Temat: szpic rozdzielajacy

W mojej 512niedawno kupionej jest taki szpic wygląda na oryginalny krótki płaski masywny cały z blachy,chciałem zapytać jak to się sprawdza podczas pracy  .Bo w claasie mercatorze miałem taki tradycyjny to gdy kosilem zimowy jeczmien albo coś z przytulią to ciągle nabierało. Natomiast z drugiej strony jest taki okrągły pręt jak to sie zachowuje gdy się przecina łan ze zbożem .Dzięki

2

Odp: szpic rozdzielajacy

Ja miałem z obu stron ten metalowy,ale lewy ściągłem ponieważ na zakrętach kładł mi zboże.

3

Odp: szpic rozdzielajacy

no zborze kładzie niestety. ale jak dobrze jest ustawiony to podług niego łatwo wysokość cięcia jest ustawić

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

4

Odp: szpic rozdzielajacy

może ma ktoś na sprzedaż prawą końcówkę rozdzielacza łanu. Mocowanie, bolce mam. Składana na zewnątrz jak na obrazku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08d … f4d06.html

gg 5118068

5

Odp: szpic rozdzielajacy

https://www.google.com/search?q=rozdzie … 1024%3B681 A nie lepiej coś takiego?

6

Odp: szpic rozdzielajacy

chcę pełną blachę aby po rozdzieleniu łanu nigdzie nie zahaczało, nic się nie ciągnęło. Miałem taki "pręt" i bagnet też miałem - nie do końca byłem zadowolony.

gg 5118068

7

Odp: szpic rozdzielajacy

Wrzuciłem linka bo ojciec ma tak w 512 i powiem że mi się bardzo podoba jak to robi. Nawet w rzepaku, bez kosy bocznej.

8

Odp: szpic rozdzielajacy

ja mam taki z blachy jak zorak ino nie składany, ani razu zboże na motowidła się nie nawinęło a żyta miałem 10 ha

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: szpic rozdzielajacy

Tak chwaliłem tego oryginalnego szpica z blachy co mam u siebie ale potrafi się "uwalić taka klucha zboża na samym czubku" bo kąt tam jest duży. Wioskę dalej gościu miał przy 516 tylko skośnie rurę do przodu ku górze i ładnie to mu się sprawowało, teraz ma jeszcze też 514 i też tak tam ma, jak będzie jeszcze kosić rzepak to pożyczę od niego na przymiarkę. Panowie a może powstawiacie foto jak macie u siebie porobione??

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: szpic rozdzielajacy

Ja mam szpic oryginalny jak był montowany przy bizonach.