261

Odp: Żyto

androl napisał/a:

góra 0,5 l można by zaryzykować, podobno nadmiernie skrócone dokłosie obniża plon.

Położenie się łanu również tak działa....
Też tak sobie myślę o max 0,5l

262

Odp: Żyto

marcin napisał/a:

Jako ze postanowiliśmy siać nawozy i nie jestesmy juz w eko to jaki nawóz na żyto dziś zamówilismy 25 ton saletry z yary plus oprysk na chwasty

chyba troche pozno

263

Odp: Żyto

Działa możę jest za pózno ale odżywiamy działamy może plonu nie będzie ale nie jest zle ładnie sie wyrównało i zaczyna sie kłośić

264

Odp: Żyto

Moje się kłosi jest skrócone, wygląda całkiem przyzwoicie, ale myślę żeby jesze je zasilić dolistnie na kłosa - myślicie, że ma to jakiś sens ??

265

Odp: Żyto

A ile mu dałeś?
czego i kiedy?
Ile ma wysokości? z ciekawości pytam

266

Odp: Żyto

pod korzeń około 300 kg polifoski 6, na pierwszą dawkę gdzieś koło 28 lutego 160 kg saletry i druga dawka około 200 kg saletry. Posiane w terminie. Skracane modus 0,2 + ccc 1l do tego siarczan mocznik i odżywka.

267

Odp: Żyto

Gadałem n kumplem "obszarowcem" 2 lata temu jechał cerone po wykłoszeniu. Jako jedyny zabieg na 2 kawałkach. Ustało nic mu nie było dał 0,8l tuz po kłoszeniu.
Pewnie Ci się kłosi więc dałbym mu z 20 - 30kgN w saletrze  przed jakimś deszczem. no i moze po kłoszeniu skróciłbym ale to zależy od tego jak wygląda.
Dolistnie to już tylko coś na T3 czy T2 bo nie wiem jak robiłeś. Ja czekam aż się wykłosi  i dostanie cerone i T2/T3.

268

Odp: Żyto

Byłem przed zachodem słońca w życie z 3 dawką azotu. Przejechałem w jedną stronę i w drugą pojechałem z zamkniętym rozsiewaczem. Zbaraniałem!! Nie jestem w stanie podnieść rozsiewacza ponad łan miejscami jest tuż nad nim. Na poprzeczniaku w dwóch miejscach placki takie metr na metr gdzie się wywaliło. Ma gdzieś 110-120 cm. Jutro jeszcze za dnia pójdę obejrzeć je. Świadomie na każdym polu zostawiam mijasy 12m szerokie gdzie nie daję T1 T2 mikro i regulatorów i cholera nie mogę ich znaleść coś jest nie tak. Zaczynam wątpić w to czy to ustoi.... sad

269

Odp: Żyto

no to będziesz miał przygode w pozbieraniu tego,ja zaczynam sie martwić o pszenice czy też nie polegnie bo zaczynają się burze.

mdw

270

Odp: Żyto

Krzysiek podwiązuj jak pomidory, i na co było tyle walić w pole... big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

271

Odp: Żyto

dlatego nie lubie źyta bo zawsze wywali

mdw

272

Odp: Żyto

a jakie regulatory dawałeś?

273

Odp: Żyto

modus0,3+ccc0,5 drugi zabieg 0,3.
Taki rok w zeszłym roku miałem więcej wysypane i stało ładnie.
Spije kawę i idę na spacer oblukam to jeszcze raz

274

Odp: Żyto

Mogły słabiej zadziałać jeżeli trafiłeś na chłodniejsze dni po zabiegu, w moim brasetto jeszcze kłos wychodzi z liścia ma 80-90 cm.

275

Odp: Żyto

I tyle powinno mieć. W rekordowym roku 2012 też było wysokie też po wykłoszeniu na poprzeczniakach miałem "punkciki" gdzie sie przewróciło. Ale mi się teraz dół nie podoba. Wstrzymywałem się z T1 czekałem na ciepło i teraz mam podstawa osłabiona przez choroby.  Niby łan wygląda imponująco, zdrowo kłosy powyżej 20 pięterek, ale w kościach czuję mega porażkę....

276

Odp: Żyto

U mnie żytko guttino też ma 110cm. Wykłoszone. Dawałem moddusa w dawce 0,3 miedzy 1 a 2 kolankiem. Było ciepło podczas i po zabiegu. Na choroby podstawy tez pryskałem a też mi się dół nie podoba ;/ W pierwszej dawce 200kg saletry w 2 dawce 150kg mocznika.
Tylko czy w żniwa będzie w pionie....

277

Odp: Żyto

Położy się tylko kiedy. Jak szybko to talerzówka bo w kłosach będą same igły i ości.

278

Odp: Żyto

żyta mam 1.6 ha i też wysokie...

279

Odp: Żyto

palazzo jeszcze stoi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/866 … 969a9.html

280

Odp: Żyto

Ja mam populacyjne i nie mogę uwierzyć, że ma tak około 1 m po jednej dawce antywylegacza płynnego  w ilości 1,5 l na ha. Pierwszy raz skracałem i zaczyna mi się to podobać big_smile