1,201

Odp: GG FORUMOWE

kolega ma na sprzedaż cięgło od John Deerea duże jak cię interesuje to pisz podam Ci numer

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

1,202

Odp: GG FORUMOWE

No to Panowie Panie dojechałem do domu moim 323, trasa około 120-130km wyjechałem jakoś po 13 ile po nawet nie wiem, o 17:45 byłem przed domem więc wyszło ponad 4 godziny jazdy , jechało się przyjemnie ale jeszcze muszę nabrać wprawy do sprzęgła przy ruszaniu, i z okolicy rozdzielacza leci olej ; / jeszcze nie zlokalizowałem gdzie. Zdjęcia i opis w odpowiednim dziale za jakiś czas . Ogólnie wrażenia z jazdy pozytywny chociaż na początku trochę pobłądziłem, ale jak już minąłem Bolesławiec to z górki. Minąłem po drodze jakiegos john deerea z przyczepą , ursusa 1634 i mf1014 ze skrzyżowania coś chciał zabierać się za wyprzedzanie ale dał sobie spokój jak zapiąłem 4 :gun:

1,203 Ostatnio edytowany przez androl (2013-08-08 18:47:37)

Odp: GG FORUMOWE

Swojego 323 kupiłem zaledwie 22km od domu, ale rolnik od którego go odkupiłem w 2001r przyjechał nim na kołach z okolic Bolesławca za Ciechanów.
+ za zakup forsza no i że nie dawałeś się na trasie.

1,204

Odp: GG FORUMOWE

Łącznik możesz kupić od Ursusa 160 ja mam taki i daje rade

1,205

Odp: GG FORUMOWE

Kupiłem taki z grene no i ucho się tak rozciągnęło że kula wypadła .   http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ff4bd3453b

1,206 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-08-08 22:32:38)

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki Androl , 323 to zupełnie inna jazda niż 303, przesiadłem się z malucha do poloneza smile
Właśnie się tego obawiałem co kolega Koseś tu napisał o tych łącznikach że to plastelina a nie materiał . Będziemy myśleć na orki pod rzepak jeszcze trochę czasu. Przypał pamiętasz ile płaciłeś za swój ?

1,207

Odp: GG FORUMOWE

Panowie ile cenią za słome z 1ha leżącą w pokosach? Biore w rozliczeni za koszenie słome od zimowego zboża i się głow jak ją liczyc. Na nece znalazłem ogłoszenia że chcą od 80-120zł. Tak będzie dobrze?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,208 Ostatnio edytowany przez PRZYPAŁ (2013-08-09 08:48:36)

Odp: GG FORUMOWE

Najpierw kupiłem oryginalne łańcuchy (odciągi) i łącznik używane i zapłaciłem 470 zł ale dosyć szybko sie wyeksploatowały . Teraz mam łącznik i odciągi od ursusa i dają rade za łącznik płaciłem 160 zł ale to było 3 lata temu . Tadeuszchelinski wszystko zależy jak ciężkie maszyny chcesz na tym dzwigać

1,209

Odp: GG FORUMOWE

Najcięższą maszyną będzie agregat uprawowo siewny talerzowy staltech 3m w najbogatszej wersji talerze 560, packer, hydropak, do tego z czasem siewnik ale to chyba dopiero jak dołoże siłowniki wspomagające bo bez nich chyba nie poradzi sobie , chociaż wczoraj taki sam agregat u poprzedniego właściciela pofnosił bez zajęknięcia ale bez siewnika.

1,210 Ostatnio edytowany przez kuba1055 (2013-08-09 11:49:45)

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki uważajcie jak kosicie pod liniami energetycznymi, wczoraj u mnie w okolicy tragedia, kolega kosił Forszajem i doszło do wypadku podczas wysypu zboża znajomy zginął ( 43 L ) na miejscu, a w kombajnie nawet opony rozerwało i spłonął, świadkowie twierdzą że najpierw słychać było dwa wybuchy a potem stanął w płomieniach. Podobno gdyby nie opuścił hedera może nie doszłoby do przeskoku napięcia przez kombajn. Między linią a kombajnem było podobno ok 1,5 metra.

1,211

Odp: GG FORUMOWE

Ja pierdziele normalnie szok , nie dotknął do lin to przecież nieprawdopodobne.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,212

Odp: GG FORUMOWE

http://www.youtube.com/watch?v=-A0ML67bqYI
Dzieje się coś podobnego jak na filmie. Ale to dziwne że było tylko 1.5 metra między linią i kombajnem, przecież te linie są dość wysoko.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,213

Odp: GG FORUMOWE

Słyszałem o takim przypadku od gościa, od którego kupowaliśmy 323. Podobno ktoś kosił bizonem i przeskoczył ładunek z linii wysokiego napięcia. Tam podobno skończyło się na szczęście "tylko" na oparzeniach.

...jak mawiał Sofronow.

1,214

Odp: GG FORUMOWE

Aż się włos jeży na głowie i ciary mnie przechodzą jak czytam coś takiego nie bezpieczeństwo czyha na każdym kroku .

1,215

Odp: GG FORUMOWE

Tadeuszu, tak zmieniając temat - jak podróż nowym nabytkiem do domu? Bez żadnych niespodzianek?

...jak mawiał Sofronow.

1,216

Odp: GG FORUMOWE

panowie  własnie dobrze że poruszyliście temat ...  mianowicie na moim polu  biegna druty  pech chciał że  pole jest po środku słupów z czego właśnie jest u mnie największe ich wychylenie ....   z kombajnu do nich w tym roku miałem niecałe 2 m .. z dachu kabiny rękom bym sięgną ... aż sie nie dobrze robiło jak się pod nimi jechało ...   a elektrownia nic z tego nie robi sobie ... co zrobic ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,217

Odp: GG FORUMOWE

Facet na kursie wspominał że pod liniami nie powinno się robic. Zależnie od napięcia przenoszonego przez daną trakcję są inne odległości jakie powinno się od nich utrzymywać !
bamreras u mnie za słomę 150-300 zł za ha. Zależy co tam jeszcze leży

1,218

Odp: GG FORUMOWE

Igor o podróży pisałem troche wyżej w tym wątku , podróż szybko i przyjemnie w 303 tak miło nie miałem smile Przez 130km żadnych przygód i niespodzianek, podziwiałem tylko kombajny które walczyły z pszenicą na polach . Na dzień dzisiejszy mam do uszczelnienia rurkę przy rozdzielaczy wogóle nie wiem jak się za to zabrać chyba będe musiał koło tylne zdjąć, a no i jeszcze powietrze zaczęło mi uciekać dziś z układu pneumatycznego też w okolicach rozdzielacza chyba z takiej pierdółki do której idą rureczki i są dwa odpowietrzniki (nie wiem do czego to ) albo jeszcze ciut za tym ale to jutro się tym zajmę . Wrażenia ogólnie na plus smile

1,219

Odp: GG FORUMOWE

to coś z rureczkami to sterowanie hamulca pneumatycznego

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

1,220

Odp: GG FORUMOWE

Panowie nie dajcie się zwariować z tymi liniami energetycznymi  ,przeskok prądu nie jest nigdy większy niż wysokość izolatorów na słupach, które są dobierane proporcjonalnie do wysokości napięcia . To co napisał Kuba jest straszne i bardzo przykre dla rodziny jednak jakiej mocy była linia przesyłowa skoro była na wysokości około 5,5metra nad ziemią?