1,201

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Przyjechał kiedyś brat z niemiec  z budowy chlewni bo nie opłacało się szwabowi  2tyś świń tylko 4.Myślałem że opowiada głupoty.Ze świni zostawało 16 zł dochodu dlatego nie mógł z 2tys utrzymać rodziny.W innych krajach jest to samo z tym że rolnicy mają udziały w masarniach.Po naszej dzikiej prywatyzacji mamy tylko otwarte granice na ful.W jaki sposób mamy wytrzymać konkurencję kiedy polski rynek jest nie chroniony?

1,202

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

We wtorek mieli do mnie przyjechać po świnie po 4 zł netto ale im nie pasowało i przyjadą w ten wtorek ale cena już 3.5 albo niżej, chyba mnie szlak trafi :uuuu:

1,203

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie cena świnek się wreszczie odbija.Wczoraj dostałem ofertę z ubojni na wtorek po 4,20 netto za żywą wagę.Wreszcie zaczyna im brakować towaru skoro sami dzwonią.

1,204

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

mocznik  1480zł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,205

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No ciekawe z tymi świnkami. w mięsnym cena bez zmian.
Czytalście TR artykuł o świńskim handlu?
Krew zalewa. wiecej importujemy niż eksportujemy tak z 10 X

1,206

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek tak właśnie jest, już nie raz o tym pisałem nasz eksport to reeksport zachodnich świń.
Ja dziś stałem się ofiarą embarga putina. Mój odbiorca zaproponował mi przełożenie odbioru świnek o tydzień bo wtedy na pewno będzie mógł mi dać wyższą cenę. Tuczniki mam na głębokiej ściółce zawsze wybierają jeden bok kojca jako kibel. Zrobiło się tam wysoko więc musiałem wyrównać żeby nie przeskoczyły do drugiego, że jest już na maksa wysoko sięgnąłem tak głową rury wentylatora że mam 6 szwów na niej i siedzę z okładem z lodu żeby nie było obrzęku krew się lała jak ze szlachtowanego wieprza pewnie z 0,5 l mam jej miej.

1,207

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

0,5l czyli tyle ile zabieraja jak sie honorowo oddaje, z takim ubytkiem to spokojnie mozna brac sie do roboty, tylko po oddaniu głowa nie boli

Rolnik z powołania:-)

1,208

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie wczoraj byli po jałówke i zaproponowali 5,5 ale sami mówili że jak się nie pali to poczekać bo cena powinna wrócić. Koseś a Ty gdzie odstawiasz bydełko?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,209

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No to androl kuruj sie , dobrze że przytomności nie straciłes bo by cie jeszcze zjadły.

mdw

1,210

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Yoko tak mogło by być, kolegę w kojcu grupowym loch tak jedna podcięła że obalił się głową na koryto i stracił przytomność całe szczęście żona była z nim w chlewni, I nawet nie pamięta że był w szpitalu. Ja w chlewni byłem sam.

1,211

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

a jak świnka krew poczuje... oj... to żre choć głodna nie je smile a tak poważnie to rychłego powrotu do zdrówka życzę i niech cie już o to głowa nie boli smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,212

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

kamilz napisał/a:

Panowie cena świnek się wreszczie odbija.Wczoraj dostałem ofertę z ubojni na wtorek po 4,20 netto za żywą wagę.Wreszcie zaczyna im brakować towaru skoro sami dzwonią.

podeślij mi go na kujawy viando skup wstrzymany rzną swoje a do pini pośrednik zaproponował mi 3.45 ciekawe co od poniedziałku jak na razie jedzą sam śrut bez niczego a co nie które mają już 130 kg :nooo:

1,213

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No tak skoro do Pini wróciło tyle towaru to na pewno nie mają dobrej ceny.Androl miałeś szczęście z tą głową naprawdę.A u mnie w okolicy pośrednicy proponuja teraz 5,8 za byka a 3 zł za krowę.

1,214 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-03-02 21:50:37)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cena na jutro za kabany to 3,80zł za żywą, 5,35zł za E. Więc widocznie sumienie kogoś powoli zaczyna ruszać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,215

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Na pewno nie putina

mdw

1,216

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak putin napadnie na ukraine to cena niska będzie przez dłuższy czas .

1,217

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czemu do ku.wy nędzy w sklepach nic nie tanieje tylko drożeje ,co jest grane?

1,218

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

nabijanie magazynów przed świetami. Za jakieś 2 tygodnie pójdzie w sklepach do góry bo powiedzą że cena żywca wzrosła. Magazyny naładowane tanim mięsem dają cholerne zyski, co za tym idzie bardzo łatwy pieniądz trafi znowu do pośredników a nie producentów.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,219

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jak u was z ceną za świnie, przed chwilą dzwoniłem i usłyszałem cenę 4.10 + VAT za   wagę żywą, chyba poszukam innego odbiorcy bo słyszałem że rolnicy sprzedawali w tym tygodniu po 4.50-4.60 + VAT

1,220

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sławek u nas w tyym tygodniu na zakładach cena była już 5.10 netto za kilogram i z tego co się orientuje to nie ma wogóle świń bo sami wydzwaniają i szukają towaru.Prosili też moich kolegów z pracy o załatwienie im większej ilkości tucznika.