1,141

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Podam ci nr i sam zadzwoń bedzie szybciej:
Znajomy z nimi handlował firma z puław 504082112
516017266 Tu ja sprzedawałem rok temu firma ze zwolenia, ale zboze prosto ode mnie poszło na jakies kurniki.
A ten co ty mu sprzedawałes rok temu nie kupuje?

Rolnik z powołania:-)

1,142

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś ja myślę dokładnie tak jak mówi Androl.Teraz jest niska cena i na pewno kolejni hodowcy będą rezygnowali więc jest jak najlepszy czas na to żeby teraz trochę zgromadzonych środków zainwestowac i to bardzo szybko powinno się zwrócić bo jak świnki zdrożeją to ja już będę miał pełen stan.A tak apropo to loszki zawsze zostawiam ze swojego stada pokrywam jedną lub dwie lochy nasieniem PBZ i od nich odchowuję sobie loszki tak przy masie 30-40 kg przechodzą do loch i tam mają indywidualne zywienie.A teraz jest własnie pora na to żeby się jeszcze bardziej przykładać do hodowli bo im mniej zostaje nam zarobku to tym bardziej musimy sie starać aby świnki lepiej przyrastały i było mniej upadków.

1,143

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

Podam ci nr i sam zadzwoń bedzie szybciej:
Znajomy z nimi handlował firma z puław 504082112
516017266 Tu ja sprzedawałem rok temu firma ze zwolenia, ale zboze prosto ode mnie poszło na jakies kurniki.
A ten co ty mu sprzedawałes rok temu nie kupuje?

Dzięki za numer telefonu. Skupuje, ale daje cenę 10zł a tonie większą jak inni, jak policzyć dojazd to wychodzi to co blisko pojadę 10km. Jutro drydnę to dam znać co i jak.

1,144

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No cóż panowie oby się wasze prognozy sprawdziły i nie było już świńskich dołków mnie już za kilka miesięcy cena trzody nie będzie interesowała .Dziś świnki pojechały do Ełku  nawet nie wiem w jakiej cenie ? Ale gościu który odbiera ode mnie maciory kupił  wczoraj w okolicy Brodnicy trzodę po 3.5zł

1,145

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dołki i górki były i będą, ja tylko mam nadzieję że nie będę musiał na stare lata się przebranżawiać, co do cen w okolicy Brodnicy to od lat obserwuję że na Kujawach są najniższe.

1,146

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dziś przejeżdzałem koło spędu gdzie jeszcze kilka lat temu były takie kolejki że nie mieli na co świnek zabierać a dziś stał jeden samochód osobowy z przyczepka i miał 3szt,co do cen w moim rejonie to chyba sa takie dlatego że tu nie ma dużych gospodarstw zajmujacych się chodowlą trzody,mam sąsiada który od zeszłego roku nastawił sie na swinie rezygnując z bydła mlecznego,rozmawiałem z nim na ten temat na początku roku to był zadowolony,mówił że dobrze zrobił a sprzedawał wtedy po 4,70+vat a najbardziej zadowolony jest z tego że ma roboty miej.

1,147

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u nas w tej chwili zadnego skupu nie ma, wszystko pozamykali , głownie inspekcje.

mdw

1,148

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś tak jak Androl mówi górki i dołki zawsze bedą ale wszyscy nie bedziemy chowali krów albo opasów bo co wtedy stanie się z ceną mleka czy wołowiny?Poza tym cena mleka nie będzie cały czas na poziomie 1.70zł tak jak jest teraz zresztą już powoli zaczyna spadać i za chwile mleczarze zaczną narzekać bo mieli dłuzszy czas dobrą cenę, niektórzy brali potężne kredyty zakładając że cena się nadal utrzyma,a my trzodziarze już dawno się przyzwyczailiśmy do tego że z inwestycjami trzeba uważać.

1,149

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mleko miesiąc temu 1.75zł a w tym miesiącu 1.55zł czyli już 20 groszy w dół u mnie...

1,150

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No i co do mleka to niektórzy już zapowiadają że są w stanie powiększyć stada o 100% jak tylko zniosą kwoty... Co wtedy będzie?...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,151

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

hmmm do końca marca zamierzam nabyć 10 jałówek cielnych, trzeba coś robić póki ceny dopisują.
Mam rodzinę w Luxemburgu, gdzieś 100 krów, robot, 7 rumunów pracuje w tym kołchozie, mają sraczkę na samą myśl o zniesieniu kwot, a co ja mam powiedzieć?
ale robić coś trzeba, klimat na inwestycję jest dobry, trzeba się spinać.
Znajomi w Szkocji, mają mleko za 1,4x zł, mniej niż ja a dojnego dobrze ponad 100, więc co jest grane?
zasadniczo to wziąłbym nawet większy kredyt na jałówy ale nie zmieszczę w budynku, w każdym razie z mleka pieniądz co miesiąc.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,152

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A więc tak dzwoniłem do kilku skupów przede wszystkim co mi Pajej podał numery. I cena w Puławach 730 z vat, kurniki gość się pytał za ile sprzedam żeby mu się opłacało.... Jakiś niedzisiejszy, ale dałby 740 z vat. Elewar Krupiec 700 + vat, a Elewar Malbork co mnie zdziwiło 750 +vat. Niby ta sama firma, ale jedna to że na północy to cena oczywiście większa.  W ostatku porannej sraczki załadowałem i wywiozłem przyczepę i resztę chyba też sprzedam. Poniekąd więksi u nas trzymają, ale myślę, że nie będzie powodów do wzrostu cen. Poniekąd na pomorzu cena spadła ogólnie ok 15zł, to i u nas nie podniosą na razie.

1,153

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

za ile w koncu sprzedałeś? ceny naprawde kiepskie...

Rolnik z powołania:-)

1,154

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie zapowiada się żeby wzrosła cena. Sprzedałem po 730z vat, już w końcu sprzedam , bo jakby mnie zawiało to znowu nie wyjadę. A w tym roku wątpię, żeby było lepiej, choć liczyłem na to. Ogólnie czy ze zbożami czy z rzepakiem będzie ciężko w tym roku z dobrą ceną. A u mnie umowę na rzepak można napisać, ale bez minimalnej ceny..... Ogólnie w tym roku jest szalona różnica między nami a północą, w zeszłym roku ceny nie różniły się więcej jak kilka złotych na tonie.

1,155

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koszty mamy podobne, a różnica w cenie ogromna, ale co poradzic...
Dzis w agrobiznesie mówili ze kontrakty na rzepak podpisuja po 1400-1430 taka cene biore w ciemno, ale nie bede miał ilości na całego tira więc nikt ze mna nie podpisze kontraktu

Rolnik z powołania:-)

1,156

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ukraina za miedzą.

1,157

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Osadkowski po 1400 netto rzepak kontraktuje.

mdw

1,158

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej żeby najmować samemu samochód  i żeby szedł gdzieś w moje strony np Bodaczów, na trasie Biłgoraj- Zamość ode mnie jakieś 40 km to mógłbym Ci dorzucić na cały samochód. Tylko że trochę mamy do siebie. Sam nie wiem czy się nie przewiozę do Bodaczowa zapytać jaką cenę na umowie zagwarantuję jakby było 1400zł/t to na jakieś 70% spodziewanego plonu napisałbym umowę. Jakby co to jest u mnie kurzarnia co mają swoją wagę i wiadomo byłoby ile dorzuciłbym Ci.

1,159

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zapytać możesz, ale wiesz, wilgotność rózna, zanieczyszczenia tez i na pewno ktos straci na tym

Rolnik z powołania:-)

1,160

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Spoko ja dosuszam, zanieczyszczenie miałem 3-3,2% a wilgotność 7,8-9,2% ale to powyżej 9 to stałem 2.5 doby a nie rozkrywałem przyczep z nocy i tego podskoczyło. U nas przy umowę nie masz określonego minimalnego tonażu, ale i ceny nie ma. Ustalają średnią cenę z Matifu. Jak się coś wydowiem to dam znać. A prawdę mówiąc, Parametry też przecież zależą od roku i nie wiadomo jak będzie. Przy mokrych żniwach ciężko uzyskać dobre parametry.