381

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek jak co to zobacz w firmie  Albeco  odział Katowice, gdzieś mam nr. jak co . Dostałem tam igiełki  do  krzyżaka przedniego mostu ZT 323 .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

382

Odp: Skrzynia Biegów

ok też +

383

Odp: Skrzynia Biegów

jak będziesz konkret wiedział co potrzeba podeślij listę to pogadam z gościem i wyceni ile co i jak. Powiem że ceny miał konkurencyjne nawet dla stożka. Do Starogardu juz po same łożyska to daleko nie masz smile ja w same łożyska zainwestowałem koło 700-900zł. nie pamiętam dokładnie. Wszystko co zakładałem to FAG, SKF i Timken. Naszych FKŁ nie dostałem w interesujących mnie rozmiarach.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

384

Odp: Skrzynia Biegów

witam . szukałem nie znalazłem , moze zabo szukałem ale mam pytanie w moim 323 dzieje sie taka sprawa  przy zmianie biegów  zgrzyta  ale nie zawsze  tak 50/50 chodzi mi o biegi 1/4 bo na reduktorze jest cicho sychac tez lekkie  zgrzytniecie  podczas właczania pompy i WOM .  czasami te biegi wchodza idealnie a czasami jak cholera zgrzyta nnnnni nie ma reguły na to. i jescze  jedno pytanie jak sprawdzic hamulec skrzyni  , temat ogolny to pytam tongue

385

Odp: Skrzynia Biegów

zacznij od regulacji sprzęgła bo to będzie na 90 % to

386

Odp: Skrzynia Biegów

czyli podciągnąc je?? cy cos innego??

387

Odp: Skrzynia Biegów

z lewej strony na obudowie sprzęgła masz taką blaszkę owalną przykręconą na dwie śruby 8 odkręć to , tam wyregulujesz 2 stopień... zresztą poszukaj o tym już było tyle napisane.

388

Odp: Skrzynia Biegów

oka dzieki bede informował czy to to

389

Odp: Skrzynia Biegów

Do skrzyni trzeba finezji big_smile A WOM i pompa z lekkim zgrzytem to raczej normalne, bo szczątkowo wałki po wciśnięciu sprzęgła jeszcze wirują.

390 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-02-19 18:47:26)

Odp: Skrzynia Biegów

sprawdziłem luz na łapkach od 1 stopnia ok. 1 cm  zarazie biore bede regulował

lutawiłem luz na 1mm odpalam i dupa ciągnik stoi , powiekszyłem na 2mm i nic , dopiero przy 3 mm  zaczoł jezdzic czy to normalne ??

391

Odp: Skrzynia Biegów

TPS zajrzyj do działu o sprzęgle jest tam instrukcja regulacji.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

392

Odp: Skrzynia Biegów

TPS w 323 łapki są ustawiane na stałe tylko łożyskiem regulujesz odległość właśnie jestem na etapie regeneracji sprzęgła PiotrK mi wytłumaczył pompki, wysprzęglik i jedną tarcz zregenerował mam nadzieje że jak wszystko poskładam będzie ok ostatnimi czasy zaczeły się cuda dziać z ruszaniem lub zmianą biegów

393 Ostatnio edytowany przez marcin (2013-03-01 12:35:16)

Odp: Skrzynia Biegów

Pytanie jak rozebrać drzwignie od uls on od załączania wałka muszę wymienić oring w tej tulejce co siedzi w pokrywie skrzyni biegów chodzi o

303

394

Odp: Skrzynia Biegów

Musisz podnieść do góry dźwigie od włączania walka i ukaże ci się taki bolec na dźwigni uls chyb który trzeba przebić i to wszystko ładnie ci wyjdzie

395

Odp: Skrzynia Biegów

TPS napisał/a:

sprawdziłem luz na łapkach od 1 stopnia ok. 1 cm  zarazie biore bede regulował

lutawiłem luz na 1mm odpalam i dupa ciągnik stoi , powiekszyłem na 2mm i nic , dopiero przy 3 mm  zaczoł jezdzic czy to normalne ??

Dla pewności sprawdź grubość tarczy I stopnia, bo taką regulację powinno przeprowadzać się tylko raz, przy nowej tarczy. Potem w miarę zużywania się okładzin traczy łapki zbliżają się do łożyska wycisku i gdy ta odległość dojdzie do 1 mm (nie może spaść poniżej 0,5mm), to znaczy że tarcza sprzęgła jest do wymiany i już nie można nic regulować, bo wtedy ulegnie zniszczeniu reszta sprzęgła. To oczywiście dotyczy oryginalnych tarcz ze stalowymi nitami rurkowymi, a nie tego badziewia, co pełno go jest na rynku z pełnymi, grubymi nitami miedzianymi czy mosiężnymi, przy których dociski sprzęgła lecą masowo.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

396

Odp: Skrzynia Biegów

Kto robi naprawy skrzyń biegów od naszych forszajów

397

Odp: Skrzynia Biegów

Jak to kto, PiotrK oczywiście.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

398

Odp: Skrzynia Biegów

To wiem myślałem że ktoś bliżej ale będę dzwonił i gadał z nim o robocie

399

Odp: Skrzynia Biegów

marcin samemu też możesz... a co Ci padło w niej??

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

400

Odp: Skrzynia Biegów

w zasadzie to ona chodzi ale gdy dostaje obciążenie wiskakują biegi co powoduje blokadę skrzyni , zdjełem pokrywe nix nie widac ale nie pokoi mnie luz na srodkowym wałku luz wzdłuż wałka jest ok 4-5 milimetrów  może łżyska poszły jakis pierscien nie mam pojęcia