1,001

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sławek Ci którzy hodują po kilka świnek i rasy trudnej do określenia to i u nas po tyle dostają.

1,002

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja do połowy grudnia wygnałem wszystkie swoje i sąsiedzkimi pohandlowałem detalicznie nie zchodząc z ceny 6 zł/kg bez potrącania na cokolwiek, w myśl staropolskiej zasady: Bierzta, bo to jest reszta. No i poszło. Teraz będę miał zgryza bo na luty wyskoczy mi z 7-8 takich 110-120, a z doświadczenia wiem, że jak nie pójdą, to najpóźniej do połowy marca trzeba będzie oddać je na ubojnię za ile dadzą sad

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,003

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak do mnie przychodzi ktoś po świnie żeby kupić sobie do zabicia to zawsze ważę i sprzedaje po cenie jaka jest aktualnie u stokłosy za wagę żywą + 50 zł bo tak średnio mi wychodzi jak sprzedaje na WBC. A jak się komuś nie podoba to przecie nie musi kupić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,004

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica 770zł /t
Saletrosan 1030zł tona
mocznik 1480zł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,005

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Niech zima przyjdzie szybko to może ziarko pójdzie w górę, bo jak na razie to nie cieszy.

1,006

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pszenica pow. 50 ton,780 netto/t

1,007

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jak u was ceny pszenicy? Widzę spadek cen ogólnie, a zostałem ze zbożem. Mam nadzieję, że jeszcze skoczy cena do góry. Była 780 teraz 750 i niżej, ceny z vat.

1,008

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wczoraj był u mnie kolega skręcił wracając od jednego ze skupujących. Cena pszenicy na cenniku spadła o 30zł t a fakturzystki wydzwaniały przy nim po rolnikach szukając pszenicy.

1,009

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zmowa jak z rzepakiem. Jak rzepak sprzedawałem to przez telefon ustalali cenę (po południu) już na następny dzień i tak  20-30zł na tonie. Do godziny 10 rano cena potrafiła się zmienić 3 razy. Ciekawe jak będzie w przyszłym roku z rzepakiem, ale cudów się nie spodziewam. Już w tej chwili trąbią o tym że zasiewów jest podobna ilość , szukają zaczepki i powodu do tłumaczenia niskiej ceny. Zmowa i tyle. Z tego co mówisz zapasów nie mają ceny nie dają. A tak naprawdę dużo rolników wypchnęło po żniwach, lub przed świętami towar i garstce rolnikom zostało w magazynach.Poza tym przynajmniej u nas zbiory u ludzi nie były rewelacyjne.

1,010

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie jak u was ceny pszenicy? Widzę spadek cen ogólnie, a zostałem ze zbożem. Mam nadzieję, że jeszcze skoczy cena do góry. Była 780 teraz 750 i niżej, ceny z vat.

Podglądam informacje z południowej półkuli, a tam własnie smarują kombajny i przewidują niezłe zbiory(Australia, Argentyna). W związku z tym cena będzie coraz niższa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,011

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Spokojnie ceny zbóż a w tym pszenicy po okresie świątecznym  stoja  ale po skonczeniu  sie zapasow  w mlynach  pójdą do góry   u mnie mlyn  placi 85 zł  i ruchu nie ma  - czyli towaru nie ma dużo.

1,012

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie jak u was ceny pszenicy? Widzę spadek cen ogólnie, a zostałem ze zbożem. Mam nadzieję, że jeszcze skoczy cena do góry. Była 780 teraz 750 i niżej, ceny z vat.

to ceny u tego goscia co mi nr dałeś?

Rolnik z powołania:-)

1,013

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie do niego nawet nie dzwoniłem, prawdę mówiąc czekam, żyjąc w nadziei na ogólne ruszenie, i podwyżkę cen. Jak coś będę wiedział to dam Ci znać.

1,014

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ceny skoczą teraz do góry za względu na zimę i problemy z transportem.z tego co wiem to już przewidują podwyzki o 30-40 zł

1,015

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zamówiłem RSM 32%-1052 zł brutto.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

1,016

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

dobra cena,
gdy dzwoniłem przed świętami popytać o cenę pszenżyta to cena się ustabilizowała i była zachęcająca obecnie spadła.
Czy to tylko wypadkowa zbiorów to nie koniecznie są jeszcze kontrakty terminowe.
Jeżeli istnieje zmowa cenowa to i tak nic  tym nie zrobimy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,017

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jesli jest zmowa cenowa to w całej europie bo obecnie ceny są regulowane według giełdy paryskiej, jak rozmawiam z przedstawicielami to codziennie jest inna cena, i zazwyczaj zawieram umowe tak że w jaki dzien sie dogadam na sprzedasz to po takiej cenie sprzedaje bez względu na to czy zdrożeje czy stanieje nastepnego dnia i póżniej  i tyle na ile sie dogadalem musze oddać bo póżniej nikt nie będzie chciał ze mną gadać .

mdw

1,018

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

miała być cena 810 a jest 750 ...  pszenica w domu ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,019

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja sprzedałem po 750 na poczatku listopada.

mdw

1,020

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja sprzedałem 750 + vat