21 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2013-11-23 18:49:59)

Odp: ULS w 323

TPS napisał/a:

Witam. Dawno mnie nie było ale nadeszła zima i mam straszna ochote  ogarnąc to uls  , Mam za sobą ogarniecie pneumatyki niby wszystko gra ale po włączeniu  preselekcji  czasami nic nie słychac a czasami dentyysta sie robi straszny przez 3-5 sek. i niby jest właczona  , wciskam  klawisz wysprzrzeglenia  i ciągnik staje puszczam jedzie  , sprzegło mam chyba dobrze wyregulowane bo w  przeciwnym razie  po wcisniecu nie działała by mi hydraulika  a dział .mam racje ?? robił to ktoś ??bo z tego co wywnioskowałem to wszyscy sie tego boją

Jak rozumiem to gdy włączysz uls i klawisz sprzęgła ciągnik stoi to słychać tak jakby zgrzytanie ? A może po prostu łożysko jednokierunkowe od uls nie trzyma

22

Odp: ULS w 323

nie . zgrzytanie słychac przy wł. preselekcji jak wciskam zająca ale to tez nie zawsze a jak wcisne klawisz sprzegła to staje i niec nie słychac znaczy sie silnik oczywiscie

23

Odp: ULS w 323

wypracowane łożysko jednokierunkowe ,rozbierałem to kiedyś i są ślady zużycia  i dlatego nie trzyma najlepiej nowe lub w dobrym stanie

24

Odp: ULS w 323

Odpuśc sobie ten ULS bo i tak nie zadziała jak będzie potrzebny, nikt się nie boi zrobienia tego ale jest zbędne wiec po co sobie głowę zawracac jak można w tym czasie zrobic przegląd taki większy.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

25

Odp: ULS w 323

A u mnie działa i bardzo sobie chwalę szczególnie w transporcie. Jak kupiłem nie wiedziałem jak i co. Zadzwoniłem do Pewnych dżentelmenów z Grudziądza i już mi ładnie chodzi żółwik ale fakt że musi być wszystko sprawdzone. Płynniej jest włączyć żółwia niż zmieniać o bieg w dół, szczególnie jak się ciągnie duży ładunek.

26

Odp: ULS w 323

pokombinuje jescze nad tym tlko musze ciagnik schowac poddach bo zimno sie na dworzu zrobiło , a i zona opierdziela ze nie wdomu tylko w garazu siedze bo i przedni tuz robie

27 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-11-29 00:41:08)

Odp: ULS w 323

Żółwik w tym sprzęcie, wbrew pozorom, jest bardzo ważny i powinno się go używać. Skrzynia nie jest tu synchronizowana i nie powinno się za często zmienić biegów, a zwłaszcza ich grup. Zmiany takie, przy pracy pod obciążeniem są praktycznie niedopuszczalne... Żeby nie było, że piszę głupoty, to proszę sprawdzić to w instrukcji obsługi, w której wyraźnie jest napisane, że biegi zmieniać powinno się tylko na postoju, a grupy tylko przy wyłączonym silniku. Brzmi nieprawdopodobnie, ale niestety prawdziwie. Ta technologia już tak ma. Oczywiście wszystko wolno co nie można, byle z wolna i ostrożna. Złamać pręt fi14 jest naprawdę sztuką, a połamane i nieraz wielokrotnie spawane dźwignie zmiany biegów wcale nie świadczą o krzepie kierownika sprzętu... A żółw jest tu po to, żeby bezstresowo, bez zgrzytów i opóźnień zwiększać moment na kołach aż o 30% i naprawdę warto go mieć i używać.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: ULS w 323

i wyregulowałem wszytko i dupa nie działa.  i tu pytanie jak dostac sie do tego sprzegła kierunkowego??

29

Odp: ULS w 323

He.... skrzynie niestety z lekka wybebeszyć.. ja jak swoją miałem rozebrane to zajrzałem do sprzęgełka. Organoleptycznie stwierdziłem że jest ok. Kródki czs dałało, teraz niestety nie... a szkoda bo naprawde fajna sprawa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

30

Odp: ULS w 323

U mnie jest jeszcze tak że jak ciągnik długo stoi to od razu nie zadziała musi to wszystko pokręcić się chwilę trzeba kilka razy włączyć wyłączyć na pusto i później już jest git.