761

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tu nie chodzi o związki zawodowe. Eksperci radzą aby się zająć niszową produkcją w naszym kraju, czyli produkcja orzeszków ziemnych ,bawełny czy kaka, a ze zwierząt antylopy gnu czy renifery .Przykładem kiedyś były strusie.

762

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

weź się zrzesz ...  szkoda słów .... ci co na górze to  gra gitara a ten na dole dalej w dupie ...  traktor ja cię rozumię ale  bardzo rzadko się by to udało w większości  do władzy dochodzą  (idioci ) i   z miejsca  niepowodzenie...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

763

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Traktor  chrzanisz cały czas o związkach ,grupach a w jakiej Ty jesteś grupie ,związku i co dzięki niemu zyskujesz ? Na zachodzie mają grupy oraz  związki i co tam ceny produktów rolnych nie spadają ? a może tam jest drożej ? nie sądzę skoro duńska wieprzowina albo owoce ,warzywa , zalewają nasz rynek mimo dodatkowych kosztów transportu .Na pewno nie wstąpię do żadnej grupy gdyż po za składkami nie wiele można ugrać .

764

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

5 % wartości sprzedaży na rozwój grupy, czyli co roku mam 50000 zł minus podatek:)

765

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś ja nie chrzanie  - to dlaczego placzesz że jest niska opłacalność twojej produkcji wieprzowiny i bydla  - dlatego że jesteś sam i nie zorganizowany  i tak Ci placą jak chcą - ja nikomu nie każę wstepować do S-RI  -ale sie wiązać w związki  branżow    lub  grupy producentów  itp ... Ty jako światły rolnik powinieneś o tym  wiedzięc  a nie negowąc  to  dzisjaj  w pojedynkę  to za długo sie nie  powalczy  na   z pośrednikami  i  innymi darmozjadami  w sektorze rolnym  a o to im chodzi  by rolnik  nie byl zorganizowany  bo z czego by żyli   - rozumiesz Koseś  to nie polityka  ale ekonomia  ?e lu

766

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A dla mnie grupa to kolejny pośrednik ! mieliśmy już spółdzielnie produkcyjne i jak się to skończyło wszyscy wiemy .  Skoro myślisz że na grupę kupisz taniej i sprzedasz drożej niż to nie znaczy że więcej zarobisz bo grupa przeje twój dodatkowy zysk . Ponadto czy myślisz że firma taka jak Animex będzie robiła dodatkowy cennik na grupę . Ja tam wolę sobie bezpiecznie z jakimś dużym gospodarstwem doklejać się na zamówienia . Związki zawodowe zniszczyły duże przedsiębiorstwa ciekawe co zrobią grupy ?!

767

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja jestem tego samego zdania co koseś, przez grupe sprzedaje tylko rzepak bo to jedyne co wychodzi na +, po za tym nawozy i chemie biore razem z kuzynem i dwoma, trzema kumplami bo większa ilość taniej.

mdw

768

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

własnie , taniej tak działają dobrze zorganizowane grupy, moja grupa producentów drobiu , raptem 5 osób potrafiła w Animexie opole dostac lepsze warunki, ot choćby brak potrąceń wszystko biorą jako 1 klasa, termin płatności 14 dni.....czyli lepsza cena ... pasze tańsze bo 1 firma bierze seti ton miesięcznie, koszt grupy to2 grosze od kilograma sprzedanego kurczaka,starcza na ksiegowa i podatki....

769 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-07-15 07:21:27)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ma ktoś jakiś obecny cennik skupu zbóż? Jak się ogólnie cena kształtuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

770

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tutaj podają zmiany w cenach co 2-3 dni.

http://www.agrolok.pl/pl/site/notowania … u-292.html

771

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ceny na ten sezon lekko szokujące , rzepak 1570 netto , pszenica 760 netto odbiór z gospodarstwa firma Agro Corn ,pszenica oczywiście jakościowa. Ponieważ wszędzie proponują podobnie podpisałem z nimi kontrakt , odejdą koszty transportu i nie będę stał całymi dniami w kolejce we młynie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

772

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tegoroczny jęczmień ozimy 650 brutto.

gg 5118068

773

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tylko uważaj żebyś się z tym zbożem nie pożegnał,jak zawieziesz do młyna to wiesz kto zapłaci i gdzie jest,a tak... chyba że płacą gotówką.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

774

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

cena jęczmienia paranoja ....   mój jutro idzie pod kose ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

775

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas cena rzepaku 1460-1500 masakra cała opłacalność w dupę...........

776

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

System kapitalistyczny polega na tym że jeden robi a sześciu czuwa aby go.....

777

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Z agro cornem już kiedyś chandlowałem kukurydzą także firma i kasa pewna.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

778 Ostatnio edytowany przez misiek (2013-07-19 22:43:05)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u nas rzepak 1500, w Czechach po przeliczeniu ponoć ok 2300zł

779 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-07-21 13:22:26)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

żyto 450 -480  brak słów
wynik ekonomiczny z ha bliski "0"

780 Ostatnio edytowany przez koseś (2013-07-21 13:43:59)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

""RAZEM 2715
przychód  7,8t x 700zł = 5460
ZYSK 2710zł
Tak napisałeś 2013-02-01 17:09:08  a 2013-02-02 12:03:21

Ja mam ofertę 650 + vat na sierpień 2013 ""   więc czy masz nadal tą ofertę i jak teraz wygląda opłacalność?