961

Odp: GG FORUMOWE

koseś coś w tym  jest smile)   i to ma sens smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

962

Odp: GG FORUMOWE

Panowie do ogrodzenia upraw przed dzikami co lepsze:
pastuch (ile żył)
drut kolczasty (ile drutrów)
siatka leśna (jaka wysoka)
Ma ktoś jakiś pomysł bo mi jelenie i dziki cały groch i ziemniaki zjedzą...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

963

Odp: GG FORUMOWE

ja dziki na kukurydzy płoszyłem petardami ahtung... kilka nocy z rzędu strzelałem i więcej się nie pojawiły u mnie na polu.

964

Odp: GG FORUMOWE

to samo przerabiam , ale ile mozna wytzrzymac z tym nocnym strzelaniem po dniowce 12 godzin na nogach w porywach do 14

mdw

965

Odp: GG FORUMOWE

Laszek napisał/a:

Papej jestem z Tobą, jak brać byle co to lepiej poczekać na konkret

od byle jakich to jest problem sie uwolnic. jest taka jedna co pisze do mnie co dziennie pomimo ze ja od jakiegos miesiaca juz jej nie odpisuje.

Rolnik z powołania:-)

966

Odp: GG FORUMOWE

Pajej mam to samo smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

967

Odp: GG FORUMOWE

na jelenia starczy biały sznurek a na dzika 220 smile jak wystąpisz o konkretne odszkodowanie do koła to sami wyjdą do Ciebie z propozycją wstąpienia do koła a wtedy walić z giwery ile się da, brachol właśnie w przyszłym miesiącu będzie miał egzamin

E 516 na części
Telefon 695 076 269

968

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

Panowie do ogrodzenia upraw przed dzikami co lepsze:
pastuch (ile żył)
drut kolczasty (ile drutrów)
siatka leśna (jaka wysoka)
Ma ktoś jakiś pomysł bo mi jelenie i dziki cały groch i ziemniaki zjedzą...

Spróbuj kupić kilka kostek mydła najtańszego. Najważniejsze żeby śmierdziało jakimś bzem czy innymi kwiatkami ala moher big_smile Potnij w kostki i porozrzucaj po polu. kolega tak sarny wypłoszył. Koszt na 0.5ha ziemniaka 6zł. Ja to spróbuję w burakach w tym roku.

969

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

Panowie do ogrodzenia upraw przed dzikami co lepsze:
pastuch (ile żył)
drut kolczasty (ile drutrów)
siatka leśna (jaka wysoka)
Ma ktoś jakiś pomysł bo mi jelenie i dziki cały groch i ziemniaki zjedzą...

Ja bronię uprawę ziemniaka w prosty sposób: drut kolczasty 40 cm nad ziemią na izolatorach i do tego mocny impulsator. Od pięciu lat zero szkód.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

970

Odp: GG FORUMOWE

marek na sarny/jelenie też ten drut działa? bo u mnie to głównie one żerują.
laszek do koła mi nie spieszno bo oprócz możliwości strzelania masz też limity odstrzału itp. Wole z nich doić, a nie dokładać do gromadki z której idzie na odszkodowania... Jutro jadę oblukać jeszcze jedno pole i jak będzie taki armagedoń jak i na reszcie to wale prosto do gościa odpowiedzialnego na moim terenie za te "stworzonka". mam nadzieje że chociaż stęple na słupki do obrodzenia działek da.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

971

Odp: GG FORUMOWE

do koła wstępować nie musisz bo możesz być niezależny a pójdziesz do łowczego na swoim terenie żeby dał Ci odstrzał w zamian za nie składanie wniosku o odszkodowanie. Tak więc nie musisz mieć nic wspólnego z całym tym bractwem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

972

Odp: GG FORUMOWE

no chyba że tak.... ale tak czy siak na dzień dobry idzie ogrodzienie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

973

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

marek na sarny/jelenie też ten drut działa? bo u mnie to głównie one żerują.
.

Dla pewności możesz pociągnąć na wysokości 1 metra drugi drut ale już zwykły do pastucha.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: GG FORUMOWE

Mi ziemniaka i buraki sami grodzą. Jak chciałem słupków na 10ha pola przy lesie to tez dali bez problemu. Jak coś jest zniszczone to płacą ale wiadomo jakie to pieniądze. Odszkodowanie nigdy nie jest takie jak to co zniszczyły.

975

Odp: GG FORUMOWE

E tam. Gonić dotąd aż wygonić. Kondycja lepsza, żona zadowolona.
Postępujemy z dzikami i sarnami jak Izraelczycy z Palestyńczykami. Znowu religia.
Pan Bóg obiecał Izraelitom "ziemię obiecaną", nam nawróconym "ziemię poddaną". Problem tkwi w tym, że obie ziemie były dużo wcześniej zamieszkałe. Nie porównuję Araba do dzika, chodzi mi o sam schemat działania.
Zwierzęta były o wiele wcześniej na tym terenie niż ludzie. Prawem zasiedzenia mają podobne powody co my, żeby tu żyć.

976

Odp: GG FORUMOWE

Laszek u nas żeby wstąpić do koła musisz wyłożyć 3 tysiące z miejsca a i tak nie masz pewności czy Cię wezmą.

977

Odp: GG FORUMOWE

u nas co jest koło to wpisowe jest maksymalne czyli 10 krotność rocznej składki do PZŁ. U nas w kole jest heniu i jeszcze sporo wpływowych osób więc niechętnie biorą nowych, brachol chce być niezależnym i nawet nie wspominał łowczemu że ma zamiar wstąpić a już się dowiedział że został wytypowany na dowodzącego obróbką wszystkich działek jakie ma koło smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

978

Odp: GG FORUMOWE

Szagrowi też proponowali "koło". Tylko że wpisowe to nie wszystko... policzył ze jakieś 7tyś  bo go pierwszy rok kosztował. Ale mniejsza....
Pamiętajcie że członkom koła nie należy się odszkodowanie za straty w uprawach...
Przynajmniej u nas

979

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek wiadomo jakie są koszty, kurs, egzamin, karabin, luneta,szafa, wpisowe do koła... Według prawa to możesz wystąpić o odszkodowanie ale to sam sobie byś płacił... Jejku jak już masz karabin to wtedy tylko się zapisywać do skrzynki i łupać ile wlezie bo jak masz liczyć na kogoś żeby pola pilnował to się przeliczysz

E 516 na części
Telefon 695 076 269

980 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-05-08 23:15:18)

Odp: GG FORUMOWE

A nie ma na to żadnych innych, bardziej humanitarnych metod? Jakieś elektroniczne odstraszacze czy coś innego w ten deseń?


Pajej napisał/a:

Piotrze miłe zaskoczenie słuchsz kaszmarskiego? ja kiedys byłem przesiakniety jego poezja...

Oczywiście, że go słucham, podobnie jak i wielu innych mu podobnych, i dam sobie rękę uciąć, że łączy nas jeszcze wiele innych rzeczy, poza religią oczywiście, bo przecież w gruncie rzeczy bardzo porządne z nas chłopaki, nie? wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.