1,281

Odp: GG FORUMOWE

Brawo Jarek!!! Mamy w-ce mistrza świata.  Piękne zawody dziś w Toruniu.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,282

Odp: GG FORUMOWE

Może mi ktoś doradzić jakiś zakład najlepiej na Podkarpaciu, który regeneruje osie do przyczep??

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,283

Odp: GG FORUMOWE

Przejechałem własnego psa własnym samochodem. Znaczy przeturlał się pod podwoziem, kołem go nie przejechałem. To mu wystarczyło. Miał 16 lat, był ślepy i głuchy - węch miał jako tako sprawny. Położył się przed samochodem, nie usłyszał pracującego silnika. Przed przyjazdem lekarza weterynarii uciekłem.
Jestem już po konsolacji, jednak nadal mam ogromnego doła. Znaczy albo konsolacja za krótka, albo moja psychika za cienka.
Konkluzje.
Całe życie pracujesz, a kiedy przychodzi starość - czeka cię cierpienie i śmierć. Mam nadzieję, że mnie nie będą musieli dobijać - sam zejdę. Ot życie.

1,284

Odp: GG FORUMOWE

Sławek jak zwykle tekst zabójczy big_smile
Rzeczywistość bywa okrutna jak i nasz los, nie wiadomo kto pierwszy czy 80- letni dziadek czy 18 letni wnuczek.

1,285

Odp: GG FORUMOWE

Panowie gdzieś kiedyś Mpopis pokazał swoją robótkę tylko nie wiem w jakim dziale ... był pokazany  Bark z Bronami na wózku ?  w jakim to temacie było ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,286

Odp: GG FORUMOWE

oto chodzi?
http://i43.tinypic.com/2agn58i.jpg

1,287

Odp: GG FORUMOWE

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2409&p=4
Pewnie o ten. szukałem Wojtek ze 20 minut, ciężko było ale znalazłem big_smile

1,288

Odp: GG FORUMOWE

Dokładnie o to co grzesiek pokazał ża co mu dałem plusa że mu się chciało tongue
Mpopis ale w tamtym dziale z jakiego profila czy moze ceownika robić ten bark  będzie to 12 bron  znaczy w 2 rzędach smile pierwsze 20   ewentualnie włóka (szyna) i brona  za tym uprawowo siewny ... LEpiej to zrobi niż pałowanie się Agregatami ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,289

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki Wojtek. Powiedzcie czy lepiej takie ciężkie brony będą rozbijać bryły czy lepsze byłyby wały? Sam mam niewiele takich ciężkich glin do uprawienia, dlatego jeżdżę w tych miejscach agregatem z packerem i ładnie się ziemia kruszy. Choć miałem chęć kupić właśnie takie brony, dlatego pytam.

1,290 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-10-08 22:41:30)

Odp: GG FORUMOWE

tak z ciekawości to takie brony w uprawie bezorkowej kiedy idą i po co?
Cały czas chodzi mi pogłowie ten text "uprawiamy dla siebie czy dla roślin"

doczytałem sobie uprawki pożniwne....

1,291

Odp: GG FORUMOWE

krzysiek do niszczenia samosiewów

1,292

Odp: GG FORUMOWE

Mam takie pytanie na wczoraj. W pompie tłoczkowej w john deere wywaliło mi śrubę-dekiel zaślepiająca tłoczek .Chcę tą śrubę zakleić klejem CHESTER METAL E-36. Czy ktoś z was coś z tej firmy używał ?

1,293

Odp: GG FORUMOWE

Odnośnie tych bron to u nas wioskę dalej jest kilka sztuk też takich dużych konstrukcji ale nieco inaczej. Po złożeniu belka do której są zaczepione brony jest z dołu a brony wiszą do góry i są zębami na zewnątrz. Dobra rzecz w tym że jak jest pola mozaikowate to na piachu można zawsze nieco w całości je unieść albo nawet całkiem jak by się zapchały albo cuś. Takim zestawem na 7 bron "20" rusek szedł bez problemu. Właśnie myślę o takim czymś żeby mieć to zamiast obecnego agregatu do wstępnej uprawy po orce i po uprawce gruberem. Tylko jak po orce to wiadomo później uprawowo-siewny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,294 Ostatnio edytowany przez androl (2013-10-09 08:54:20)

Odp: GG FORUMOWE

Po orce ciężkie brony to u mnie tylko w ostateczności, jak w tym roku bo żadna inna maszyna tak pięknie kamieni z orki nie wyciąga :uuuu: też zaczynam myśleć o wałach.

1,295

Odp: GG FORUMOWE

A u mnie właśnie kamienie potrzebne i jak pozbierane to przynajmniej zaś maszyny nie cierpią

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,296

Odp: GG FORUMOWE

Ponoć w warstwie ornej potrafi być do 500 t kamieni, pewnie koło 2,5 t z ha rocznie zbieramy to znaczy że 200 lat i pola czyściutkie sad

1,297

Odp: GG FORUMOWE

Czy warto kupować brony na piaski? Mam teraz 14 ale tylko dlatego że ze względu na tura 60 jeździłem po orce. Do farmtraca za małe i nie wiem czy zimą robić 16 albo 20 czy może iść z duchem czasu i agregat uprawowy?

1,298

Odp: GG FORUMOWE

ja mam takie i takie tj 14 i 20 gdybym miał same piachy to pewnie bym tych 20 nie kupował. Aczkolwiek tych 20 używam do uprawy przed siewnej za nimi wałek strunowy, na piachu trzeba je lekko unieść, ale jak trzeba to w ukos i pole równiutkie. Więc jeśli masz coś do przedsiewnego ruszenia gleby np kultywator na wąskim pazurze to kup sobie 14 a jak nie masz kup sobie 20 będzie 2 w 1

1,299

Odp: GG FORUMOWE

A do 30 jakie brony radzicie, ja mam chyba 12 i są za lekkie i mają za krótkie zęby może by tak 16?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,300 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-10-09 19:48:33)

Odp: GG FORUMOWE

wszystko zależy w jakim stanie masz te zęby w bronach. Pamiętam jak w bronach 12 wymieniliśmy zęby to 360 z 6 sztukami miał co ciągnąć w piachu (brony były ciągnione na łańcuchu) a przed wymianą zębów to szedł jak burza, wszystko zależy ile zęby są wytarte

E 516 na części
Telefon 695 076 269