181

Odp: Żyto

jak masz podnośniki łanu to nie ważne czy pod włos czy może z włosem ... kosi się zawsze tak samo ... na glebe aby złapało i lekko do góry  i palnik ... idzie pięknie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

182

Odp: Żyto

Krzysiek a co który bagnet zakładasz te podnośniki? Może ma ktoś coś takiego na zbyciu?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

183

Odp: Żyto

Dzsiaj pchnąłem perwszhy wózek na młyn. Jakie macie wyrównanie, bo to dla mnie ciekawe jest?
Moje pozostałe parametry to
wlgotność 12,2
lczba opadania 301

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

184

Odp: Żyto

Rafał ja mam taki nagarniacz , sprawuję się świetnie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

185

Odp: Żyto

Ojciec w pierwszym roku jak kupił 512 to wygiął całą listwę z bagnetami. Pojechał kosić trawę nasienną pierwszy hektar. Podnośniki łanu wbiły się w ziemię i wszystko wygięło do spodu. Był załamany, noc prostowania, i pojechał kosić. Od tamtej pory kosi bez.

186

Odp: Żyto

Widzę, że nikt ni podnosi tematu, bo sprawa wygląda nieciekawie. Ja miałem wyrównanie 63% ale to było jedno z najlepszych tego dnia w młynie, a najgorzej wypadają odmiany mieszańcowe, bo jeszcze nikt nie przywiózł 50%
O plonach nie wspomnam, bo powinno być dużo lepiej, ale póki co, względem nakładów, jest zysk.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

187

Odp: Żyto

W naszych rejonach żyto kiepskio sypie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

188

Odp: Żyto

Marrek tak jak piszesz. Ziarno wygląda paskudnie. Jest sporo sporysza. MA brzydki kolor. Analizy nie robiłem idzie na mój magazyn. Na razie wyciołem 2 przyczepy plon około 6,5 t/ha a zapowiadało sie duzo lepiej. Przy obecnej cenie opłacalności brak. Jak uda sie sprzedać po 400zł to dopłaty starczy na pokrycie strat.
Nie wesoło.....

189

Odp: Żyto

Mi pierwszy wózek wyszedł po 400, ale wykręsiła się śrubka stabilzująca sekcję wtryskową w pompie i zaczął lać paliwo po silniku i tłumiku, zgroza, dobrze, że szybko zauważyłem i zjechałem z pola, mam obiecaną na jutro na czternastą tylko nie wiem czy sekcja się nie przestawiła, ale o tym potem.
Co do żyta to jakieś takie czerwone, grzyb, i jak będzie 3 tony to nie będzie źle, ale takie lata jak dwa ubiegłe się nieprędko powtórzą. Z uwagi na skromne możliwości magazynowe chciałbym wszystko z pod kombajnu wywieźć na młyn, potrzebna też jest kasa na obrobienie jesieni i inne zaległośći.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

190

Odp: Żyto

Za żyto u nas dawali tydzień temu od350-440zł za tonę. W tym tygodniu za pszenicę płacą od 350 za paszową do500 za konsumpcyjną. Tylko jak opadanie będzie miała dobre to gluten mały albo wyrównanie kiepskie. Jeszcze nie sprzedałem u nas nigdy pszenicy jakościowej. Nigdy nie wytrzymuje parametrów, a zboża mam z reguły ładne. Opłacalność jest o połowę mniejsza co do zeszłego roku przy droższych kosztach, jak zwykle plany się krzyżują. Dobrze że choć długów nie mam.

191

Odp: Żyto

U nas wszyscy po  żniwach tylko ja walczę z hybrydą.Zosało mi 10 z 25 ha .Idzie jak krew z nosa 0,5 ha na godz. i 30 l ON na ha.Jedyna pociecha to wydajność 7-8 tony z ha.

192

Odp: Żyto

mi zostało do skoszenia około 5 ha hybrydy też właśnie z czego większość leży, jutro zakładam podnośniki łanu i mam nadzieje to skończyć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

193

Odp: Żyto

mi też na jutro zostało 5 ha żyta. A jak wygląda uwas problem sporysza? u mnie jest i to dużo nigdy wczeńniej czegoś takiego nie widziałem i to w hybrydzie.....

194

Odp: Żyto

A u mnie właśnie tego roku nie ma większego problemu ze sporyszem a wcześniej miałem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

195

Odp: Żyto

w hybrydach z tego co wiem to jest większe porażenie sporyszem przez to , że gorzej się zapylają pyłkiem hybrydowym, u ludzi wa się to mała ruchliwość plemników, w nowych systemach (pollen) jest dodatek 10% populacyjnego "zapylacza"

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

196

Odp: Żyto

Żyta nie sieję ale na skupach ogromny problem ze sporyszem i co niektórych wysłali do domku z powrotem bo normę przekroczyli 20 razy

197

Odp: Żyto

ja tez nie sieje zyta, ale kosze usługowo wiec widze. sporysz jest tylko o chłopków co ani o zaprawie nie słyszeli a co dopiero o pryskaniu na grzyba. poprawcie mnie jak sie myle

Rolnik z powołania:-)

198

Odp: Żyto

U nas Hert i Woźniak biorą wszystko jak leci, u Woźniaka liczy sie tylko waga i wilgotność, a w młynie potrącają za wyrównanie i wilgotność na grzyba nikt nie patrzy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Żyto

U nas gorzelnia bierze po 350.

200

Odp: Żyto

kiedyś ze sporyszu robiono  tabletki na poronienia..... samo zdrowie

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38