21

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

No to coś nam kręcisz. Przy takich luzach wału jak to opisałeś, nie ma szans aby w silniku było takie ciśnienie jak piszesz. Coś jest nie tak...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

22

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Muszę dostać się do pompy oleju silnika.Jak łatwiej wyciągnąć .Sam silnik,czy silnik z podstawą i chłodnicą/

23

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Ja wyjmowałem sam silnik, cały z przystawką.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Ja wyjmowałem silnik z przystawką oraz z belkami, ale chłodnicę trzeba zdjąć osobno bo może się urwać

25

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

ja bym też nie ryzykował

26

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Tak chyba będzie najlepiej.Odkręcę filtr chłodnicy ,chłodnicę,pasy  i cztery śruby podstawa- rama i powinno być najprościej.

27

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Prościej jest w drugą stronę, bo zwalasz tylko blachę, korytko pasa szerokiego i napinacz rury wysypu. Potem cztery śruby mocujące podstawę, przewody gumowe do chłodnicy, dla spokojności wentylator, potem pasek pompy hydraulicznej, cięgno gazu, przewody elektryczne i wio na dół.
A i w międzyczasie pasy jazdy...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Proszę o poradę może Ktoś wie czy da się zdjąć  miskę olejową w  kombajnie E-517 od spodu żeby wymienić uszczelnienie tulei wycinając blachy w podłodze pod silnikiem .Proszę o odpowiedź. Mam niespodziankę na żniwa.Sylwek

29

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Jak już koledzy wcześniej wspomnieli to przy takich naprawach na silniku najlepszym rozwiązaniem jest zdjęcie silnika na glebę i wtedy mamy duży wachlarz możliwości działań. Zaoszczędzisz czas, nerwy no i co po pierwsze bedziesz mial pewnosc ze wszystko wykonasz solidnie, dokładnie i precyzyjnie.....
szp3nio ;]

30

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Dobrze mówisz, jednak wyjęcie tego smoka...... to nie 4garowa Ifka wink

31

Odp: Jak dostać się do silnika od dołu fortschritt e 512

Spawam jednak szubienicę i wyciągam potwora, dzięki za radę.sylwek