781

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kontraktu nie mam więc dupa z ha zostanie może 500zł + dopłata. raz na wozie raz pod nim.....

782

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ale czemu takie pesymistyczne nastroje jak się nie opłaci to się nie sprzedaje a po drugie niech hodowcy oddech złapią bo koszty też mieli.

783 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-07-21 21:44:43)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

też racja....
a hodowcy złapią oddech a potem cena tuczników  poleci w dół bo pasza tania.
Raz bo przecież nie można za duzo zarobić 2 po zapewne świniaków bedzie przybywać i za rok będzie MEGA świński dołek. No chyba że mamy już tak zredukowane świnki że nie będzie czego karmić tą tanią paszą. W każdym razie tak źle tak nie dobrze. Może plon będzie wyższy niż szacuje.....?

784

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Brak słów, chyba wszyscy będziemy mieli niezły dołek a jak sprawa z rzepakiem wygląda?

mdw

785

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Hodowcy tacy jak ja którzy hodują w oparciu o własne zboże to są zadowoleni gdy cena zbóż nie jest zbyt niska, bo za jakiś czas i nam się czkawką odbija.

786

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Może i masz rację ale jak pszenica dochodziła do 1000zł/t to mnie szlak brał że chowam tą trzodę zamiast sprzedać zboże i wsadzić ręce w kieszenie .Paszowe zboże będzie tanieć z wielu względów między innymi, kurniki z nioskami stoją coraz częściej puste tak samo jak chlewnie więc kto ma to zboże zjeść ?

787

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

cena rzepaku  1490zł  i w dół

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

788

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie nawet 1420zł

789

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dziś na zebraniu/szkoleniu znajomi mowili o cenach naprawde tragicznych. Jeden dostał propozycje rzepak na teraz po 1420, a na koniec lipca 1350, z kolei na żyto na początek sierpnia 420, na połowe 380. Wszystko sztucie zwindpwane w dół.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

790

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

co to k... jest?

791

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To jest pijar, całą wiosnę wmawiano nam jakie to będą w tym roku rewelacyjne plony żeby przygotować nas na niskie ceny, jesienią dopiero będą robić korekty że jednak przeszacowano plony gdy większość rolników sprzeda po zaniżonych cenach swoje zbiory.

792

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

nie masz gdzie przechować to sprzedasz choćbyś się miał w dupę ugryźć... Ja całe zboże mam na paszę więc tą ceną się nie martwie aż tak, ale chciałem na jesieni zasiać koło 5ha żyta na handel a tu takie jaja. aż się przestraszyłem.... coraz bardziej się utwierdzam w tym że to nie będzie zbyt fajny pomysł...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

793

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Około 2/3 plonów mogę przechować o ile będą suche. A co będzie potem? Kasa potrzebna na wznowienie produkcji....

794

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jestem zwolennikiem nie sprzedawania plonow podczas zniw.I tak,w ubieglym roku przechowalem gryke i stracilem 100 zl na tonie,w tym roku przechowalem polowe gryki i stracilem 200 na tonie.Za to przechowalem pszenice i zyskalem 300 na tonie,takze jestem na plusie.
Nurtuje mnie codziennie,co to bedzie z pszenica w tym roku,bo chcialbym wszystko sprzedac podczas zniw.........????  I taka to loteria.....

795

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie rzepak jeszcze z tydzień do młócenia,także ceny nie śledzę na bieżąco,za to młyn wystawił już cenę żniwną na pszenicę 550 pln/tone,w tym tygodniu jeszcze biorą zeszłoroczną i płacą 860.

796

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

kolejne rewelacje
żyto gorzelnia chce brać po 300zł
A owies  to juz sam nie wiem była mozliwość kontraktu na 500zł ale się spóxniłem. Teraz słyszę że 380zł. Stoisław jeszcze nie wie z jaka ceną wystartuje

797

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Polskie młyny ceny z dziś , żyto 400 netto , rzepak 1410 netto , pszenica 750 netto , szok a to dopiero początek żniw co będzie za 2 tygodnie?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

798

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

piotreknnn napisał/a:

Jestem zwolennikiem nie sprzedawania plonow podczas zniw.I tak,w ubieglym roku przechowalem gryke i stracilem 100 zl na tonie,w tym roku przechowalem polowe gryki i stracilem 200 na tonie.Za to przechowalem pszenice i zyskalem 300 na tonie,takze jestem na plusie.
Nurtuje mnie codziennie,co to bedzie z pszenica w tym roku,bo chcialbym wszystko sprzedac podczas zniw.........????  I taka to loteria.....

To po ile u ciebie była gryka po żniwach bo ja przechowałem ją do czerwca i zarobiłem 500 na tonie a ty piszesz że straciłeś.:hmmm:

799

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W maju sprzedalem po 1080netto,a w zniwa gryczane sprzedawalem po ok 1300.

800

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To u mnie było w żniwa po 700 więc poszła do silosów a w czerwcu po 1200 PLN.