281

Odp: Uprawa bezorkowa

Efekt sochy to przy zbyt małej prędkości roboczej gruberem więc koledzy którzy zamierzają uprawiać bez orkowo nie powinni przesadzać z ich wielkością.

282

Odp: Uprawa bezorkowa

Prędkość u skołosy to jest. Nie mierzyłem ale gruber idzie naście km/h

283

Odp: Uprawa bezorkowa

No jak jeździli z tigerami to prędkość około 15km/h, ziemia tak fruwała że ramy agregatu nie widać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

284

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak jak piszesz w sumie to nie wiem co on ciąga bo nie widac wink

285

Odp: Uprawa bezorkowa

jakiej mocy ciągnik z jakim agregatem? i jaka prędkość?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

286

Odp: Uprawa bezorkowa

Fenol NH śierniskowym na wąsich dłutach 25-27 cm potrafił pociągnąć od 10 do 12 km/godz. w zalezności od warunków polowych.

287

Odp: Uprawa bezorkowa

Fenol ten o którym ja pisze to JD 8520 o mocy 320km a agregat półzawieszany horsch tiger 4 metry z wąskimi dłutami talerze wyrównujące i wał oponowy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

288

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja uprawę bezorkową stosuje tylko po rzepaczysku i czasami po ziemniakach Vaderstad-em Cultus CS-300 głębokość 15-17cm. przy prędkości do 14km/h, efekt ***...sty oszczędność paliwa i pole równe jak na stole, następnie siew i wałowanie.

289

Odp: Uprawa bezorkowa

szu napisał/a:

tam ktoś pytał czy jestem po szkole rolniczej to..
Ci ze szkół rolniczych to mnie zawsze zadziwiają bo wiedzy to maja naczaskanej jak cholera
spytaj takiego o urodzajnosc to nawet pijany wie co to jest

ale ten ktoś chyba jest po szkole rolniczej ze piszę ze po ziemniakach nie ora i to jest system bez orkowy

to trwałe uzytki zielone to tez bez Orkowo ?:stu::stu:
no i tak jak piszecie jak gąbką sie robi pole i ile próchnicy ma


Ale to sa oszczednosci na paliwie na bez orkowym czy nie ma bo widze zdania podzielone
Panowie jak bedzie dobrze to ja do Polski bede na wakacje przyjezdzał ale narazie takiego raju nie ma tam  wiec macie i tak lepiej odemnie big_smile:D

wesołych swiat i smacznego karpia
tym bez orkowym zycze  gabki pod kolami a orkowca braku kamieni

Szu wariacie
skaczesz od tematu do tematu i robi się galimatias i trzeba patrzeć wstecz do czego się donosisz.
Wesołych Świąt Szu ja też lecę na Karaiby wink:urodziny::urodziny::urodziny::urodziny: :dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance:   
:smiley::smiley::smiley::smiley::smiley::smiley:
:stu::stu::stu::stu::stu::stu::stu:

wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

290

Odp: Uprawa bezorkowa

Sieję żyto 60-70kg /ha 150-180 nasion na m2 i 800kłosów to standard a w chwili obecnej mam około 1800 na m2. Pszenżyta nie sieję ale nie widzę problemu ani cudu. A 50 roslin na m2 to jakieś 25kg siewu przy 80kg to jakieś 170 roślinek. 
Pozostałej części Twojej wypowiedzi nie rozumiem....

291

Odp: Uprawa bezorkowa

Szu- czytając twoje poglądy na kwestię upraw dochodzę do wniosku że ty masz doktorat w dziedzinie rolniczej ale uwierz mi wcale mi nie przeszkadzają twoje wypowiedzi  nawet sądze  ze jest  weselej i powinieś dostawać plusy a nie minusy  za poczucie  humoru !! Szu nie orając ziemniaczyska  to jaka to uprawa ????- wytlumacz mi - samoukowi!

292

Odp: Uprawa bezorkowa

Szu ja wiem ! jesteś profesorem mniemanologi stosowanej ! :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=LG6ht78ChMQ

293

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak podpierasz się wiedzą z tamtego forum to uważaj żebyś się nie przewrócił.
Link który podałeś to jakiś żart niczego tam się nie dowiedziałem po za tym, że jeden ma gęstą, a drugi ma owies, a trzeci 10 ton.
Mam 1800 a nie 1900 pędów. Rośliny się rozkrzewiły i wiosną będą się redukować. Liczenie plonu jesienią to bzdura....pewnie tego nie wiesz i dlatego bzdury piszesz....

Jak juz robisz z siebie idiotę po to by dostać parę minusów to może wystartuj w takim konkursie
http://www.youtube.com/watch?v=VNnJq5PWvzE

294

Odp: Uprawa bezorkowa

Szu - jesteś szalony  mówię Ci.... jesteś szalony  uwierz mi ..... życzę Ci w 2O14 dużo  minusów i dobrej zabawy  na tym forum tak jak się bawisz teraz.

295

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak na początek to by chyba sie sprawdziło co?
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-glebo … 658a10e15a

296

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie ciekawe artykuły zwłaszcz ten druki kolejny konstuktor który sam sobie stworzył agregat

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 48660.html

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/ … 37402.html

297

Odp: Uprawa bezorkowa

szu zupełnie szczerze powiem że cieszę się że jesteś!
co u Ciebie?
nie mów że naprawiasz forszaja  smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

298

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia napisał/a:

Panowie ciekawe artykuły zwłaszcz ten druki kolejny konstuktor który sam sobie stworzył agregat

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 48660.html

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/ … 37402.html

Jak byłem na szkoleniu w Poświętnem to był ten Pan i przedstawiał swoje doświadczenia, zdjęcia i konstrukcje maszyn smile

299

Odp: Uprawa bezorkowa

W sumie niedaleko mnie mieszka. Już wcześniej o nim czytałem i oglądałem filmy. Ciekawa postać.

300

Odp: Uprawa bezorkowa

u nas na forum ktoś tak pisał?- 100t, wiesz jedno zero czasem taż może wpaść i wychodzi właśnie takie 100t...

stosuję glifosat, gdy mam różne ozime rośliny na polu po sobie, nigdy nie zaobserwowałem negatywnego skutku na roślinę następczą.
Łubin gdy dojrzewa dobijam glifosatem, nasiona kiełkują normalnie.

Z pewnością w uprawie bezpłużnej jest problem z chwastami, uprawiam bez pługa od 2008r dziś siałem nawozy i nie mogę się napatrzeć na dorodność chwastów, w następną sobotę w pszenżycie robię zabieg na dwuliścienne.
   Ci co orzą w mojej okolicy nie mogą wjechać na pole, byłem niczym ostatni mochikanin big_smile
Jutro rozwalę jeszcze potas i szykuję opryskiwacz.
czy jeżeli desykowałem glifosatem zachwaszczone zboże to czy taka słoma nadaje się do konsumpcji dla bydła?
   Szu a propo tego że gościu opryskał zaoraną ziemię, to glifosat działa na zielone rośliny...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]