841

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenicy ile chcesz tira czy 10 ,nie rozumie żeby był jakikolwiek problem z zakupem pszenicy nawet do siewu.

842

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja sprzedawałem pszenicę po 650 - prosto z pola. Co do ościstej to w tym roku też miałem z racji na buszująca zwierzynę. Posiane miałem 2 kawałki obok siebie - jeden oścista i jeden zwykła to w zwykłej kupa ścieżek po zwierzynie a w ościstej widziałem tylko jedną. Zwykła bamberka a oścista mewa - niestety różnica w plonie na niekorzyść mewy.

gg 5118068

843

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To posiej ościstą Lukullusa. Parametry ma bez problemy, plon powyżej 6 t.

844

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie dzisiaj byłem po kwalifikowaną pszenicę, odmiana tonacja (o ile dobrze zapamiętałem) cena za kwalifikowaną 1400zł, A z tą samą odmianę tylko bez kwalifikatu 1000zł. Owies kwalifikowany po 1100zł.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

845

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sławek właśnie ową tonacje miałem  ora bamberkę .. w tym roku  tonacja się popisała  w porównaniu do bamberki ...  bamberka w tamtym roku dała pięknie a w tym roku  z równych  10 ha nakosiłem 82t

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

846

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja jak oglądałem na magazynie u nich to naprawdę ładne ziarna były, Zresztą wójaszek wzią właśnie więcej tej odmiany. U mnie w tym roku już ojciec wziął pszenicę od sąsiada bo też bym wziął tą tonacje.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

847

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po ile spredajecie pszenicę (jak ktoś już sprzedawał) ?

mdw

848

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pszenica normalnie 640+vat,  ja miałem dobrego negocjatora po odjęciu transportu mam 690+vat. Owies normalnie 230-360 +vat ja mam po 450 +vat ale to tylko 20 - 40 t jeszcze nie wiem ile kontraktu mi kolega odstąpi podpisał na więcej niż ma co by znajomych poratować chwała mu za to

849

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No właśni ja teraz puszczam po 640+vat i chyba sprzedam wszystko bo to nie zapowiada się na żadną zwyżkę cen

mdw

850

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja na razie przechowuję, dotąd aż, mnie bida za bardzo nie pociśnie. Z reguły sprzedawałem na przednowku grudnia stycznia, cena zawsze była lepsza niż po żniwach. Zobaczymy jak w tym roku będzie.

851

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ci od konkurencji i cen niby żadnej zmowy cenowej jeszcze nie znaleźli i pewnie nie znajdą.....
Ale. Masze nie małe zakłady W Człuchowie Rola do wielu wielu lat dawały chłopom możliwość dania ziarna na skład. Dziś zawozisz choćby 4t ważą badają i wystawiają dokument przyjęcia. Zboze lezy u nich aż zdecydujesz się je im sprzedać, czyli w grudniu na swieta potrzebna kasa i sprzedajesz po cenie grudniowej. Oczywiście płacisz chyba 10 zł za 1T miesięcznie. Zakłady do tej pory tak robiły bo co tu duzo mówić opłacało się to im. No a w tym roku takiej opcji nie ma. Mamy oddać ziarno za darmo jak nie mamy gdzie trzymać. Ja myślę że Rola wychodzi z założenia że więcej zarobi na późniejszej zwyżce cen niż na przechowywaniu ziarna.

852

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenicę zakontraktowałem po 76 netto , jutro zaczynam kosić oby plon był zadowalajacy.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

853

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

yokoslaw napisał/a:

Po ile spredajecie pszenicę (jak ktoś już sprzedawał) ?

650 i 630+ vat na młyn przy bdb paramertach.Pogoniłem 120 tonbo progozy cenowe są fatalne.Żyto pcham po 400 + vat.Zawsze magazynowałem ale w tym roku logika mówi co innego,a i plony mam rewelacyjne.

854

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Na ja tez nie narzekam na plony i bede pchał , ceny na matifie są takie jakie są.

mdw

855

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica sypie nie tak żle z 5ha omłóciłem 15 czubatych zbiorników , zostało 16 ha z tego 8 po rzepaku a ta wygląda naprawdę imponująco . Pytanko ile wejdzie pszenicy w pełen zbiornik ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

856

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

naprawdę czubaty 1550-1600 kg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

857

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jaka jest teraz cena kuku suszonej ? bo kilka ton kupił bym na pasze ale trzeba poszukać od rolnika bo po 1000zł za tone płacić w obecnej sytuacji to chore wink

858

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wyprodukuj sobie kukurydzę to będziesz miał za darmo wink

859

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ziemi brakuje a sąsiedzi nie chcą użyczyć sad

860

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A jak teraz ceny gryki ?? Czy oplaca sie kosic.