721

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie ZM Skiba od 6 do 6,8 netto , szok , łapy opadają .

722

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

grobla pszenicha 960brutto

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

723

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wczoraj sprzedalem byka hf czerwono-bialy po 7.2  wazyl 814 brutto

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

724

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

na temat byków nie chce słyszec.wczoraj pomagałem ładowac szwagrowi i prawie byk stratował mi tescia!!skończyło sie na krwiaku na nodze wstrzasnieniu mózgu i 4 wybitych zebach!!

725

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Miesiąc temu jak ładowałem 9 sztuk luzem na samochód to normalnie gonitwa w Pampelunie się chowa ! Byk ma tylko dwa cele w życiu ,ruchać i walić rogami , nieważne czy krowę ,byka albo człowieka ,więc tylko ostrożność przy załadunku i nie przecenianie swoich możliwości gwarantuje bezpieczną pracę .

726 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-05-23 07:32:22)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś święte słowa! Jeden taki dziadek u nas we wsi co robi u henia pojechał na takie jedno gospodarstwo co mieli około 700 sztuk mięsnych, przeganialiśmy je tak po 50 sztuk, była duża furtka i ten dziadek chciał ją trzymać z tyłu żeby zatrzymać tą watahę... No to jak poleciał z tą furtką do ściany tylko miał szczęście bo tylko kilka żeber mu się złamało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

727

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jakieś pare lat temu we wiosce obok, facet szedł przez pastwisko do rolnikado roboty to byk go do naga rozebrał rogami tak go tłukł i zabił.

mdw

728

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koledze kilkanaście lat temu byk zabił 3,5 roczną córeczkę.

729 Ostatnio edytowany przez bamreras (2013-05-23 09:21:09)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

locha potrafi człowieka poturbować, a co dopiero taki byk. Jak byłem mały to mnie krowa na rogi też wzięła, na szczęście nic mi się nie stało...
co do cen to jak u was świńskie ogony stoją. U nas cena 4,80+vat. Szału nie ma...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

730

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tak jak u ciebie cena w okolicach 5 zł .Tylko ci którzy chcą kupić dla siebie i ubić płacą ok 6zł

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

731

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Normalnie to co się dzieje to masakra. Swoje świnie odstawiałem 20maja. Musiałem czekać w kolejce około 3 tygodnie żeby je pchnąć na ubojnie. Wszyscy na wieść o spadku ceny zaraz ruszyli do ubojni ze świniami. Dziś byłem z fakturą i kierowniczka mnie się pyta czy nie wiem nic o jakichś świniach bo im już na przyszły tydzień brakuje... podejrzewam że do sierpnia zdąży duży odsetek tych mniejszych hodowców zamknąć interes.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

732 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-05-24 09:14:47)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

świniaki 4,6 + vat - cena z wtorku.

gg 5118068

733

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie trzoda 4,6- 4,7 a byki sprzedałem HO PO 6,4 a mięsny 50% LM po 7 netto

734

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Godzinę temu sprzedałem dwie lochy po 3,35+vat, tuczniki sprzedaję do lokalnej ubojni 2 tyg temu 5,30+vat, ale jest to cana za ryzyko bo wisi mi jeszcze połowę sumy za tuczniki z 19 IV wtedy dał mi 5,50+vat, chyba jednak muszę powoli wycofać się ze sprzedaży do tej ubojni.
Potwierdzam zaczynają się rozglądać za tucznikami, import staje się im nie opłacalny bo euro idzie w górę.
Śrutę sojową wczoraj mi dowieźli po 2200, 5 tyg temu płaciłem 2050, w międzyczasie była po 2300.

735

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

no lochy to po 3,40netto. Śruty sojowej nie stosowałem nie stosuje i stosować nie będę bo białko w tej formie jest wg mnie po prostu za drogie. W to miejsce opasy od 35kg w górę dostają do paszy łubin słodki w ilościach do 10%max (przy końcu tuczu). A od jesieni dojdzie jeszcze pelucha.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

736 Ostatnio edytowany przez androl (2013-05-24 16:03:44)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bamreras to z czego ty robisz PW i T1, bo T2 tak od 80 kg to i ja robię z łubinu i peluchy.

737

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

woj. podlaskie cena za tuczniki  4.50 + vat

738

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Warchlak no koncentracie Farmer pw 20% złoty + pszenica i jęczmień, t1 i t2 koncentrat farmer extra + pszenżyto, miesznki zbożowe, łubin.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

739

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cena na dziś u mojego odbiorcy tucznika to 4.7-4.8 plus vat

740

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bamreras od dwóch lat nie robiłem kalkulacji z koncentratami czyżby tak potaniały ?, na koncentracie karmię ale tylko do miesiąca po odsadzeniu później premiks + kreda + śruta sojowa, to zawsze była najtańsza opcja no i koniec tuczu jak pisałem wcześniej.
Zadanie na jutro sprawdzić aktualne ceny koncentratów !
Aha najtaniej to było na mączkach, śruta sojowa ma aminokwasowy skład białka identyczny z mączką i bilansuje w 100% zapotrzebowanie na wszystkie aminokwasy.