501

Odp: Prasy rolujące

Zwijarka Deutz-Fahr GP510. Co powiecie o tym modelu?

502

Odp: Prasy rolujące

Kolega z wioski miał właśnie taką presę i paliła mu sie ale na szczęście zdarzył ją ugasic 2 razy.
Powodem było jakieś łożysko które cały czas się zacierało może to tylko ten egzemplarz był felerny.

503

Odp: Prasy rolujące

Dla mnie odpada bo choć jest pasowa to jest prasa stałokomorowa zasada prasowania tak jak w łańcuchowej ubija  ubija dopiero na końcu owija.

504

Odp: Prasy rolujące

http://allegro.pl/prasa-rolujaca-hessto … 42626.html Ma ktoś owe cudo?

505

Odp: Prasy rolujące

mechaniczna czy z sterownikiem?
kolega miał taką co sama się uczyła, czy tez zapamiętywała ustawienia, spłonął mu ten sterownik.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

506

Odp: Prasy rolujące

Wojtas, czytam Twoje posty na temat Z-263 i coraz bardziej skłaniam się do zakupu. Możesz napisać, czy c-360 da sobie w niej radę bez problemu? Na temat pras jestem kompletnie zielony, ale będę celował w pasową zmiennokomorową.

...jak mawiał Sofronow.

507

Odp: Prasy rolujące

no zmiennokomorówki mają to dobre że zbijają od środka. Jakiś czas temu było przekonanie że pasowe to gówno i ewentualnie tylko do siana i słomy a jak chcesz robić sianokiszonkę to tylko walcową... Ale patrząc na całą okolice to jeśli ktoś kupuje nową zwijarkę zachodnią to tylko pasowa... Znajomy ma pasową KUHN i idzie nią jak szalony, kumpel na FENDT też na pasy i też mu dobrze chodzi (nie licząc elektroniki w pierwszym roku bo to byłą porażka ale wymienili całą instalację i już ok)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

508

Odp: Prasy rolujące

igor   te Z263 są nowsze od tych  Z230  ale do nich już cześci  nie mają  a do tych Z230  jeszcze są ...  to jest dziwne .. C360  spokojnie pojedzie ...  c330  przy końcu się już dusiła ...  powiem ci tak  fajne prasy jak na tak wielką  ale właśnie te cześci ...  miałem  problemik mały z podbierakiem  wytarł się  nie wiem jak to nazwac taka jak by nerka w podbieraku   od prowadzenia palców  i nie dokupi się takiej czesci  ... całe szczeście że się napawało  wyszlifowało i  gitara po tym nie było problemów ..   pasy to standard , spinki itp   wszystko ok ... big_smile
bujda z tym  problemem  podbierania krótkiej  słomy    startuje  tylko trzeba wolniej z poczatku  jechac a później palnik   setka jechała od 1 do 3 szosowej    czyli C360 spokojnie pojedzie na 3 szosowej 

ja swoją niedawno  sprzedałem  celuje na JD 510  praktycznie już ta sama cena  czyli 5-6tys

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

509

Odp: Prasy rolujące

Podobno stare JD są nie  bardzo ale ja tylko tak słyszałem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

510

Odp: Prasy rolujące

Ja mam JD 550,teraz będzie7sezon i nie narzekam. Jedyne coby mogła mieć ta moja to szeroki podbieracz ze względu na duży kombajn bo uwali już wtedy konkretny pokos ale jak presowałem po 512 albo po bizonie to w zupełności wystarcza ten wąski. Jak fest pokosy ale właśnie jak nie za szerokie to 13a godzine można jechać, wiadomo nie to samo co zwijarki produkowane obecnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

511

Odp: Prasy rolujące

kolega ma  starego JD i nie narzeka ... tylko ma w niej   gwiazdy  boczne smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

512

Odp: Prasy rolujące

Chodząc po polu i obserwując efekt pracy, to uważam, że nowa WARFAMA jest bardziej nie bardzo niż stara JD

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

513

Odp: Prasy rolujące

znajomy co teraz ma Kuhn tona początku kupił Metalfach walcową. Dość dużo robi sianokiszonki i z tego względu ją kupił bo niby wytrzymała... Mówił tylko że większym gównem jeszcze w życiu nie pracował, jak trawa krótsza to się ubija pomiędzy walce i różne inne historie. Sprzedał ją. Kupił nową Sipmę, przerobił nią chyba 3 lata i w roku 2000 sztuk. Sąsiad przychodził do niego jeździć i podhaczał pod DF 140 km i żeby lepiej szła to wałek na 1000 obrotów. I tak3 lata wytrzymała. Teraz tego Kuhna jeszcze nie zamęczył ale sam mówi że nie ma takiej opcji bo maszyna na prawdę super

E 516 na części
Telefon 695 076 269

514 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-04-03 07:33:17)

Odp: Prasy rolujące

Laszek jeśli w sezonie przepuszcza przez prasę 2 tyś rolek to ja się mu dziwię że od razu nie kupił tego kuhna tylko rolował polskimi. Wszystko się opiera o ilość/rok. Przy 200-300 rocznie nie kalkuluje się wydać 2-2,5 raza więcej za takiego kuhna - przynajmniej ja tak kalkulowałem gdy kupowałem.

gg 5118068

515

Odp: Prasy rolujące

chłopaki, wspominałem że pracowałem w gospodarstwie gdzie mieli prasę JD już nie pamiętam numeru zdaje się 582, zgięły się siłowniki, ukręcił wałek, poprzecinały się pasy.
Parę ludzi ma i śmigają ale szef powiedział że do prasy JD nie ma powrotu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

516 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-04-03 14:01:29)

Odp: Prasy rolujące

jeśli pasy się przecinają to ktoś nie umie nią pracować, musiało nawijać się na wałek... Zorak to u siebie tylko 200-300 rocznie będziesz nią robił?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

517

Odp: Prasy rolujące

jeśli nie będę robił usług to u siebie więcej jak 300 rocznie nie zrobię z czego większość będzie sianokiszonka. Siano zrobię w małą kostkę tylko z łąk położonych na górach - ok 600 kostek. Słomę w rolkę do stodoły na spód a na górę kostkę. Zapasów aby wyżywić zwierzaki od listopada/grudnia do maja, a pozostała część roku na pastwisku. Jak bym miał na wiosce kilka pras to bym się zastanowił czy w ogóle kupować - ale niestety nie ma.

gg 5118068

518

Odp: Prasy rolujące

Wojtas, bardzo dziękuję za rzeczową opinię na ten temat. Brak części zamiennych trochę mnie zmartwił. Lepiej chyba kupić coś, co jest czym naprawić. Mój Starszy - cudotwórca zapewne coś by zawsze dorobił/zregenerował/napawał/przetoczył. Ale czy to będzie skórka warta wyprawki? Chyba lepiej zastanowić się nad czymś z Zachodu....

...jak mawiał Sofronow.

519

Odp: Prasy rolujące

My mamy taką jak Z23o ale Case international. Z wyglądu to samo ale śruby calowe i pasy wąskie. I nie wiem w sumie co tam się  może popsuć? Łożysko,pas, łańcuch?? To przecież prosta maszyna.

520

Odp: Prasy rolujące

nie no  jak nie ma części zamiennych to zawsze się coś zepsuje ...  zależy za jaką cene  taka znajdziesz i w jakim stanie smile  ja swoją za 4 tys kupiłem i uważam że więcej niz 5 ona nie warta smile  ale prasowac prasuje i to całkiem sprawnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile