341

Odp: ziemniaki 2010

U nas już raczej nie zarobią na wczesnych. On już powinien być wysadzony a raczej przez dwa tygodnie nie będzie.

342

Odp: ziemniaki 2010

za to sciagna z zagranicy i beda po 5 zl

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

343

Odp: ziemniaki 2010

Ja mam kontraktację  i odbór sklepu - dlatego  zawsze tylę sadzę  Krzychu-  trzeba  mierzyć sily  na zamiary

344

Odp: ziemniaki 2010

sadził tyle od jakiś 10 lat ale ostatnie 3 to tragedia nie dość ,że tanie to jeszcze nikt nie chce kupić... w zeszłym roku przywiózł mi całą przyczepę żebym krowami spasł bo już był koniec listopada a nie miał gdzie tego trzymać...

345

Odp: ziemniaki 2010

Znam ten ból -  sprzedaję  zawsze  tylko  CENY  jak jest nadmiar to tragedia  jak  nieurodzaj to jest ok ten rok jest dobry  a jak będzie to ????????

346

Odp: ziemniaki 2010

mówił że obsieje pszenicą i jęczmieniem... mniej roboty a lepiej zarobi.

347

Odp: ziemniaki 2010

Sytuacja  z ziemniakiem wczesnym  jest beznadziejna powinien byc posadzony  a nie jest  ? - czy sadzić  go z odmianami pozniejszymi  to tez bez sensu ?  zima nieżle  miesza w tym roku?

348

Odp: ziemniaki 2010

Do jakiej ceny dojdzie stary ziemniak w czerwcu ?

349

Odp: ziemniaki 2010

Jak nie ściągną z zagranicy to może być bardzo wysoka... A jaka faktycznie cena będzie to się w czerwcu dowiemy bo teraz to trudno cokolwiek przewidzieć.... U mnie w okolicy, we wszystkich marketach są "młode" ziemniaki z Izraela...

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

350

Odp: ziemniaki 2010

Ja w tym roku sprzedawałem tak jak jaki kupiec był, od 20 gr dp 80 gr, sprzedałem to co miałem. W zeszłym roku 10 ton oddalem z 3 wyrzuciłem , dlatego w  tym roku nie byłem wybredny.

mdw

351

Odp: ziemniaki 2010

Obawiam  się że  nie bedzie wysoka   już ziemniak polecial z ceną  w hurcie  import mlodego  z poludnia Europy i Afryki to spowodowal  - u nas wczesnego  nie bedzie  to  to import nie śpi  i tą luke  uzupełni.

352

Odp: ziemniaki 2010

Panowie, tak jak Holandia eksportuje warzywa na całą Europę aż po Ural, tak Północna Afryka eksportuje ziemniaki. Izrael, Maroko, Holandia, stawiając palec na mapie przykryje je całe. W większej skali przykrywa się je beretem.
Policzyłem. Europejczyków jest 712 milionów, każdy zjada średnio 100 kg ziemniaków lub ich przetworów rocznie. Miesięcznie potrzeba ich sześć milionów ton. Do młodych w pół lipca zostało dobre trzy miesiące i potrzebnych będzie 18 milionów ton.
Izrael, Tunezja, Maroko, Cypr, Egipt, Grecja, wyłączając pustynie, góry, zbiorniki wodne i tereny zurbanizowane - musiałyby ziemniakami obsadzić wszystkie swoje ziemie uprawne, wykopać i sprzedać je wszystkie w czerwcu i lipcu do Europy.
Socjotechnika. Jak nie będzie to się sprowadzi. Portki do parteru.
Ostatecznie zostają Chiny ze swoją produkcją ponad 72 miliony ton. Na eksport wysyłają do siedmiu procent produkcji i to stałym odbiorcom.
Ziemniaki które mam, prędzej po polu kultywatorem rozciągnę, niż sprzedam po 5 - 6 zł cwaniaczkom.

353

Odp: ziemniaki 2010

Jak przygotowania  z materiałem  nasadzeniowym ?  - czy jeszcze w tym temacie  zima ?  do mnie  na przyszły tydzień  przyjeżdzają  sadzeniaki  z 1 strefy zdrowotności

354

Odp: ziemniaki 2010

U mnie jeszcze śpią w kopczyku ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

355

Odp: ziemniaki 2010

U mnie podobnie czekają sobie w przechowalni. W tym roku z powodu późnej wiosny zamiast sadzić na płaskim polu posadzimy na południowym stoku. Ziemia tam szybciej wyschnie i mocniej się nagrzeje. To się przyda w szczególności że sadzimy odmianę DENAR.

356

Odp: ziemniaki 2010

Co  koledzy plantatorzy ziemniaka - zima  czy wiosna - u mnie przedwiośnie  i tez czekam na to by coś ruszyć ale mokro i nie ma rady trzeba czekać  aby obeschlo - taki ten rok 2013 ???

357

Odp: ziemniaki 2010

Taki rok , u mnie dzisiaj 18 stopni, a z ziemniakiem to dopiero sadzeniaki na tygodniu mam odebrać a sadzenie za dwa tygodnie chyba.

mdw

358

Odp: ziemniaki 2010

Co słychać w temacie ?

Odp: ziemniaki 2010

Ja denara sadze w poniedziałek. Satine jak tylko z drugiego kawałka woda zejdzie więc pewnie ze 2 tygodnie jeszcze. Oby w tym roku cena dopisała.

360

Odp: ziemniaki 2010

Jutro przywożą sadzeniaki  z północy Polski  odm - Satina  i tajfun - mam jeszcze swoją satinę  i Hermesa - ale sadzić będę  po niedzieli - jeszcze mokro bo gleby mam cięzkie  to kompleks pszenno - buraczany. Jutro zawłókuje pole - w poniedziałek nawożenie  i uprawa  Forsz uzbroję w agregat- myślę ze uprawie to pole- wszystko zależy od pogody? Pytalem  firmę dlaczego tak póżno przywoża sadzeniaka - odpowiedz dopiero sie skończyla u nich zima - pólnoc polski?-  A co u Was plantatorzy ziemniaka?