyny znika w kilka sekund nawet kiedy jest zimno ( poza garażem )

104

Odp: Ciągnik na gaz.

Latem znajomemu regulowałem w samochodzie instalację LPG i śmierdział mi trochę gaz przy reduktorze, dmuchnąłem na niego i silnik zgasł bo się zalał. Parownik nie lubi drgań ani wiatru, dawkuje wtedy jak chce i krótko żyje. Co do przewodów miedzianych jak je odpowiednio założysz to wytrzymają, w przeciwieństwie do hamulców jak pęknie może być mniej miło. W instalacji z butlą do samochodu jest zawór w butli z zabezpieczeniem i przy przerwaniu rurki powinien się zamknąć, jak założysz butlę z kuchni od mamy to nie będziesz mieć tego zabezpieczenia, ale kombinuj, pomorskie jest daleko od śląskiego wink

105

Odp: Ciągnik na gaz.

Panowie kombinujecie tu z silnikami benzynowymi i instalacjami LPG  . Wydaje mi się że chcąc obniżyć koszty paliwa lepiej byłoby założyć instalacje HHO , jest prostsza no i zamiast gazu LPG zasilasz silnik wodorem z wody destylowanej . Tu macie filmik jak to montuje gostek ludziom nawet w dobrych autach http://www.youtube.com/watch?v=GpFa9jXF … re=related . Na wiosnę będę kombinował to w swoim poldziu nie będzie szkoda jak coś się stanie , jak wypali to założę do Lanci Kappy 3l. no i do Landiniego i MF . Na allegro można kupić gotowe zestawy do montażu od tego gościa z filmu ale można też zrobić to ogniwo samemu .

106

Odp: Ciągnik na gaz.

http://www.youtube.com/watch?v=pymBKIVG … re=related
Kojot tu są 2 idee
1 zagazowan  benzyna
2 dieasel z dodatkiem LPG
no a Twoja jest trzecia
czy będą kolejne?
No teraz przynajmniej wiem co to HHO

107

Odp: Ciągnik na gaz.

ale tak prawde mówiąc to nie takie głupie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

108

Odp: Ciągnik na gaz.

Osobiście zastanawiam się nad tym kierunkiem
http://maszyny.anonse.pl/sprzedaz,494/i … 44569.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

109

Odp: Ciągnik na gaz.

hmm czyli co wrzucamy rzepak  tłoczymy olej do baku i jazda?:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

110 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-12-29 01:09:28)

Odp: Ciągnik na gaz.

HHO daje mocy ale też ją zabiera bo na eletrolize potrzeba prądu i to chyba nie mało. moge sie mylić  bo dopiero poznaje temat....
Ale ta Valtra na gazie mnie nakręca.....
Paliwo z rzepaku hmmmm  z tony  otrzymasz 340litrów oleju po poddaniu obróbce mającej na celu wytrącenie gliceryny  zotanie chyba 250 litrów rzepak chyba jest po 1200 zł to ci wyjdzie 4,8zł/l . wiadomo własny rzepak ale dolicz obsługę lini produkcyjnej, prąd, odczynniki, no i roślinnego spalisz o jakieś 10 % więcej no i  zapomnij ze ktoś odda ci akcyzę od rzepaku generalnie powinieneś ja zapłacić wszystko....

http://www.greenweal.eu/index.php?optio … ;Itemid=60

111

Odp: Ciągnik na gaz.

Krysiek zapomniałeś odliczyć makuch rzepakowy.

112

Odp: Ciągnik na gaz.

Dario twoje komentarze na temat podłączania gazu do silników diesla są zbyteczne bo takie silniki pracują już od jakiegoś czasu i nikt teraz ameryki nie odkrył,a co zużycia paliwa to najlepiej zrobić i przekonać się samemu.Kupno używanej instalacji gazowej to koszt 200zł ,trzeba tyko przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

113

Odp: Ciągnik na gaz.

Pewnie, że działają tyle że najczęściej na gaz ziemny to po pierwsze, a po drugie jak by to się opłacało, to diesli z gazem byłoby nie mniej niż benzynowych z gazem. Ale jakoś nie jest to popularny pomysł, czyli nieopłacalny.
Nie znaczy to, że masz nie zrobić eksperymentu smile
Rób co się narobisz to Twoje, ja życzę sukcesu :beer:

114

Odp: Ciągnik na gaz.

Dario zobaczysz za rok samochodów jeżdżących jednocześnie na ON i LPG będzie sporo.
Chłopaki od instalacji gazowych już się szkolą.  No a jak już się nauczą na wystarczy kilka reklam w lokalnych gazetach, rozgłośniach i odpowiednie ceny ON....
Zastanawia mnie taka rzecz jak to się ma do naszego prawa.
Bo instalacja gazowa w dieslu jest czyms w rodzaju podtlenku azotu (NOS) czyli podnosi moc a przy okazji zmniejsza spalanie. A HHO  z tym trzeba jechać na przegląd???

115

Odp: Ciągnik na gaz.

Nie byłbym takim optymistą, w silniku diesla nie opłaca się montować instalacji gazowej, ale pożyjemy zobaczymy smile
HHO jest dobre raczej na głupawe filmiki youtube i raczej nikt zdrowy na rozumie nie zezwoli na poruszanie się bomb po drogach publicznych.

116

Odp: Ciągnik na gaz.

Dario nie przesadzaj HHO nie jest aż takie niebezpieczne ,prawdę powiedziawszy nie widzę tam nic niebezpiecznego może instalacje elektryczną jak się wykona z za cienkich przewodów to może się z hajcować co do wodoru i tlenu tu nie ma czego się bać są zawory bezpieczeństwa .Ciekawy jestem co byś powiedział jak będą jeździć samochody na czysty wodór przecież po pewnych przeróbkach można z niego zrobić bombę wodorową i zniszczyć jakiś miasteczko ale to żart ale jakby miał trochę deuteru i zapalnik uranowy to już całkiem możliwe.Ja jestem zdania że wszystko co możliwe należy wykorzystać żeby tylko się opłacało a uwierzcie nie długo się zacznie tylko trzeba poczekać jak spadnie wydobycie ropy.

117

Odp: Ciągnik na gaz.

20% oleju napędowego wylatuje przez komin czemu tego nie wykorzystać?

118

Odp: Ciągnik na gaz.

@tomek1974, jeśli uważasz, że mieszanka wodoru z tlenem jest bezpieczna to mnie dziwi bez urazy, że twoje pomysły jeszcze głowy ci nie urwały.
Co do samochodów na wodór, one jeżdżą ale nadal jako eksperymenty i pewnie jeszcze trochę będą tylko eksperymentami. Co do bomby wodorowej to nie takie proste, ale nie ważne.
Załóż w końcu ten silnik z samochodu i pochwal się smile

119

Odp: Ciągnik na gaz.

Może  taki  silniczek  wstawić  do  forsza  http://www.youtube.com/watch?v=MtUB1yI0 … re=related    Nie  dawno  nad Grudziądzem ze samolotu spuścili 22 tony paliwa lotniczego  bo musieli  zawracać z powodu awanturującego się pasażera na Okęcie , więc  z  paliwem kłopotu by nie było, wystarczy beczki pod rynnę podstawić wink big_smile

120

Odp: Ciągnik na gaz.

troche niepraktyczne, przy żniwach mógłbyś niechcący coś podpalić wink  ale w nocy byłbyś widoczny ma drodze big_smile