2,541

Odp: GG FORUMOWE

dzwonili do mnie, ta babka werbowała ludzi dzwoniąc po doradcach. Znajomy doradca do którego zadzwoniła wcześniej mnie w to wkręcił ale się wymiksowałem.
Wg mnie to obciach.


Czy odczuwacie wypalenie zawodowe?
Straciłem ostatnio motywację do działania w gospo. Kolega był ostatnio i rozmawialiśmy o nowym rolnośrodowiskowym, chcę obsadzić jabłonią całe 54ha i uprawiać dopłaty.
Przyszło mi do głowy czemu nie? W imię czego napierdalać jak dziki osioł.
Też tak macie?                    Nigdy nie miałem z tym do czynienia- sadami eko. coś wiecie? jak jest z certyfikatemi i reszta?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,542

Odp: GG FORUMOWE

Fenol stary draniu czemu tak długo się nie odzywałeś?Tylko się nie obraż.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2,543

Odp: GG FORUMOWE

Fenol mój znajomy ma gospodarstwo ekologiczne i od zawsze namawiał mnie żebym też przeszedł na ekologię bo dopłaty idt... Nawet myślałem o tym ale jak pojechałem mu na usługę z gruberem po żniwach to powiedziałem sobie NIGDY! Ten gruber był więcej w powietrzu niż w ziemi. No nie mógłbym mieć takiego dziadostwa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,544

Odp: GG FORUMOWE

Mam takie pytanie;czy próbował ktoś walczyć o odszkodowanie za słupy prądowe na swoim terenie bo mam kilka i trafostacje?

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

2,545

Odp: GG FORUMOWE

Drogie dzieci, wujka przemka przygniotła robota.  Chwalmy Pana albowiem dorobiłem się dojarki przewodowej, w ostatnich dojach przenosiłem w konwiach po 14 ton mleka.
Opyliłem jeszcze w dobrej cenie pszenżyto i wreszcie mam CO w domu.
Kaflaków jeszcze nie rozebrałem, w stadzie pojawiły się czeskie simentale i nawet musiałem do ojca pojechać po jego stary zbiornik, teraz mam problem bo kwoty mi braknie. 
podpisałem umowę na modernizację jak ponownie wskoczyłem na listę to byłem 4 od końca co się załapał.  Wciąż mam z tym mieszane uczucia.
Kołuję na to kredyt obecnie.
wczoraj przyłożyłem krowie i los mnie pokarał bo palca wybiłem i mi z zawiasu wyskakuje.
Bizon w żniwa nie napieprzył ani razu, za co wybieram się do Częstochowy.
Obecnie susza taka że poplon żółknie. A za wodę przyszedł ponad tysiak.
Ze starej baterii od suszarni zbudowałem w stodole dwa silosy, kupiłem specjalnie pod to polską żmijkę która od razu się spaliła i i tak musiałem pożyczyć. W czasie wożenia kukurydzy bok przyczepy oparł się o koło i pięknie się to pogięło jak sreberko po czekoladzie, wybiłem szybę w 385, oczywiście robiłem też sprzęgło (2 razy obłamała się śrubka co dotyka wycisku), chłopaki jak jeździli forszajem to zgubili skrzynię oleju, kupiłem 100 belek jęczmionki, pękło mi naczynko w oku i od pewnego czasu mam prawą gałę jak terminator,  10 km od domu złapałem kapcia w pokosówce w przednim kole, przednie koło od 385 się złamało przy ładowaniu siana- też jakieś 8km od domu, w 385 założyłem kapcie na przód od neptyka, w piątek sprzedałem byka,  spotykam się z dwiema paniami a siostra pojechała na wakaje do Turcji.   kupiłem fiszki do niemieckiego i łudzę się że czegoś się nauczę.  Generalnie nie mam czasu bąka puścić.
Autentycznie tęskniłem za Wami i aż miło patrzeć na błękit forum i Wasze awatary.

Ekologia wchodzi w grę tylko pod postacią sadów i wymiarze takim który zapewni paszę bydłu.
Zastanawia mnie jak ci co mają ekologię dbają o czystość dojarki i zbiornika? przecież octem tego nie zdezynfekują? co robią jak krowa złapie zapalenie? Czy obowiązuje jakiś płodozmian, nigdy nie robiłem planu na ekologię.  Inny punkt to słaba kukurydza w tym roku przy ekologii pewnie jest jeszcze gorsza i czy można kupić wysłodki w razie kryzysu.
jest wiele znaków zapytania.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,546

Odp: GG FORUMOWE

Przemek jak Cię to wzmocni to mogę Ci dać 1100 kg kwoty mlecznej tej bezpośredniej, a jak się kiedyś spotkamy to postawisz co zechcesz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,547

Odp: GG FORUMOWE

borys23455 napisał/a:

Mam takie pytanie;czy próbował ktoś walczyć o odszkodowanie za słupy prądowe na swoim terenie bo mam kilka i trafostacje?

