1,181

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Yoko bo tych waszych skupujących za jaja powiesić, że ciągną ziarno od szwaba. A naszych chłopoków z wiejskiej za to, że im pozwalają......... U nas na skupach pustki a ceny słabe.

1,182

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zawsze lubiłem sprzedawać wiosną nie wiem czemu sprzedałem zboże na początku grudnia i z perspektywy czasu można powiedzieć że dobrze się stało bo pszenżyto poszło po 700 brutto została tylko gryka ale ta to chyba aż w maju.Ale kto to wie kiedy i gdzie?

1,183

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

scoda19 napisał/a:

Zawsze lubiłem sprzedawać wiosną nie wiem czemu sprzedałem zboże na początku grudnia i z perspektywy czasu można powiedzieć że dobrze się stało

To się nazywa mieć szósty zmysł, rolnikowi szczególnie potrzebny.

1,184

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ruskie wymyślili nową dyscyplinę sportową  pod nazwą   -  Bieg na 900 metrów ze zdechłym dzikiem  .  http://niezalezna.pl/51980-przypadek-ch … in-u-dzika

1,185

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie trzodziarze czas na powiększanie stada się zbliża bo ceny będą baaaardzo atrakcyjne i to pewnie przez kilka lat jeśli uznają nas za kraj zarażony ASF .

1,186

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś napisał/a:

Panowie trzodziarze czas na powiększanie stada się zbliża bo ceny będą baaaardzo atrakcyjne i to pewnie przez kilka lat jeśli uznają nas za kraj zarażony ASF .

Ja też się cieszę że Ci się powodzi tongue

1,187

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

andrzej612b napisał/a:

Ruskie wymyślili nową dyscyplinę sportową  pod nazwą   -  Bieg na 900 metrów ze zdechłym dzikiem  .  http://niezalezna.pl/51980-przypadek-ch … in-u-dzika

Cały dzień się z tego śmieje jak mi się przypomni.

mdw

1,188

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:
koseś napisał/a:

Panowie trzodziarze czas na powiększanie stada się zbliża bo ceny będą baaaardzo atrakcyjne i to pewnie przez kilka lat jeśli uznają nas za kraj zarażony ASF .

Ja też się cieszę że Ci się powodzi tongue

Za chwilę wymyślą coś na opasy także ja bym sie tak nie cieszył na twoim miejscu Koseś.

1,189

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czy was *** ?????? czy ja  i gdzie się z tego cieszę???????????? Widzę że nie ma sensu pisać do was  o cenie trzody mimo że jeszcze przez kilka miesięcy sam będę sprzedawał .

1,190 Ostatnio edytowany przez androl (2014-02-19 09:01:07)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Koseś sorry! ale w kontekście wcześniejszej dyskusji i Twoich postów w niej, to niestety to tak zabrzmiało. No może nie radość ale ironię to czuć.

1,191

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

-Koseś nie denerwuj się.
-Ale jak się mam nie denerwować.
-Spokojnie to się da.
-nic się nie da....
-Wyklepiemy pomalujemy i będzie jak nowe. Zobaczysz. smile

Nutką ironi powiało z twojego posta. Ale ironia nie w stroną naszą, a panów w krawatach....

Embargo, Ukraina, dziki już nie tylko na polu ale z ASF, (nie)udowodniona zmowa cenowa z lata, ubój rytualny... Jak tak dalej pójdzie to w końcu zabraknie tych "czynników obniżających ceny" bo już wszystko przerabialiśmy. Więc jest nutka nadziei że w 2020 roku, a może troszkę szybciej, ceny będą stabilne smile

cena na dziś 3,80netto za żywe świnioki. Zboża w obrocie między gospodarstwami:
mieszanka jara 500,
pszenica 700
pszenżyto 650
owies max 500.
Ceny takie że powiało Dubajem Szejnfelda normalnie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,192

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bamreras znajdą się nowe wymówki już teraz toksyny zbożach. A kiedyś nikt o tym u nas nie słyszał. Cena na dziś pszenica 710 brutto.

1,193

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Za świnki sprzedane w czwartek przyszło rozliczenie zw średnią ceną 6,12 brutto WBC  .   Androl żadna ironia tylko zdrowy rozsądek że powiększanie produkcji jak jest dołek może być  w normalnym kraju ale nie w Polsce . Ja już wielokrotnie postępowałem tak że powiększałem stado jak był dołek wmawiając sobie że jak nie zarobię na świniach to przerabiając zboże sprzedam z zyskiem , i do czego to doprowadziło?  Ano do niczego bo znajomi co zlikwidowali
trzodę  zboże sprzedają w lepszej cenie niż ja nie kiedy przewalałem je przez świnie . W naszym kraju nie ma nadwyżki żywca wieprzowego gdyż i tak importujemy zachodnie badziewie a pogłowie nie ma żadnego wpływu na cenę trzody . Czyli powiększając produkcję teraz masz takie same szanse na wysoką cenę za rok jak na trafienie 6 w lotto .

1,194

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś napisał/a:

. W naszym kraju nie ma nadwyżki żywca wieprzowego gdyż i tak importujemy zachodnie badziewie a pogłowie nie ma żadnego wpływu na cenę trzody . Czyli powiększając produkcję teraz masz takie same szanse na wysoką cenę za rok jak na trafienie 6 w lotto .

Mało że nie ma nadwyżki my nawet nie jesteśmy samowystarczalni, nasz eksport to reeksport zachodnich świń przewalanych przez nasze zakłady mięsne będące w rekach firm zachodnich, i tu nasuwa się pytanie o czyje interesy martwi się nasz rząd.
Ogólnie to ceny wszystkich naszych produktów rolnych po wejściu do UE nijak się mają do wielkości produkcji czy plonów w kraju, mamy wspólny rynek

1,195

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tak Koseś masz rację ale powiedz mi czy jesteś pewien ż cena zboża się utrzyma przynajmniej na tym poziomie jaki mamy teraz?Może za dwa trzy lata zn ów się odwrócić sytuacja w naszym chorym kraju nic nigdy nie wiadomo a robić coś musimy, nie zaczniemy teraz wszyscy przecież chować krów albo opasów?

1,196

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mam nadzieje big_smile żartuje oczywiście, ale i tak cena będzie szła w dół, tak samo było z rzepakiem pare lat temu, kukurydzą ostatnio ..

1,197

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kamil pewien jestem tylko tego że jutro znowu pobudka o piątej i robota do wieczora ,a nie cen produktów rolnych .

1,198

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mam na sobotę ustalony odbiór cena 4.00 zł netto a na spędach już 3.50

1,199

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wczoraj Rawicz płacili po 4,40 netto odbiorca odstawiał do PKM DUDA

1,200

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wiecie dlaczego cena zbóż zmalała? Bo już płyną do Polski z Ukrainy statki ze zbożem. Tak usłyszałem na skupie... A śmiałem się z tego cały dzień. Mimo że cena spadła, na razie chyba stoi w miejscu, kto wie czy nie podniesie się jak ludzie wiosnę obrobią.