1,121

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No u mnie tylko ratuje mnie to że wszystko odstawiam na WBC i mam dobrą mięsność ale to i tak rewelacji nie ma

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,122

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

też to co moge daje na wbc. Z tym że poniżej 8 sztuk nie chcą się bawić, dopiero w zwyż. Teraz sprzedaję takie tam  cztery "wyrostki", a za małe 4tyg pojedzie koło 50szt...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,123

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A dla mnie to jest najlepszy czas na iwestycję dziś mam 15 loch w cyklu zamknietym srednio od locy sprzedaje 30 prosiąt w ciągu roku co jest wg mnie bardzo dobrym wynikiem i teraz jak każdy mniejszy hodowca likwiduje stado ja staram się podwoić czyli 30 loch w cyklu zamkniętym.Muślę że cena świń się poprawi w ciągu roku i na tym zarobię.Gdzieś w końcu trzeba kaskę ulokować.

1,124

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Woźniak pszenżyto 694 brutto. Sprzedawać czy jeszcze poczekać ?

1,125

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kamil ale robisz to kosztem innych rolników co mają hodowlę zarodową .

1,126

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tak tu już Koseś jest, sam widzisz koledzy hodowcy bydła mięsnego martwią się co to będzie za kilka lat w związku z tym że chlewnie przerabia się na obory.
Ja 10 lat sprzedawałem na wbc do dużych zakładów, na razie nie mam zamiaru tam wracać mięsność w 2007r miałem już w granicach 58% w piątek będę sprzedawał, jako że mam dobrą mięsność obiecane mam 5 zł brutto po tyle na dzień dzisiejszy wychodzą w dużych zakładach.

1,127

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cóż wiosna idzie trzeba z chłopa ostatni łach zedrzeć...

1,128

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś napisał/a:

Kamil ale robisz to kosztem innych rolników co mają hodowlę zarodową .

Nie rozumiem Koseś czemu robię to kosztem tych którzy mają zarodówkę?To jest przecież moja praca i to co udało mi się w ciągu tylu lat zmienić w swojej hodowli.

1,129

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Już Ci tłumaczę ,mianowicie przez inwestycję rozumiem że będziesz kupywał nowe loszki z zarodowej hodowli w której też ceny spadną ,może nie aż tak bardzo ale jednak .Nie masz co się obwiniać za powstałą sytuację bo nie masz na to wpływu .Jednak jestem pewien że lepszy czas na inwestycję jest jak są wysokie ceny żywca bo spadki zawsze bardziej dotykają towarówkę a nie zarodówkę .

1,130 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-02-12 22:45:38)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Trochę Koseś rozumiem a trochę znowu nie, bo przecież jak kupisz tanio paliwo, opryski i nawozy, to nawet jak taniej sprzedaż gotowe ziarno, to więcej czystego dochodu Ci zostanie przecież. Lub zarobisz w ogóle więcej z racji mniejszych kosztów. Chociaż ja myślę że nie do końca o to chodzi, rozwiń to bo mnie zaciekawiłeś a nie mogę pojąć Twojego myślenia...

1,131

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Już piszę ,Kamil sprzedaje 30 szt tuczników od lochy i dajmy na to że cena spadnie o 1zł/kg żywca teoretycznie to jakieś 3000zł na 30sztukach po 100kg każda strata wielka a w tym okresie kupi tańszą loszkę do swojego stada o 100-150 zł Podobnie jest np .z rzepakiem sprzedawanym po 2000zł ,teraz staniał do 1400zł co przy plonie 3t  daje 1800zł straty ktoś inny powie że i nawozy staniały ale o ile ?  saletra na tonie 200zł ........ i tak dalej ,koszty na ha. spadły setki a przychody w tysiącach .Dlatego inwestycje zawsze powinno się robić przy wysokich dochodach  i nieco wygórowanych cenach a nie odwrotnie .

1,132

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Powiedzmy, że tak jak powiedziałeś zrobi to kosztem innych producentów. Z tym, że jeżeli kupi każdą loszkę taniej o 100-150zł taniej to w przypadku późniejszego wzrostu cen będzie miał wyrównanie, kiedy ceny utrzymania są na podobnym poziomie, lub niewielkim wzroście, jak w przypadku np. saletry którą podałeś. A sam podczas ogólnego wzrostu cen będzie miał stado powiększone mniejszym kosztem.
Tak mi się wydaje, że dobrze rozumuję, ale muszę sobie to przegryźć .

1,133 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2014-02-13 16:01:46)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A jak cena materiału siewnego np. jęczmień,pszenżyto?Oczywiście C1

1,134

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dzisiaj wypchnąłem jeden skład pszenicy na skup cena 730 z vat. Ogólnie są spadki cen i nie zapowiada się żeby coś drgnęło w górę, mimo że kolejek nie ma. Jak u was ceny zbóż?

1,135 Ostatnio edytowany przez androl (2014-02-13 19:49:23)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś no co ty piszesz. Kamilz dobrze kombinuje co jest tanie będzie drogie, co jest drogie będzie tanie w świnkach ta prawda sprawdza się od lat.
Hodowców szczególnie prosiąt obecnie bankrutów w mojej okolicy jest nie mało którzy powiększali hodowlę w czasie hossy.

1,136

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica i jęczmień c1 zaprawiane 210zł brutto.
Grzesiek strasznie taniu nie znajdzie nigdzie nikogo kto da więcej?

Rolnik z powołania:-)

1,137 Ostatnio edytowany przez oloe34 (2014-02-13 20:19:08)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

http://i59.tinypic.com/28v98g8.jpg

U mnie jednak drgnęło w górę, a kolejki jak w żniwa.
830 z vat, cały czas była 750 netto, w zeszły czwartek podskoczyło.
To cena z ich transportem.
No i parametry, na taką cenę musi mieć <30 glutenu, i <76 gęstości.

1,138

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej na razie to jedna z lepszych cen u mnie. Oloe to koło 820 z vat prawda? A z ilu poszło do tej ceny i przez jaki czas? Pajej a u Ciebie ile teraz?  W sumie załadować mogę a sprzedawać nie muszę chwilowo.

1,139

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nawet sie nie dowiadywałem, w młynie przez te grzyby to kreca nosem, a innej alternatywy nie ma. poczekam az błoto wyschnie i ja jakims odniorca TIRowym bede sie rozgladał

Rolnik z powołania:-)

1,140

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jakbyś mógł to zadzwoń z  rana i dałbyś znać co i jak, sam nie wiem co w końcu robić chyba załaduję i zobaczę co jeszcze powie Oloe. Jakby miała wzrosnąć cena to niech leży.