Ja w sumie. Najpierw wysłałem im pismo żeby zapłacili mi wstecz i  o ustalenie kwoty  dzierzawy na przyszłość , pożniej wysyłałem im mapki akty własności itp bo sami chcieli i trwało to chyba  z rok, aż w konću mi wysłali zebym im sprawe założył bo mi nić nie dadzą ,  odpuściłem temat z tego względu ze jeszcze nikt nie wygrał znimi a tym którym wypłacil jakieś kwoty to ledwo pokryło koszty sądowe. niestety mamy taki prawo  a nie inne.

mdw

2,548

Odp: GG FORUMOWE

yokoslaw napisał/a:
borys23455 napisał/a:

Mam takie pytanie;czy próbował ktoś walczyć o odszkodowanie za słupy prądowe na swoim terenie bo mam kilka i trafostacje?

Ja w sumie. Najpierw wysłałem im pismo żeby zapłacili mi wstecz i  o ustalenie kwoty  dzierzawy na przyszłość , pożniej wysyłałem im mapki akty własności itp bo sami chcieli i trwało to chyba  z rok, aż w konću mi wysłali zebym im sprawe założył bo mi nić nie dadzą ,  odpuściłem temat z tego względu ze jeszcze nikt nie wygrał znimi a tym którym wypłacil jakieś kwoty to ledwo pokryło koszty sądowe. niestety mamy taki prawo  a nie inne.

no więc tak byłem pytałem  ,,, wygląda to tak  iż chcesz od nich pieniądze ok ,,, załóż im sprawę w sądzie ,,, będzie to kosztowało parę zł . Cena jaką ustalisz z przedstawicielami  danej lini elektrycznej nie będzie wyższa niż 15zł za słup na rok  może za trafo byś dostał 20zł ...   wstecz możesz się wrócic  nie dłużej niż 10lat  co tez mało ppawdopodobne że ci się uda ....  Generalnie jestesmy w  dupie  bo by walczyć z nimi i by się to opłacało trzeba by mieć z 20słupów    w gruncie rzeczy mamy 3 słupy  które są tak postawione że ..... szkoda gadac  ale nic się z tym nie zrobi ...

to tak samo jak nad moim polem zwisają linie elektryczne owych słupów  i z jednego wiszą jak ..... i problem polega na tym że są tak nisko że jak kosiłem kombajnem to zamykałem daszek od zbiornika z obawy przebicia ....  1.5m nad kombajnem ....  by poprosić łaskawców  o naciagniecie tego to może zrobią to na wiosnę ....  a może nie  bo nie przewidziane jest tam remontów  chyba że się zerwie ... i co tu z tym zrobić ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,549

Odp: GG FORUMOWE

Zerwać :-). U nas jeździła firma adwokacka i proponowali pomoc. Na czysto za słup pojedynczy 1500zł, podwójny 2500, trafo 4000-6000. To są kwoty na czysto po odjęciu kosztów sądowych i kasy jaką firma brała.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,550 Ostatnio edytowany przez Pajej (2014-09-21 09:41:26)

Odp: GG FORUMOWE

bamreras ja własnie na polu mam słupa wysokiego napięcia i firma mnie namówiła ze dostane min 5tys na czysto. po jakichs 2 latach przysłali pismo ze koszty sadowe przewyzsza odszkodowanie i zwyczajnie to sie nie opłaca. tylko je ja jestem w plecy kilka stow, bo jak nie rzeczoznawca to jakaś inna pierdoła
co do ekologi to wuj mial 10ha porzeczki. nie pryskał, ale przyszła kontrola i znależli pozostałości po jakichś opryskach owadobujczych i kupe kasy teraz wuj musi oddac

Rolnik z powołania:-)

2,551

Odp: GG FORUMOWE

A nie ma tak że później gdzieś sobie firma odnotowuje na czarną listę i później jak Ci  trzeba podłącze zamontować od słupa to ma ją Cie w D? Gdzieś kiedyś od kogoś słyszałem, że później mogą problemy robić, ale nie zagłębiałem się w temat.

2,552

Odp: GG FORUMOWE

z tym nie do konca nie masz aktualnie monopolu na prąd więc nie będą robić problemów

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,553

Odp: GG FORUMOWE

Tylko są firmy które tylko prąd dostarczają i te których dodatkowo własnością są słupy, linie, trafy itp. Także tu może być haczyk.

2,554

Odp: GG FORUMOWE

Fenol jak te mleczne Simentale? Brałeś przez jakąś firme?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

2,555

Odp: GG FORUMOWE

co do odszkodowania za słupy energetyczne,to pamiętajcie że zakład energetyczny ma świetnych prawników i paragraf o dobru społecznym...

2,556

Odp: GG FORUMOWE

Pany 120 ltr nalane do forsza i zrobione jakieś nie całe 19 ha w orkę to chyba dobrze co ciekawi mnie ile  by 16  pochłonęła

2,557

Odp: GG FORUMOWE

marcin jakim cudem >?? to jakieś 6.5l na hektar   jeśli on tak naprawde pali to sprzedaj mi go smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,558

Odp: GG FORUMOWE

19.... na morgi to tak.....

2,559

Odp: GG FORUMOWE

W orkę to pewnie siał, to by się zgadzało tongue

2,560

Odp: GG FORUMOWE

No siew w orkę to tak. Moze oto mu chodziło