161 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2013-04-29 21:21:34)

Odp: Żyto

Tu gdzie jest zasiane to nie ma ani centymetra piachu ziemia jest ciężka . Możliwe że posypiemy ale to nie będzie jakaś duża dawka bo nie chce hederem  ziemi nabierać . Wiem że na skrócenie poszło 1 liter na ha ale czego to ja nie wiem . Wszystkie niezbędne mikro składniki i inne są podawane w odżywkach.

162

Odp: Żyto

na takiej ziemi to wskazane jest skracać 2 razy

163

Odp: Żyto

po co zyto na takiej ziemi?!

164

Odp: Żyto

dobrz jak się boisz  do daj te 40kg N i pryśnij modusem przed kłoszeniem.
Jak nie nie masz zamiaru dawać więcej niż 100kg czystego N to nie skracaj szkoda kasy nie ma potrzeby

165

Odp: Żyto

zobacze jak wyjdzie u mnie hybryda, pierwszy raz zasiałem 5 ha. na pierwszą dawkę dostało 300kg sulfanu, w drugiej dawce dostało 200kg też sulfanu. ponoć dobrze przyswajalny jest
http://www.yara.pl/doc/44162_FOLDER_YAR … FAN_24.pdf

E 516 na części
Telefon 695 076 269

166

Odp: Żyto

Ile płaciłeś za ten nawóz? Na rzepak myślę byłby dobry, nie zakwasza ziemi.

167

Odp: Żyto

No właśnie ile?

168 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-05-26 12:01:42)

Odp: Żyto

Jak dobrze pamiętam to 1200, musiałbym dokładnie zobaczyć. W sumie to jeden pies co Sulfamo z Timac Agro tylko właśnie różnica w cenie. Sulfamo rok temu 1800 i 4 worki mi zostały. Teraz wiosną jak go siałem to bardzo już był zbrylony a ten Sulfan bardzo ładnie si rozsiewało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

169

Odp: Żyto

Krzysiek a z takiego żyta hybrydowego jak Ty siejesz ile można by wyciągnąć bezpiecznie bez skracania żeby się nie położyło ? bo domyślam się że 9 ton i full słomy się nie wyciągnie a słoma mi potrzebna.

170

Odp: Żyto

Skorpion stosując modus słomy masz więcej.Jest ona krótsza ale grubsza i podczas zbioru mniej jest barłogu.

171

Odp: Żyto

Też tak  uważam

172

Odp: Żyto

Ciężko mi porównywać ilość słomy  przy intensywnej uprawie i "ekologicznej" bo u mnie wszytko tnę.
Na pewno skracając modusem nie zmniejszasz masy (kg) słomy. Roslina jest niższa ale grubsza. Kolejna sprawa to obsada na dobrej ziemi to 180 roslin x 4-8 pędów średnio 6 więc ponad 1 tys na metrze słomy z tego nawet po skróceniu będzie kupa.

Puki co żyto sie wykłosiło i ma 70cm wysokości dostało 0,3 modusa na pierwsze kolanko i 0,5l cerone tuz przed kłoszeniem. Przy nawożeniu 70kgN + 80kgN stoi dość sztywno, dostanie jeszcze cerone w tym tygodniu tak 0,1 razem z T2.

173

Odp: Żyto

Nie wiem jak z żyta ale w tamtym roku z pszenżyta krótkiego robione prasą case średni z ha było 16-17 kulek.

174

Odp: Żyto

To nie tak źle. Ostatnio jest straszna bieda na słomę, wychodzi po 10 bel z ha, takie lata chyba

175

Odp: Żyto

dziabał ktoś już hybrydę w intensywnej/bardzo intensywnej uprawie? jakie wyniki?

176 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-08-09 21:32:29)

Odp: Żyto

Dziś kosiłem hybryde. Zrobiłem tylko raz w koło na polu tylko trochę leży i musiałem zjechać bo motowidła nie wytrzymały. Z boku kosiłem pszenżyto to dało około 6 ton ale to żyto to widzę że lepiej do zbiornika przybywa. Może macie jakieś patenty na leżące plackiem zboże? Ktoś tu na forum miał takie chyba dodatkowe "pazury" na motowidłach i ponoć dobrze to się sprawowało. Może coś więcej na ten temat by się ktoś wypowiedział kto posiada to cuś...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

177

Odp: Żyto

To Piotrfire tylko nie pamiętam w którym wątku pisał, nawet zdjęcia były.

178

Odp: Żyto

Post #6 , czy to o to się rozchodzi ? smile

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2849

179

Odp: Żyto

Ja podnośników łanu tych zakładanych na bagnety nie ściągam wcale. A co do samej techniki koszenia to trzeba unikać koszenia pod włos. Heder na glebę i do przodu. A nie wszyscy wiedzą do czego służa spręzyny na siłownikach. tu sie przydają jak nie widać gleby....
A i nogi trzymaj razem bo nigdy nic nie wiadomo....

180

Odp: Żyto

Kolega tak załatwił cepy i klepisko u jona koszt 3,5 tyś ,tylko kamyka złapał.