941

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

oni wysyłaja TIRy czy trzeba samemu zawieść?

Rolnik z powołania:-)

942

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

yokoslaw napisał/a:

Ja wziełem w agroloku mocznik po 1380 brutto termin do września i saletre puławską 34 po 1330 brutto u cebuli też do września. Ztego co się orientuje azoty drożeją, ale są do 200 zł. tańsze do cen zeszłorocznych o tej porze

ile mocznika brałeś? bo mi z terminem dużo drożej zaśpiewali...

943

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej  odbierają własnym transportem.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

944

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

24 tony ale to cena z przed 3 tygodni

mdw

945

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Fenol napisał/a:

Pajej  odbierają własnym transportem.

to podrzuc mi jakis nr tel do nich moze sie dogadam, aczkolwiek wątpie, bo to daleko a jak im paramerty nie wyjda to co???

Rolnik z powołania:-)

946

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

oto oni, http://www.grobla-agri.pl/
odległość może faktycznie gościa zniechęcić, parametry sprawdzali na podstawie próby którą im podrzucałem wcześniej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

947

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dzwoń ja handluje z firmami z calego kraju , przecierz dzisiaj wszystko przez telefon się odbywa  tak?

mdw

948

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Fenol napisał/a:

oto oni, http://www.grobla-agri.pl/
odległość może faktycznie gościa zniechęcić, parametry sprawdzali na podstawie próby którą im podrzucałem wcześniej.

Dzis zawiozłem próbke do pobliskiego młynu i mysle ze mikołaj jutro mi przyniesie dobre wyniki.
Próba próba a rzeczywistośc bywa różna. miałem takie przypadki ze próba wyszła ok przyjezdzam z pszenica robia droga probe i okazuje sie ze nie ma parametrow i albo cena duzo nizsza albo z towarem do domu. Znajomy mi opowiadał ze przyjezdza do młyna a tam rozładowywuje sie TIR ze słowacji to wział troche pszenicy i podał jako swoja. zrobili próbe i własciciel mowi ze to szajs, moze weźnie ale tanio, "wy tu macie kiepskie zboze , to nie to co na słowacji" dlatego troche boje sie handlowac, za kazdym razem jak puszcze TIRa to nie moge zasnac dopuki nie przyjdzie wiadomośc ze zboze poszło

Rolnik z powołania:-)

949 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-12-05 20:19:09)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dlatego ja nie sprzedaje na niemcy, Dosyć dobrze współpracuje mi się z ulenbergiem, z duetem nie chcem bo jak wyjdzie coś nie tak to uwalają na dzień dobry 50 dych z tony

mdw

950

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mam wyniki analizy:
Białko 14,9
gluten 32,3
liczba opadania 270
wyrównanie 78
porazenie grzybami 1,07
Gdyby nie grzyby to byłoby fajnie, a tak to szukam kogos kto nie robi proby na grzyby, w tym młynie co dawałem próbe to robia pierwszy rok

Rolnik z powołania:-)

951

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

CZego to nie wymyślą żeby uje..ć cenę, pierwszy raz o tym słysze. ąle parametry masz *** ,

mdw

952

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

i tak smieszne pieniadze proponowali w młynie bo 680 netto szukam wiec kogos kto zabierze bez badania grzybów

Rolnik z powołania:-)

953

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A jakie uzadzenie ma na zawartosc grzyba??? bo tez pierwsze slysze. ,moze dobry nos?

954

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

skad mam wiedziec, w labolatorium nie byłem, rozmawiałem tylko z szefem. chodzi w tym o to zeby zbic cene bo powiedział ze takie tez kupi tylko po 700 brutto

Rolnik z powołania:-)

955

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej ja dzisiaj wywoziłem pszenice do mieszalni pasz to zaoferowali mi cene 760 -780 netto w zalerzności od wysokości białka powyżej12% ta wysza cena i potrzebują towaru

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

956

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

znajomy sprzedawał na dniach pszenice na elewatory w jabłowie (kto nie wie gdzie to to niech na guglach se poszuka - podobno jedne z największych w polsce) cena o ile się nie przesłyszałem to albo 780, albo 820netto. Nie pamiętam dokładnie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

957

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sąsiad też na dniach sprzedawał to pszenica w pobliskim młynie 780 netto,Jabłowo -cena loco u nas 770 netto,firma z Gdańska która handluje soją w okolicy bierze pszenice po 795 netto i gotówa do 3 dni.

958

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ladne ceny , u nas to takie ceny brutto

mdw

959

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

no właśnie jest to uderzające, przecież nie jest daleko.
Obserwuję wzrost cen więc nie ma co się śpieszyć ze sprzedażą, teraz puszczę tylko pszenicę bo nie ma tego wiele ale pszenżyto poczeka...może do marca.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

960

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

więc i nawozy będą drożeć !