21

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

kto sypie do koryta??wiesz czym to grozi??u mnie nie ma takich ryzykantów.co do ceny nie jestem w temacie  może @laszek coś wie bo jego wuja heniu robi  ten cymes m.in.

22

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

Jeśli znajdą mączkę w paszy to całe stado idzie na nasz koszt do utylizacji  a my jesteśmy bankrutem !!! Mączki sypię na pola tylko ci co nie mają ŻADNEJ PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ  bo wtedy weterynaria może im nagwizdać .

23

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

Też jestem ciekaw zastosowania tym mączek. Ktoś mi o tym kiedyś mówił, ale nie znał za bardzo szczegółów ....

24

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

właśnie ja nie mam hodowli i bym dawał po trochu na parę lat

25

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

np.http://www.komeko.home.pl/1.php

26

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

A po ile to?

27

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

wyslalem emaile z zapytaniami

28

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

z tej firmy komeko juz nieaktualne, wklejam maila którego dostałem w odpowiezi :


Po ostatniej zmianie przepisów dnia 15 lutego br. Polepszacz gleby jest produktem, który nie opłaca się stosować w rolnictwie.
Konieczność stosowania wapna tlenkowego o minimalnej zawartości CaO 50% w ilości 1:1 z mączką mięsno-kostną powoduje podwyższenie kosztów jego produkcji i jednoczesne obniżenie jakości – składników odżywczych – w polepszaczu. Ponadto taki dodatek wapna powoduje blokowanie się fosforu i nie uwalnianie jego do gleby. Wysiew takiej mieszanki jest kolejnym problemem, ponieważ nawet przy niewielkim wietrze większość polepszacza zostanie przeniesiona na daleką odległość.

Z tego powodu nasza firma (jak i kliku inny producentów) zaprzestała sprzedaży polepszacza gleby. Kiedyś był on bardzo ciekawym produktem ale przez lekarzy weterynarii niepożądanym dlatego wymyślono bzdurny przepis, który spowodował, iż jego stosowanie jest nieuzasadnione. Bardzo szkoda, że decydenci w naszym kraju wymyślają przepisy, które ułatwiają pracę tylko im samym. Równie dobrze można by mieszać polepszacz gleby z jakąkolwiek trucizną. Efekt byłby podobny.

Przepraszam ale nasza strona internetowa jest już nieaktualna.

29

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

Szkoda bo to jednak ciekawa opcja była, bo niezłe parametry miał ten polepszacz, więc pozostaje przy osadach z oczyszczalni, które są za darmo i też parę składników mają.

30

Odp: Najwłaściwsze ph gleby

ja mam rolnośrodowiskowy plan wiec osad odpada.zostaja mi poplony(facelia)i głano jako dodatkowe żródło składników.