521

Odp: ziemniaki 2010

Ja dziś wysyłam trzeciego TIRa do Łomży(jeszcze pięć ,mam nadzieje),mi susza mocno okroiła plon i zawartość skrobi.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

522

Odp: ziemniaki 2010

Jak w tym roku Panowie u was ziemniaczki ? Bo u mnie w miarę dobrze chodź mogło by być lepiej wink

https://www.youtube.com/watch?v=y_D1kfc4FoI taki mały filmik podglądowy. Tutaj może trochę słabszy ziemniak ale komosa była w tym miejscu i trochę zagłuszyła go...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

523

Odp: ziemniaki 2010

wpierw udostepnij filmik.
co do ziemniorów to sa ładne, ale zbytu nie ma

Rolnik z powołania:-)

524

Odp: ziemniaki 2010

Plon ziemniaków u mnie taki sobie. Trochę powyżej średniej krajowej. Całe lato praktycznie deszczu nie było.
Dlaczego cena jest jaka jest ? Powtarzam się, w producentów ziemniaka w powiecie sieradzkim powinna wielka bomba pierd...nąć. Sprzedają w hurcie worek 15 za 3 zł. Bo muszą wykopać coby gleby nie zakwasić, bo już czeka sadzonka jakichś kapustnych. Jak już wykopane i na pryzmie leży, to czemu by nie podać i za 2 zł. Ja wam ku.wa życzę, żebyście te kapustne sprzedali tak atrakcyjnie jak ziemniaki. Polska sieradzoki to nie Stri Lanka, w tym klimacie rodzi się raz. "Sory, taki klimat".

525

Odp: ziemniaki 2010

O de mnie chandlarze wiecej  jak za 6zł/15kg nie chcą brać. Ten sam chandlarz na drugi dzień rano stoi z moim towarem w trójmieście , a tam cena 1,20-1,50zł/kg. Jak to widziałem to mnie krew zalała. Dużo mnie mam ziemniaka ale jak mnie tak traktują to wole to świniom rozrzucić nóż za darmo oddać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

526

Odp: ziemniaki 2010

Wiesz to już lepiej samemu jechać i je sprzedawać wink U mnie jest kupców normalnych przyjeżdzają biorą i są zadowoleni i różnie jest z ceną teraz 1m 50zł...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

527

Odp: ziemniaki 2010

Wow cena bajka tez tak chce. ja staram sie po 40 gr sprzedać, ale i za 30 puściłbym bo nie zmieszcze do piwnic

Rolnik z powołania:-)

528 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-09-25 08:52:26)

Odp: ziemniaki 2010

Ty pajej nagrobisz na ilości a u nas w tym roku to plon rzędu 15t z hektara to max z czego 2/3 to odpad. Co do stania samemu niewiem jakcu was ale co większe targowiska są regularnie kontrolowane przez inspektorów PIORIN i kto nie wykaże się że ma ziemniaka z zarejestrowanej plantacji to lipa. Dodatkowo skarbówka w Trójmieście puszcza swoich i za chandel bez rejestracji działalności sypia się mandaty. To nie to samo co 20 lat temu że każdy chandlował wszystkim co mógł... Poza tym ja osobiście czasu nie mam ani nerwów żeby się na straganievz emerytami dorabiać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

529

Odp: ziemniaki 2010

a rolnik nie może sprzedawać swoich plonów bez założenia dg? to już przesada...

530

Odp: ziemniaki 2010

Pisze jak jest u nas. A niewiedza może czasem dużo kosztować...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

531

Odp: ziemniaki 2010

Tylko ja mam zbyt mało na dobry handel, a za duzo dla siebie 0,60ha co do PIORINu to wszystko jest więc ich sie nie boje

Rolnik z powołania:-)

532

Odp: ziemniaki 2010

Panowie macie jakieś doświadczenia z ziemniakiem skrobiowym , jakby co podzielcie się spostrzeżeniami .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

533

Odp: ziemniaki 2010

A co byś chciał wiedzieć?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

534

Odp: ziemniaki 2010

Przedewszyskim to ile można zarobić na tej uprawie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

535

Odp: ziemniaki 2010

Paweł Wszystko zależy od plonu skrobi z ha, np za ziemniak o zawartość 17% płacą 204 zł  za tonę a za 18 % 216zł a za 19% 247zł.Teraz sam sobie odpowiedz ile ton powinno urosnąć na twojej glebie .Ja uprawiam w większość odmianę Kuba skrobie ma średnio 18,5% a plon od 25 do 35 ton.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

536

Odp: ziemniaki 2010

No to teraz mam same pytania , jaki koszt sadzeniaka , w jakim rozstawie sadzisz , gdzie sprzedajesz , ja chcę z Łomżą zacząć współpracę .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

537

Odp: ziemniaki 2010

Do Łomży odstawiam kilka lat a wcześniej do Piły.Na wiosnę kupowałem w Szyldaku Adama po1000 za tonę a Harpuna po 1100 za tonę. Dotychczas sadziłem w rozstawie 67,5 cm ,ale od przyszłego sezonu zamierzam na 75 cm przejść.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

538

Odp: ziemniaki 2010

moja okolica stacja hodowli w szyldaku mój ojciec tam pracował

539

Odp: ziemniaki 2010

Janusz to jak do Piły odstawiałeś to transport pewnie Cię zjadał. Coś tam wiem że dopłacali do transportu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

540

Odp: ziemniaki 2010

Rafał i kiedyś i teraz dopłacają do transportu np. zawożę 25 ton na czysto to dostaję 900 zł dopłaty a ja za transport płace 1100zł ,do Łomży mam 202 km.Ten co mi  wozi w kursie powrotnym bierze sobie wycierkę albo żużel na handel.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile