321

Odp: Ręcę opadają.

Dziwne ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

322

Odp: Ręcę opadają.

Nowoczesne ciągniki są w 50% z PCV?

323

Odp: Ręcę opadają.

wiosną turem przestawiam owijarkę którą zawiesiłem na lince i w górę. Osoba która miała trzymać aby się nie bujała na chwilę zdjęła rękę i owijarka docisnęła do maski w ciągniku - popękała w pi.du Zrobiona z włókna szklanego więc łatwo to można zreperować. Gdyby to była c-360 lub 323 to nic by się nie stało bo maska metalowa. Nawiasem mówiąc - nowe ciągniki nie mają metalowych masek i błotników tylko lekkie włóka i dlatego trzeba je dociążać obciążnikami bo ważą tyle co nic.

gg 5118068

324

Odp: Ręcę opadają.

Na to wygląda po tych zdjęciach, stary ursus czy też zetor by się tak nie spalił.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

325

Odp: Ręcę opadają.

Sterty ze słomą i u nas się palą jedna zaraz po żniwach druga w ubiegłą niedzielę.
Popaprani podpalacze !

326

Odp: Ręcę opadają.

U nas był kiedys taki jeden co działał w straży, jak było mało wyjazdów to "pomagał", bo przecież gmina płaci ochotnikom za wyjazdy... :-o

Takim to chyba może tylko pomóc mocny wp..l :-(

327

Odp: Ręcę opadają.

U nas też gnojek ,,ochotnik" podpalał, zrobili mu żółte papiery i sie śmieje ze wszystkich.

mdw

328

Odp: Ręcę opadają.

mi to ręce opadają z pługiem b2015 skib  i jego prawidłowym ustawieniem na prostym orze sie dobrze równo jak jest pochył na prawo odjeżdza i nie dosypuje pierwasza skiba wszystko dobrze odczepie go i zaczepie b201 4 skiby orze idealnie

329

Odp: Ręcę opadają.

Ja tak miałem dopóki nie wytulejowałem wieżyczki i wszystkich luzów na kolach

mdw

Odp: Ręcę opadają.

yokoslaw napisał/a:

U nas też gnojek ,,ochotnik" podpalał, zrobili mu żółte papiery i sie śmieje ze wszystkich.

Mi wtamtym roku też palili stóg, wiemy kto i strażacy też dobrze wiedzą bo co chwile się palą lasy, pola, altanki na ogródkach działkowych ale dopóki za rękę nie złapią nic nie mogą zrobić.

331

Odp: Ręcę opadają.

worek na łeb,żeby nie wiedział kto tłucze i lać tak, aby wielkiej krzywdy nie zrobić...

332

Odp: Ręcę opadają.

z gatunku ręce by opadły a poduszki powietrzne wystrzeliły:

Dziś jadąc do pracy zderzyłbym się z ogromną ładowarką - coś jak fadroma.

Moja droga prowadzi przez teren żwirowni jakieś 50m przed moim nosem wyjechał sobie koleś taką oto ładowarką. Przecinał drogę. Na asfalcie cienka warstwa żwiru do tego deszcz i ABS. Zero hamowania. Gdyby nie możliwość ucieczki z drogi, to w najlepszym przypadku szukałbym nowego samochodu. Uratowało mnie pobocze. Miałem szczęście. W nic nie uderzyłem, na poboczu nic nie urwałem.

...jak mawiał Sofronow.

333

Odp: Ręcę opadają.

Ojciec urwał sworzeń główny przy pługu 4 obrotowym. Z czego dorobić? Średnica  z 10cm, myślałem nad tłokiem z siłownika hydraulicznego. Co za jesień wszystko się w rękach urywa.

334

Odp: Ręcę opadają.

Dobór odpowiedniej stali nie jest taki prosty, z tłoczyska Ci nie wyjdzie ponieważ zaraz się pognie jest to stal o niskiej granicy plastyczności więc odpada
Tu trochę było opisywane  http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2989
Najlepiej znajdź jakąś dobrą firmę która Ci to dorobi oni  muszą sprawdzić twardość materiału oryginalnego żeby mieć jakieś porównanie, na pewno będą musieli hartować powierzchniowo pod łożyska najlepiej indukcyjnie (hartować wgłębnie nie można bo będzie materiał za kruchy) tak że zdaj się na fachowców

335

Odp: Ręcę opadają.

Właśnie a gdzie można zlecić takie hartowanie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

336

Odp: Ręcę opadają.

Jakąś narzędziownie lub podobną firmę trzeba było by szukać. U nas jest coś takiego i robią chyba hartowanie, nawęglanie itp.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

337

Odp: Ręcę opadają.

Japonia to kraj kwitnącej wiśni a Polska to kraj kwitnącej Lipy

338

Odp: Ręcę opadają.

W Ciechanowie są dwie firmy które dorabiają takie rzeczy wszelkiego typu zębatki również.

339

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Ojciec urwał sworzeń główny przy pługu 4 obrotowym. Z czego dorobić? Średnica  z 10cm, myślałem nad tłokiem z siłownika hydraulicznego. Co za jesień wszystko się w rękach urywa.

z ciekawości co to za pług?

340 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-09-19 22:02:14)

Odp: Ręcę opadają.

Bonnel to samo co fenet. Dobrze że jeszcze jest drugi na podmiankę to moim doorze.Co najlepsze oś obrotu była krzywa, tylko nie dało się tego zauważyć, jak się obracało. Nie wiem w jaki sposób można było to skrzywić. Pług ściągnięty z Francji i jak sami handlarze powiedzieli , że tak 4 skiby to cięgnie minimum 150km. W ogóle na tygodniu gadałem ze znajomym co ściąga z zagranicy pługi to się nasłuchałem jak się wieże rwą, i ramy ukręcają przy obrocie. Najlepsze że wszystkie im młodsze maszyny tym gorsze gówno mimo że markowe.