1,101

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Osadkowski pszenica 710zł/netto płatność 30dni!!! a jak chcesz 14dni to 700 cwaniaczki....
podpisujesz oświadczenie że chcesz 30dni.

1,102

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tak właśnie postępuja  pośrednicy- i on nie jest wyjątkiem!- sepy żerujące na naszej pracy.

1,103

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

świnki 4,6 netto za żywą wagę. Jeszcze przed embargo. Teraz spodziewam się najgorszego... sad

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,104

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cena na jutro w największej pobliskiej ubojni w zależności od mięsności waga żywa 4-4,2zł kg

1,105

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Miałem sprzedać świnki ale stwierdziłem że poczekam może cena wzrośnie i chyba się przejechałem

1,106

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Byk simentaler 7,50 kg.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,107

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

marian 323 napisał/a:

marekqaz gdzie dokladnie mieszkasz  i gdzie te ceny sa?

Leszno wielkopolska
W okolicy ceny tak wyglądają w każdej hurtowni.
Wachnięcia pomiędzy poszczególnymi punktami plus minus 20zł na tonie

1,108

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cena świnek od 3.70 szkoda słów :uuuu:

1,109

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja 5 lat temu stwierdziłem że to "świński" interes i tak patrząc nawet na ten temat- bywało lepiej i gorzej ale dobrze że całkowicie na rogate sie przestawiłem....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

1,110

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A gdzie jest interwencja rzadu w takiej sytuacji- interweniuja  firmy  spadkiem cen a za to jak zwykle zapłaci rolnik i jak tu ufać ministerstwu rolnictwa które nie jest na nic przygotowane !

1,111

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sławek77 napisał/a:

Cena świnek od 3.70 szkoda słów :uuuu:

łomot komuś się należy :box:
Matoł tusk jeździł pier**l z wszystkimi o Ukrainie to niech teraz jedzie zrobić loda Putinowi żeby wzioł te nasze świnie

1,112

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sławek77 napisał/a:

Cena świnek od 3.70 szkoda słów :uuuu:

Przy takich cenach trzeba sprzedawać tuczniki gdy tylko osiągną wagę, ażeby minimalizować straty i przetrwać ten okres nie zmniejszając pogłowia. Osobiście tak robię, przetrwałem w swoim życiu już niejeden taki krach.
Póki co koledzy wytrwałości !!!

1,113

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Moja się już skończyła wytrwałość do trzody a obecna sytuacja tylko mnie upewniła że postąpiłem słusznie wygaszając produkcję trzody .Tak patrząc z perspektywy czasu jak bym zrobił taki ruch 10 lat temu i przerzucił się na krowy to był bym dziś w innym miejscu !

1,114

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Podobno prąd podrożał w Rosji trzykrotnie, to i nasze świnie tańsze. Putin odrobi swoje co włożył w Sochi i może się unormuje. Tak poza nawiasem jest coraz mniej źródeł dochodu stałego i pewnego z gospodarki....

1,115

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

My redukujemy świnie do minimum bo do interesu nie będziemy dokładać i przechodzimy stopniowo na hodowlę bydła opasowego.

1,116

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:
sławek77 napisał/a:

Cena świnek od 3.70 szkoda słów :uuuu:

Przy takich cenach trzeba sprzedawać tuczniki gdy tylko osiągną wagę, ażeby minimalizować straty i przetrwać ten okres nie zmniejszając pogłowia. Osobiście tak robię, przetrwałem w swoim życiu już niejeden taki krach.
Póki co koledzy wytrwałości !!!

Ja dużo ich nie produkuje, ale patrząc na to co mam w chlewni to jedna trzecia tegorocznego obrotu stada. Jak teraz sprzedam po 3z groszem to ciekaw jestem ile muszę dostać za resztę żeby się jakiś bilans zgadzał...
Przy takich cenach to coraz bardziej wątpie w to co robię. Zostało mi 2lata biznesplanu z młodego rolnika. Po tych 2 latach jak się nic nie zmieni to kończę ze świniami raz na zawsze, bo nie zamierzam nabijać kasy w kieszenie pośrednikom.
Swoją drogą dziwi mnie że niby jest embargo, a naszych posłów do Sochi wpuścili:)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,117

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tak wszyscy likwidują świnki i zaczynają bądź zwiększają stado bydlaków - za 2 lata będziemy narzekać na jeszcze niższą cenę wołowiny wink

gg 5118068

1,118

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

dokładnie jak pisze zaorak, zastanówcie sie czy warto inwestowac w bydlaki, w polsce sporzycie wołowiny jest malutkie, a sami wiecie na przykładdzie swin jak to jest opierac sie na eksporcie

Rolnik z powołania:-)

1,119

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej co do wołowiny to zgoda, bez eksportu bryndza. Natomiast jeżeli chodzi o wieprzowinę to nie jesteśmy już samo wystarczalni. Ten nasz eksport to reeksport duże zakłady mięsne są w rękach firm z europy zachodniej, są to też spółdzielnie których głównymi współudziałowcami są farmerzy z zachodniej europy i przez te polskie zakłady eksportują dalej swoją wieprzowinę.
Przy okazji zapychają nasz rynek, i niszczą polskich hodowców.

1,120

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A kto powiedzial że w bydlaki zainwestuje. Jak tym *** to tylko ziemię zostawie.
Cena świnek dziś 4,15 netto za żywą.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....