741

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pszenica w kurnikach w kleczewie 856 brutto, szkoda że tak cena leci zostało mi parę ton opadanie 360 chyba zostawię ten temat do grudnia.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

742

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Śruta sojowa wszystko ma - a przyrosty mniejsze  - fakt .

743

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mi żywieniowiec poleci zamiast śruty rzepakowej dawać 50% sojowej i 50%rzepakowej. Cena podobna i białko inaczej przyswajane ma być.

744

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Śruta rzepakowa jest dobra ze względu na tłuszcz podnosi energetyczność i strawność paszy, białko ma niestety zbyt jednostronne, bezpiecznie można ją podawać tak od 30 kg zaczynając tak od 3% i stopniowo ujmować soji na rzecz rzepakówki pod końec tuczu z przewagą rzepakówki. Osbiście też ją kupuję ale tylko wtedy gdy jej cena znacząco nie przekracza połowy ceny soiowej
Andrzej śrutę sojową to tylko od dostawcy który przywozi ją bezpośrednio z portu bo ta która przechodzi przez paszarnię to przekręt jej na pw zamiast 16% trzeba dać co najmniej 20%.
My mamy u nas dobrego dostawcę i jeżeli komuś w oklicy zabraknie to porzyczamy sobie wzajemnie czekając aż nasz dostawca przywieźe nową partię, bo ja i każdy z moich kolegów hodowców przejchał się już na tej od różnych pośredników.

745

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja mówiłem o krowach tak dla jasności.

746

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po ile chodzi siano kiszonka ? Oczywiście w mazowieckim . Mam ściętą łąkę no i nie wiem ile cenić za belę 120- tke   . Zwinięcie i owinięcie po stronie kupującego .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

747

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

150 zł za tonę?

mdw

748

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No jak by wszystko policzyć , to lepiej wziąć kasę i się powalić - bo i po co robić jak po kosztach wyjdzie ...... u mnie 50 zł. balot , czyli 10 zł na każdym i pozostaje pytanie - co za zysk jak coś pier**l..........?

749

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Scorpion napisał/a:

Ja mówiłem o krowach tak dla jasności.

Jeżeli chodzi o bydło opasy tak  a krowy to rzepakówki tylko symbolicznie bo będziesz miał problemy z rozrodem tak jest u loch i krów.

750

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:

Bamreras od dwóch lat nie robiłem kalkulacji z koncentratami czyżby tak potaniały ?, na koncentracie karmię ale tylko do miesiąca po odsadzeniu później premiks + kreda + śruta sojowa, to zawsze była najtańsza opcja no i koniec tuczu jak pisałem wcześniej.
Zadanie na jutro sprawdzić aktualne ceny koncentratów !
Aha najtaniej to było na mączkach, śruta sojowa ma aminokwasowy skład białka identyczny z mączką i bilansuje w 100% zapotrzebowanie na wszystkie aminokwasy.

premiks czyli dokładniej jaki i kto go zrobił?
U nas w okolicy nie znajdziesz nikogo (nawet ci więksi) żeby mieszał na czym innym jak na koncentratach.
Dla jasności:
farmer extra pełny 69zł (daje go średnio 12,5% +łubin)
farmer złoty 77zł (20%)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

751

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sebastian u nas jak ktoś ma łąkę nie potrzebną to daje darmo żeby se to zabrać wink

752 Ostatnio edytowany przez androl (2013-05-27 20:51:31)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Teraz premiksy to mieszanki paszowe uzupełniające, od 5 lat LNB producent cargil Polska odział Kiszkowo, premiks kod 8224 grower finiszer 3-2,5% worek 25 kg 120zł, na koncentratach to u nas tacy jak ja i więksi hodowcy robią tylko odsadzeniówkę.

