921

Odp: GG FORUMOWE

Może na początek Wojtas i będzie to już ostatnia riposta w tym temacie.Nie wiem i nie interesuj mnie jakiego jesteś wyznania i czy jesteś wierzący[owym chrześcijaninem] ale jest logiczne że nasi przedstawiciele i to niezależnie czy w hierarchii kościoła ,parlamentu,gminy itd wywodzą sie z nas .Różnica polega na tym że gdy wchodzą na świecznik wszyscy widzą ich błędy i niedaskonałości zapominając o tym jacy jesteśmy na co dzień.Z drugiej strony żadna jednostka  nie powinna oceniać ogółu wg własnego widzi mi się,szacować w procentach nie mając do tego odpowiednio przygotowanych analiz.Twoje szacowania może i pokrywają się z rzeczywistością na waszym terenie ,w końcu żyjemy w innych jakże odmiennych rejonach.U nas rodziny to istne rody z tradycją przywiązane do ziemii od setek lat ,wy w wiekszości jesteście napływowi z różnych stron wschodu skąd przynieśliście różne zwyczaje i zachowania oraz metody ich utwierdzania.Kończąc dodam że niczego tutaj nie neguję a ową mozajkę uznaję za walory tych terenów.

922

Odp: GG FORUMOWE

Krzychu bez obrazy ale to ty opisywałeś jak rozgrzewaliście się wódą w czasie przerw w trzymaniu straży przy Grobie pańskim to są twoje relacje które wklepujesz niezastanowiwszy się co znaczą a czytający mają wrażenie jak byś miał lakse non-stop.    Co to służby i obcowania z żywiołami to wiele musisz jeszcze pożyć i nie jednego doświadczyć.Chociaż z twoich relacji wynika  jak by pożary ,wypadki i tragedie były tylko u was a wasza dzielna osp z bosakami na siewniku konnym naciera na żywioł.Pytanie zasadnicze ; czy ty przypadkiem nie wróciłeś a misji  z czadu?

923

Odp: GG FORUMOWE

Musze tutaj poprzeć Pawła, krzychu momentami sie troche mota

mdw

924 Ostatnio edytowany przez krzychu (2013-05-03 14:30:44)

Odp: GG FORUMOWE

PawełS.64 o wódzie napisałem tak w ramach żartu bo co niektórzy się rozgrzewają faktycznie ale nie żeby się uchlać od razu... ja osobiście piłem kawę i herbatę bo jestem kierowcą... co do naszej osp jesteśmy w KSRG i mamy wyposażenie bardzo dobre : dwa samochody bojowe średnie (ciężkich tzn. takich z drabiną nie posiadamy ani lekkich typu busy czy żuki też nie) poza tym jest torba medyczna nożyce do cięcia np. rozbitych samochodów aparaty powietrzne pełen asortyment gaśniczy. A ty się z OSP nie śmiej bo kiedyś i ty możesz potrzebować ich pomocy. A z tego co pisałeś o kościele to chyba jesteś z tych co liżą d*pe księdzu i ostatnie gorsze by mu wynieśli....

925 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-05-03 15:42:29)

Odp: GG FORUMOWE

Pisząc o tym nie wspominałeś że to żart ,aczkolwiek dziwny i niesmaczny dlatego pozostanę przy swoim.Straż w KSRG jest ogólnie dobrze doposażona  a co do Kościoła,lizania i groszy to moje sumienie,mój język i moja ofiara a tobie nic do tego i nieprzypominam sobie abym o tych sprawach w ten sposób pisał dlatego zwracaj więcej uwagi na to co piszesz;chory kraj to taki w którym obywatele są chorzy-życzę zdrowia w dniu Święta Narodowego.

926

Odp: GG FORUMOWE

Wtedy nie pisałeś, że to żart. Ogólny stereotyp jest taki, że w osp się pije i nie jest to dla nikogo tajemnicą. Tak samo jak nie jest tajemnicą, że czasem pomoc strażaków osp może być nieoceniona, bo to oni najczęściej, ze względu na lokalizację, są pierwsi na miejscu pożaru czy wypadku.
A to, że ktoś ma odmienne zdanie od Ciebie co do kościoła to nie znaczy, że musisz go od razu  obrażać. Tak samo ktoś może powiedzieć, że to co tak ładnie opisałeś na końcu swojego posta, Ty możesz robić Twojemu komendantowi, dowódcy lub prezesowi OSP. Potem płaczesz, że masz tyle minusów. Nikt nie broni Ci wyrażać swoich poglądów, ale rób to w sposób kulturalny i merytoryczny smile Pozdrawiam :pa:

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

927

Odp: GG FORUMOWE

To dlaczego czepiasz się moich poglądów że idę do kościoła jak jestem nie wierzący ? idę po to że reprezentuję tam swoją jednostkę przed narodem jak już napisałem... i wracając do twojej wypowiedzi ze strony wcześniej że są porządni ludzie którzy są w osp i idą do kościoła miałeś na myśli ,że ja jestem nie porządny człowiek bo nie wierzący tak ? to jak ksiądz się k*rw gdzie popadnie żadnej baby nie przepuści bo musi wyruchać co sobota wieczór przyjeżdżają k*rwy z burdelu i jest orgia a później stoi przy ołtarzu i odczynia te swoje czary to jest ok bo to ksiądz i jemu wolno tak a jak ateista pójdzie to nie porządny.

