41

Odp: Unia Grudziądz

PawełS napisł

PawełS.64 napisał/a:

Jeśli mogę. Pługi Unii to raczej radła,ciężko nimi się orze[straty paliwa itd] są pługi w AGROLTECH-u nie pamiętam nazwy ale mają odkładnie Kvernelanda,idą jak świerze pieczywo i są stosunkowo tanie;5-obrotówka 20 tyś zł

Miałem na testach new hollanda 140km z pługiem obrotowym 4 uni i powiem że za tą kase to poraszka bardzo cięszko idzie że 140 kucy na cięszkiej glebie miało co robić . A póżniej miałem na testach 120km z 4 kuhn i latał sobie bez większego problemu i wykonanie pługa bez porównania

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

42

Odp: Unia Grudziądz

farmer1 napisał/a:

Pajej mój pług to u006 ramowy jak brałem ten pług to jeszcze nie robili jednobelkowych ale mam kolege który ma taki pług i sobie chwali a co do mojego pługa same pozytywy to co on przeszedł to inne już by się dawno porozkładały.Nawet przy zakupie zwróciłem uwage na wage pługa i między konkurencją wynosila przeszło 100kg . U nas jest w okolicy z pięć 4 i moja 5 i nikt nie narzekał .Z staltechu mam jeszcze agregat uprawowo-siewny i jestem zadowolony z pracy i wykonania maszyn,w tej cenie nie znajdziesz leprzego nowego zprzętu

O agregacie tez myślałem ale zobaczymy jak opublikują listę rankingową z modernizacji

Rolnik z powołania:-)

43

Odp: Unia Grudziądz

Farmer,jaki to byl model kuhna?Przymierzam sie do kupna 5 skibowego.

44

Odp: Unia Grudziądz

Co to za pług za 20tyś.

45

Odp: Unia Grudziądz

pewnie padło z agromaszu
http://otomoto.pl/plug-obrotowy-agro-ma … 64022.html

46

Odp: Unia Grudziądz

Graty rzemieślnicze  ze stali którą przeciąłem brzeszczotem do drewna jak robiłem burty. Jaka cena taka jakość nie ma się co oszukiwwać.

47

Odp: Unia Grudziądz

Tylko że są to ceny netto.

48 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-11-15 20:39:30)

Odp: Unia Grudziądz

to chyba błąd w druku.... :hmmm:

49

Odp: Unia Grudziądz

Ten pług do orania ogródka w sam raz. U mnie w okolicy pługi UG też się nie cieszą najlepszą renomą . Np. 4 obrotowy UG waży prawie 2 tony, a Kverneland ED100 waży 1480 + pakomat to i tak nie będzie 2 ton. Tylko że cena .

Odp: Unia Grudziądz

Założyłem do mojej zagonowej 5 nowe półśrubowe odkładnie. I teraz chce założyć lsitwy ścinające i nie wiem które. Oryginalne które były przy starych odkładniach trochę śmiesznie będą wyglądac bo nowe odkładnie są dużo wyższe i dziury na nie przypadają tak w 2/3 wysokości piersi. A listwy ścinające do tych odkładni są montowane na samej górze odkładni na 2 osobnych śrubach a nie jak te stare na śrubach, które jednocześnie trzymają odkładnie i pierś do słupicy. Jak się ma mocowanie listwy do pracy takiego pługa? Nie będzie czasami tak że jak założe niżej listwy to będzie lepiej krył, bo więcej skiby będzie wrzucać w dno bruzdy?

51

Odp: Unia Grudziądz

ale wtedy możesz mieć duże opory w pracy i będzie mogło się pchać zbyt mocno

E 516 na części
Telefon 695 076 269

52

Odp: Unia Grudziądz

Przerabiałem kiedyś pług UG zagonowy, do 3 przyspawałem dokładkę, dobre to to było jak się słomę zbierało i ścierń wygolona na max 5cm. obecnie mam B 125 od roku z dospawaną 4-tą skibą i każdemu polecam; piękna robota i tania eksploatacja, teraz kiełkuje we mnie myśł o jakiejś obrotówce...

53

Odp: Unia Grudziądz

witam mam pług uo36/2 4  skibowy wydarły mi się odkładnie i mósze wymienic  na nowe  moze ktoś by wiedział  czy pasuią  od  zagranicznych pługów  dodam ze odkładnie  są duże

54

Odp: Unia Grudziądz

ostatnio tato założył do dwu skibowego grudziądza co chodzi tylko do ogródka stare odkładnie i piersi od b200, jak nie pasowało to przyspawał bez większego rozpieszczania i najważniejsze że bardzo ładnie odkłada, nie to co wcześniej

E 516 na części
Telefon 695 076 269