141

Odp: Zetor Proxima

Do filmu aby uzyskać dużą prędkość i pokazać jaki to niektórzy mają mocny traktor to jadą na niższym biegu a wysokich obrotach wink Więc nie patrz na oszołomów tyko pracuj nadal sowim tempem a ciągnik odwdzięczy ci się niskim zużyciem paliwa i bezawaryjną pracą . Fastrac w uprawie nie chodzi na obr. wyższych niż 1,8tyś jedynie w dużej prasie aby osiągnąć wymagane obroty to przeważnie 2 tyś i wtedy już jest zauważalnie wyższe zużycie paliwa .

142

Odp: Zetor Proxima

Z tego co w szkole nauczyciele nam wpajali to traktor powinien chodzić gdzieś tak na 3/4 obrotów bo obroty maksymalne to tylko powodują zwiększone zużycie paliwa i nic więcej.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

143

Odp: Zetor Proxima

Witam Zorak cool a jakie masz spalanie przy głębszych orkach na tych obrotach.

144

Odp: Zetor Proxima

przy podorywkowym napisałem wcześniej jak spala a przy pługu (jeszcze nie wiem) dokładnie opiszę jak skończę orać bo też robię testy. Zacząłem orać kawałek 5 ha ale zgonił mnie deszcz który pada od kilku dni i zapewne nie wjadę w pole przez najbliższy tydzień. Jak skończę ten kawałek to uzupełnię zbiornik i przeliczę.
ps: na koniec sierpnia był u mnie przegląd na 100 motogodzin i odradzali pracę na takich obrotach z uwagi na filtr cząstek stałych. Ja uważam troszkę inaczej i nadal będę pracował w tej granicy obrotów. Silnik lekko pracuje, nie ma ciężko a filtr wypalam przy prasie bo tu muszą być większe obroty silnika aby napędzić odpowiednio wałek.

gg 5118068

145

Odp: Zetor Proxima

Ale od czasu do czasu musisz docisnąć żeby wypalić filtr bo filtr jest drogi

146 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-10-03 10:08:37)

Odp: Zetor Proxima

kolejne testy forterry:
- pług 5 zagonowy grudziądz który zabiera równo z kołem,
- głębokość ok. 25cm
- 11,5 hektara w 3 kawałkach w miarę foremnych z czego 1/4 to góra + 3 dojazdy na pole po 500m
- ziemia od III do V
- prędkość 7,5 przy obrotach ok. 1650
- po robocie zatankowane 151 litrów co daje 13,1/ha
Jestem mile zaskoczony bo troszkę się obawiałem spalania przy orce. Albo mam tak "lekką" nogę albo stwierdzenie że zetor jest paliwożerny to mit. Zapewne w ciężkiej ziemi było by inaczej no ale ja tego nie sprawdzę bo nie mam gdzie.

gg 5118068

147

Odp: Zetor Proxima

A ile to się zeszło godzin ?

148

Odp: Zetor Proxima

chciałem to jakoś policzyć ale nie dałem rady bo orałem to na 3 razy po robocie zaczynając koło 16 i do wieczora. Na pewno nie mieściłem się hektar/godzinę.

gg 5118068

149

Odp: Zetor Proxima

zetor forterra 140 HSX
już w domu

150

Odp: Zetor Proxima

i jak wrażenia ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

151

Odp: Zetor Proxima

Zrób zetor forterra 140 HSX VS zt323A-6ct107

152

Odp: Zetor Proxima

szkoda zetora tak ciągać po podwórku;)

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

153

Odp: Zetor Proxima

Powiedzcie mi jak ma sie komfort kierowcy w 323 w porównaniu do proksimy

Rolnik z powołania:-)

154

Odp: Zetor Proxima

W 323 troche ciszej.

mdw

155

Odp: Zetor Proxima

Krzysiek napisał/a:

Zrób zetor forterra 140 HSX VS zt323A-6ct107

Nie wiem czy to dobry pomysł szkoda zetora big_smile

156 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-11-16 19:58:29)

Odp: Zetor Proxima

To może Tomala wytłumaczy jak w praktyce sprawuje się to co nazywają takim wielkim wynalazkiem ten HitchTronic. Na moje to jest że jak ma ciężej to podnosi sam maszyne wyżej i po sprawie, traktor poszedł... Coś jak regulacja siłowa. Albo źle rozumuje to to pisze producent

E 516 na części
Telefon 695 076 269

157

Odp: Zetor Proxima

Witam i mam pytanie dlaczego szkoda     zetora
i oto on
http://sendfile.pl/94337/CAM00386.jpg
http://sendfile.pl/94345/CAM00387.jpg
http://sendfile.pl/94347/CAM00388.jpg

158

Odp: Zetor Proxima

ile to teraz kosztuje ?? bo nawet ładnie się prezentuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

159

Odp: Zetor Proxima

Nawet nieźle się prezentuje na tle 4011

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

160

Odp: Zetor Proxima

Jak kiedyś coś będę kupował to zanim odbiorę to diler będzie sam drapał te nalepki z szyb.... to samo sie tyczy lodówek pralek i innych gratów obklejonych nalepkami "promocja" O ile z szyby jest ok to z blachy już gorzej ...... nie niech zarysuje to nie odbiorę......

Tak czy tak gratuluję zakupu oby nie bylo takich probleow jak z new hollandem z ostatniego nr TR