928

Odp: GG FORUMOWE

co to za ochotnicy którym sie płaci?!u nas jest 15zł za godzinę i co niektórzy tylko po to sie zapisują.a większośc akcji bojowych to usuwanie os zabezpieczanie imprez plenerowych.
a co do picia-paliło sie u nas we wsi i ochotnicy z pobliskiego osp chcieli pomóc-nie dojechali bo wpadli do rowu-dlaczego??-bo kierowca wozu bojowego był na cyku!!

929

Odp: GG FORUMOWE

może u was tak jest u nas nie. Teoretycznie jest 7 zł za godzinę akcji ale na walnym zebraniu ustaliliśmy że tych pieniędzy brać nie będziemy tylko kupi się za to na koniec roku jakiś sprzęt potrzebny. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!

930

Odp: GG FORUMOWE

krzychu napisał/a:

To dlaczego czepiasz się moich poglądów że idę do kościoła jak jestem nie wierzący ? idę po to że reprezentuję tam swoją jednostkę przed narodem jak już napisałem... i wracając do twojej wypowiedzi ze strony wcześniej że są porządni ludzie którzy są w osp i idą do kościoła miałeś na myśli ,że ja jestem nie porządny człowiek bo nie wierzący tak ? to jak ksiądz się k*rw gdzie popadnie żadnej baby nie przepuści bo musi wyruchać co sobota wieczór przyjeżdżają k*rwy z burdelu i jest orgia a później stoi przy ołtarzu i odczynia te swoje czary to jest ok bo to ksiądz i jemu wolno tak a jak ateista pójdzie to nie porządny.

Ja się nie czepiam, że idziesz do kościoła tylko pytałem po co? w jakim celu? Przecież możesz reprezentować swoją jednostkę gdzie chcesz, ale nie musisz tego na siłę robić w Kościele, który masz za nic, a naród który tam stoi uważasz za ciemny i zacofany, bo wierzy w jakieś czary odprawiane przez księdza, który żadnej babie nie przepuści... Nie rozumiem Cie Krzychu...

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

931

Odp: GG FORUMOWE

krzychu napisał/a:

może u was tak jest u nas nie. Teoretycznie jest 7 zł za godzinę akcji ale na walnym zebraniu ustaliliśmy że tych pieniędzy brać nie będziemy tylko kupi się za to na koniec roku jakiś sprzęt potrzebny. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!

Piszesz, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka a sam tak robisz smile

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

932

Odp: GG FORUMOWE

Kogo jak niby wrzucam ? ... echh lepiej już nic się nie wypowiem będę się udzielał wyłącznie w sprawach dotyczących fortschritta. Bo widzę ,że jako ateista tylko kłótnię rozpocząłem. A co kościoła to pójdę jeszcze na boże ciało bo taka jest tradycja OSP a nie kościelna.

933

Odp: GG FORUMOWE

A wrzucasz, wrzucasz... tych co do Kościoła chodzą, księży itd... Jeden ksiądz zły- wszyscy źli, jeden katolik zły- wszyscy inni też. Nie chce mi się już szukać i cytować Twoich postów bo to i tak nic nie zmieni.

Dobrze, że ten Kościół jest bo byście w tej waszej OSP tradycji nie mieli big_smile smile

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

934

Odp: GG FORUMOWE

Mieli mieli mamy dużo... a ksiądz sam zaprasza żeby przyjść... Powiem to raz jeszcze nie śmiej się z osp bo się kiedyś będziesz palił albo twoja rodzina i w tedy kto Ci pomoże ? psp też od razu nie przyjedzie bo kawałek do wiosek mają. Amen po waszemu katolickiemu... koniec więcej nie piszę.

935 Ostatnio edytowany przez KsZyS (2013-05-03 17:08:24)

Odp: GG FORUMOWE

Ja się z osp nie śmieje, przeczytaj dokładnie co napisałem wcześniej.
Czasem tylko Twoje posty wywołują uśmiech na mojej twarzy, ale nie złośliwy smile Co złego to nie ja :beer: smile
"po naszemu katolickiemu Amen" smile

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

936

Odp: GG FORUMOWE

dobra to ode mnie też :beer: :beer: na zgodę strażackie piwko wink

937

Odp: GG FORUMOWE

Ja dziś wróciłem z pochodów strażaka. Jestem zapisany w Ochotniczej Straży. I jestem niby najstarszy bo mi w książeczce napisali data wstąpienia 212 a nie 2012 big_smile Chodziliśmy na cmentarz zmarłych Strażaków i zasłużonych, potem msza na 12 a na koniec ognisko małe i " Kiełkaski " big_smile ale jutro będzie posiadówka i to tęga heh. Widocznie więcej jest stażaków na naszym Forum smile :beer:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

938

Odp: GG FORUMOWE

Jak to znajomy(katolik praktykując) dzwoni do swojego znajomego (ateisty) przed którymiś świętami i na koniec zapomniał się i życzy mu wesołych świąt itd a po chwili zaprzecza że mu jednak nie życzy wesołych świąt skoro on nie wierzący smile a on na to że nie wierzący ale tradycjonalista ale co to za tradycja dla ateisty skoro to tradycja chrześcijańska...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

939

Odp: GG FORUMOWE

Karol323 u nas "Florian" dopiero jutro big_smile

940

Odp: GG FORUMOWE

Być może  Krzychu jest ateistą ale dla dobra jednostki idzie do kościoła i stoi ze sztandarem  - a skoro już  to powinien nic nie mówić - i nie obrażac  swoich kolegów strażaków  swoją retoryką i byló by to lepsze  bo skoro jest u Ciebie kościól  to sa katolicy a nie ateiści?   WSZYSTKIM STRAŻAKOM  Z OKAZJI SWIETA  FLORIANA  SPEŁNIENIA W SŁUŻBIE !