Strony Poprzednia 1 … 13 14 15 16 17 … 83 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Forum Fortschritt i IFA » Pługi » Pług
Strony Poprzednia 1 … 13 14 15 16 17 … 83 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
trzeba nawiercic podstawe na m16 i wspawac króciec i podłaczyc weza
Panowie czy mógłby ktos poświęcic troche czasu i opisac zabezpieczenia w 201-5 88r. Ogladałem takiego ale z hydrauliki zostały tam tylko siłowniki :[ . jakieś fotki, co i jak jest połączone, krotki opis jak połączyc siłowniki zabezpieczające i do czego? do akumulatora czy do siłownika (tak jak wspomniane na początku tematu)??
Zależy co taniej uda ci sie kupic . Podlączenie pod silownik opisywalem chyba na poczatku tematu (i w tym przypadku musisz miec org. wspornik , silownik , i rozdzielacz przeplywu ) ten rozdzielacz mozna zastapić dwoma zaworami kulowymi po 15 zł .Ogromną zaletą tego ukladu jest to ,że moze pracować z lekkimi przeciekami wystarczy co kilka godzin pracy uzupelnić cisnienie w ukladzie . Natomiast akumulator gazowy możesz podpasować z innego pluga np. PHX ale ten układ musi być 100% sprawny (żadnych przecieków itd. ) Co do podlaczenia to silowniki polaczone są szeregowo do silownika wyrównujacego ciśnienie i następnie do rozdzielacza na plugu . z rozdzielacza jeden przewód idzie do koła podporowego drugi do ciagnika . W przypadku akumulatora gazowego silowniki od korpusow masz polaczone do akumulatora i jeden przewód do podnoszenia pluga.
Zasade z akumulatorem znam. Bardziej interesuje mnie to rozwiązanie z siłownikiem. Amoze jakies fotki lub schemat - bedzie łatwiej mi to zrozumieć. bo jak narazie to nei wiem gdzie w rozwiazaniu z siłownikiem jest miejsce do "łagodzenia" spotkan z korpusów z kamieniami
pług ten nie jest moją wlasnością zdięcie pochodzi z allegro,ale miałem kiedyś taki.Generalnie dobrze się takim pracuje a zasada jest taka że im większy opur stawia pług tym zwiększą siłą są dociskane korpusy do ziemi . Umine po uderzeniu wpotęrzny kamień było złudzenie jakby pociągneło traktor do tyłu,jednak jeżeli masz szczelny układ jak pisze Miras 1232 to polecałbym akumulator.
umówiłem sie z kolesiem że wyciagnie go z zarosli i wtedy pojade jeszcze raz obejrze. Przeglądałem wszystko co udało mi sie znaleźc i brak mi tylko schematu co i z czym łączyć
http://allegro.pl/item315162292_plug_fortschritt.html
co sądzicie o tej maszynie?
wygląda całkiem jak pług trzeba by na żywo zobaczyć w jakim stanie są siłowniki odkładnie wyglądają na dobre ale to wszystko trzeba samemu obejrzeć cena do zaakceptowania
Kupiłem go ale czy mój 323 pociągnie 6 skib
a jak nie to zdejmiesz jeden korpus
wstawiłem schemat instalacji hydraulicznej pługa b201. czy może ktoś powiedzieć co i jak połączyć bo szukałem i jakoś nie moge znaleźć dokładnei co z czym połączyć a pług który mam na oku ma tylko siłowniki. w pługu który oglądałem to siłowniki od tylnego koła i korpusów są jednostronnego działania natomiast od wierzyczki dwustronnego działania
nie pomoge ja mam wersje z amortyzatorem jeden przewód i rozdzielacz przepływu do podnoszenia ciśnienia w krpusach
Coś mi Pawlon na myśl przychodzi, patrząc na schemat. Czy siłownik dwustronnego działania z wyjściami A i B, nie robi podobnej roboty co akumulator hydrauliczny olejowo - gazowy ? Bo jeśli tak, to pewnie trzeba go połączyć z płynnym regulatorem przepływu (na błotniku). Wychodzą z niego dwa przewody na szybkozłącza, ciśnieniowy i powrotny. Ja bym podłączył ciśnieniowy pod B, przelew pod A. Żeby to miało działać jak akumulator, to przed tym siłownikiem, przewody A i B powinny być połączone mostkiem, zaworem regulacyjnym. Ciśnienie na siłownikach korpusów nie może być duże, 4 -7 atm.
Od razu mówię - to jest tylko gdybanie.
ja na swoje daje tyle ile pompa wyda
pawlon według twoich oznaczeń to powinno być tak wąż z gniazda w ciągniku idzie do tylnego koła(D) jednak po drodze zamontowany jest trujnik a zanim kran z którego wąż idzie dalej do siłownika z przodu (B) w który terz jest wkręcony trujnik a potem to już na wszystkie siłowniki od korpusów(C) chcąc dopąpować ciśnienie w siłowniki od korpusów otwieramy kran i podnosimy pług do góry na tylnym kole ps.tak przynajmniej było w moim pługu.
pawlon według twoich oznaczeń to... .
a drugie gniazdo w ciągniku pod A??
nie mam żadnego regulatora na błotniku. Znam sie troche na mechanice ale tego sposobu zabezpieczeń jakś nei moge rozgryźć. Sławek masz racje - ten siłownik robi za akumulator. Rozmawiałem z facetem co ma PHX tam jest osobny akumulator i mówiła ze pompuje mu do 1,5 atm. A w tym to głupi jestem.
Coś załapać nie mogę. Olej nie zmienia swojej objętości pod wpływem ciśnienia jak gaz, np. azot. Więc skoro nie ma gazu w instalacji, co amortyzuje ? Przykładowo. Jeden lemiesz trafia w kamień, korpus się odchyla do tyłu, zkłada się siłownik, czyli olej z tego siłownika gdzieś idzie. Gdzie ? Po chwili korpus się prostuje, siłownik rozchodzi pod wpływem ciśnienia oleju (z kąd ?). Ciśnienie w układzie powinno być takie jak przed kamieniem. No chyba, że w głównym siłowniku (bo chyba taki tam jest o ile dobrze rozumiem) jest sprężyna.
no wlasnie też tego nie rozumiem, a przed kupnem to wolałbym wiedzieć co i jak połączyć. moj pomysal wyglada tak: siłownik od kola tylnego (D) połączony od ciągnika (np. 1). Siłownik korpusów C połączony do B i dalej do ciągnika np.3 a A połączone do 4, sekcja ta ustawina na położenie pływające. Dobrze mysle??
Strony Poprzednia 1 … 13 14 15 16 17 … 83 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum Fortschritt i IFA » Pługi » Pług
Forum oparte o: PunBB 1.4.4
Configured by: Michal Pukalo