753

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A takie z tym butki. Na razie nie mam czasu liczyć co się lepiej kalkuluje. Jedno wiem na pewno. W okolicy ciężko będzie dostać ten premiks. Każdy co na LNB jechał przesiadł się na co innego ze względu na cene (w kwestii koncentratów). Jeden moment przebijali nawet Sano.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

754

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jakich cen możemy się spodziewać za rzepak w lipcu tego roku w naszym kraju?
http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i … 44531.html

755

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tadek  szału nie będzie ...  cena około 1800-2000max   rzepaku jest od cholery  i wygląda ładnie ... ale wyglądac sobie może .... wszystko się zobaczy w dniu zbioru , co roku im predzej tym cena większa ,,, tak było a jak bedize to sie przekonamy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

756

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas też każdy mówi , że ceny nie będzie,, bo rzepaków jest nasiane. Prawda jest gdzieś po środku i myślę, że większe spadki cen poniżej 1800zł/t spowodowane będą tylko zmową cenową. Niestety rolnik nie ma możliwości tego przytrzymać. Fakt jest posiane, ale ci którzy zasiali pierwszy raz mają rzepaki słabe i pewnie koło połowy z nich nie zasieje na przyszły rok. Dalej są miejscowości po wymrożeniach z zeszłego roku gdzie w ogóle nie ma rzepaków. Strony gdzie zawsze siały to mają zasiane dużo za dużo, choć myślę, że cena nie będzie taka zła. Chyba że znów liczą jakby tu nas nie okraść, na wadze zanieczyszczeniu, czy wilgotności. Powoli zaczyna mi się nóż w kieszeni otwierać. W końcu idą żniwa.

757 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-06-17 08:35:48)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pytam z ciekawości bo jak składałem wnioski o dopłaty bezpośrednie to dwóch babmerków było za mną i gadali coś tam między sobą , jeden dostał tel wyszedł , wrócił i mówi do tego drugiego że dostał info że rzepak będzie max po 1600. Jeżęli chodzi już o kwestie rabowania nas na skupach to na to już wpływu nie mamy, zawsze wymyślą chore zanieczyszczenia i wilgotność. 3 lata temu miałem od groma przytulii okoliczne skupy nie chciały tego wogóle przyjąć, pojechałem na Wądroże Wielkie tam bez żadnego problemu, z ceny za zanieczyszczenia też nie obcieli jakoś strasznie , bo były tylko dwie ceny za czysty i brudny które nie różniły się od siebie znacząco. W tamtym roku wszyscy znajomi wozili do AgroEfekt-u Pielaszkowice cena była wyższa (i kolejka jak diabli) niż w Ujeździe Górnym ale Cieli widocznie strasznie na zanieczyszczeniach itp bo ja zawiozłem do Ujazdu i miałem cene taką samą jak sąsiedzi itd +- 7zł różnicy na tonie ale nie stałem przez noc w kolejce tylko wjeżdzałem odrazu na wage.

758

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ogólnie będzie taniej bo fundusze wycofały się z surowców jak kto śledził na bieżąco to dokładnie widać na wykresach a nikt nie ma takiej kasy jak fundusze aby to wybić w górę druga sprawa jak ma kto rzepak to niech patrzy na wykresy canoli bo rzepak przy niej to pikuś więc jak canola idzie na giełdach w górę to i rzepak za nią podąża.

759

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Generalnie jedna wielka zmowa i to poparta przez tuskomatałów.
Zauważcie jak spada inflacja.  A ceny żywność i produktów do jej produkcji mają chyba największy wpływ na inflację. Więc matoły się cieszą a nam się drobne nie zgadzają. Bo kasy dostaniemy mniej a w sklepie zapłacimy więcej

760

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ceny na giełdach światowych rzepaku i pszenicy idą w dół i to samo w Polsce! jest to na reke   rzadowi gdyż w ten nie zamierzony sposób dusi inflacje  - ale kosztem  naszym !  co do cen  to nie mamy wpływu na to ?  - ale dlatego że rolnicy w polsce  nie są zorganizowani i z tego sie cieszy każdy rząd  i pośrednicy!   Już nieraz o tym pisalem  -  nie zorganizowani  w jaki kolwiek   sposób - grupy - związki  itp; nie mamy szans  na godziwa zapłatę !!!!- i wiecznie będziemy narzekać  że nas doją !!!!!!