1 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2014-01-23 17:26:41)

Temat: LTZ i wszystko co z nim związane

Cześć,

Ostatnio chodzi mi po głowie zakup LTZa.
w necie jest tyle samo  opinii pozytywnych ile negatywnych.

Możecie pomóc? Może coś wiecie o tych wynalazkach i możecie podzielić się swoją cenną wiedzą.

...jak mawiał Sofronow.

2

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

To jest taki większy T25, też kiedyś mi takie coś chodziło po głowie ale na szczęście opuściła mnie ta myśl albo i na nie szczęście tego nie wiem bo nie kupiłem bo trafiła się renówka a co do opinii to każdy ma wady i zalety zależy do czego używany.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

3

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Też mi chodził po głowie taki pomysł . Niestety wiedzę mam  czysto teoretyczno z internetu  . Z tego co widzę to  szukasz jakiegoś średniaka ? Co by miał robić ?  One są w tej samej  cenie co mtz .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

4

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Znajomy ma MTZ 552 czy jakoś tak, nie wiem czy to samo co LTZ. Ale ma go z napędem 4X4 i chwali go sobie, pali tyle co komarek a jak porówna do wcześniej posiadanego Zetora 7211 to w polu bez porównania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Może ma Avto mtz?

6

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

LTZ ma zastąpić poczciwa c-355.

Mając na podwórku zt323, MTZ wydaje mi się troszkę za duży. LTZ byłby idealny ale moja główna obawa to części do skrzyni biegów i mostów.

LTZ byłby do ogarnięcia lekkich prac polowych i wszystkich prac na podwórku. Jego główne zadanie to byłby siew i bronowanie i praca w prasie rolującej.

Zasięgnąłem trochę opinii w sklepach z częściami do traktorów ze Wschodu i sprawa wygląda tak, że części silnikowe i sprzęgło są dostępne. Gorzej ze skrzynią, mostami, zaczepami, ale podobno wszystko mogą sprowadzić z Rosji na zamówienie.

...jak mawiał Sofronow.

7 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-01-24 16:52:42)

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

552 to jest to samo co mtz 82 tylko  552 ma słabszy silnik i nie ma reduktora biegów  tego pod kierownicą . Ltz to jest przerośnięty t 25 . LTZ ma 4 gary  można mu założyć pompę paliwową od mtz ale trzeba zmniejszyć dawkę , skrzynia i tylny most podobne ale lepiej na to nie liczyć że będzie pasować .Były wersje z rewersem  . Do tej rodziny zalicza się jeszcze  T40 . Nie wiem czy do belującej nie będzie za słaby . Jaka to prasa ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

8

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Sebastian napisał/a:

Jaka to prasa ?

Sipma Z-263

...jak mawiał Sofronow.

9

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

To da radę , chyba że będziesz zmieniał prasę . A co do części to wuj kupił części do t25 nie wiem gdzie ale dacie wiarę że pompa olejowa  i jeszcze parę rzeczy  nie pasowało  ?!

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

10

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Sebastian, T25 z końcowego okresu o symbolu T25A2 miało kilka zmian co prawda nie oglądałem szczegółowo i pewnie już nie zobaczę bo został sprzedany ale troszkę się w nim zmieniło nawet na desce rozdzielczej.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

11

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Tego nie wiedziałem ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

12

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Ja już się wyleczyłem z Radzieckiej myśli technicznej , nigdy w życiu więcej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

13

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

Pawelg czy twoja wypowiedź jest związana z wątkiem ? Może i tak bo z ruskiem tez jest związana niechęć do niego smile Ja swojego nie zamienię na 80-kę .  To wcale  nie chce jechać ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

14

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

LTZ jako zamiennik C-360 to bardzo fajny ciągnik o nieporównywalnych do C-360 możliwościach i uciągu. Nienajgorsza  kabina, orbitrol, przedni napęd (nie działa na wstecznym), lepsza hydraulika, a przy tym dość sprytny i zwinny, mniej pali od C-360, ale ..., konstrukcja nie do końca dopracowana i czasami dość awaryjna zwłaszcza sprzęgła; jeżeli sytuacja nie zmieniła się, był problem z częściami które nie pasują od T 25, zwłaszcza niektóre elementy skrzyni biegów i przedniego napędu.

15

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

ja mam T25A2 więc jak chcecie coś zobaczyć to zapraszam big_smile
smile

16

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

szukaj lepiej mtz 552 lub 572  i będziesz zadowolony ... jak będize mało mocy to podkręcisz pompę i będziesz miał 80 kucy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: LTZ i wszystko co z nim związane

czym róznia sie 552 od 572, do tej pory myslałem ze była tylko MTZ 82 i cos mniejszego

Rolnik z powołania:-)