1,081

Odp: Ręcę opadają.

Marek - Oooby smile w 60tce nie tylko silnik ale też i skrzynia..

Sebastian -  Korbowody z swożniami (przegląd i ustawienie) ( 280zł ) Głowica (planowanie głowicy i zawory ) ( 560zł chyba ) Zestawy naprawcze Krotoszyn ( 270zł szt ) Pompa Olejowa, przewody wys. Ciśnienia, Filtry, Uszczelki czujniki itp duperele.. Same części koło 3tyś no i jeszcze do tego + korby i głowica. Wał nie ruszany bo jeszcze jest ok.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,082

Odp: Ręcę opadają.

współczuje sad  ale jak się sypie to wszystko bez wyjątku

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,083

Odp: Ręcę opadają.

Dokładnie Wojtas... Trzeba jakoś ciągnąć to wszystko wink Lekko nie jest i na razie nie będzie... sad

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,084

Odp: Ręcę opadają.

Oj jak jak się sypie to po całości w volvo siadł mi przewód elastyczny od hamulców wszedłem pod auto okazało się że przewody hamulcowe stalowe skorodowane ruszyłem je i dziura zamówiłem części jadę w focusie stanęła pompa wody szlag trafił jeszcze standardowo pasek...
Nie dojechałem a już kolejne części do zamówienia.

1,085

Odp: Ręcę opadają.

ja dzisiaj zwłoki przytaszczyłem na strefę serwisową.
Na chwilę obecną czeka mnie:
1. spawanie miski olejowej
2. spawanie chłodnicy oleju
3. spawanie pręta wysprzęglika co go wał zdemolował
4. spawanie ramy i płaskowników mocujących przodek
5. wywiercenie 3 urwanych śrub
6. i HGW co się jeszcze okaże.
7. poskładać wszystko w kupę, upawić i posiać 10 ha pszenicy
Ambitny plan

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,086

Odp: Ręcę opadają.

No nieźle Marek , ja dzisiaj wcześniej przyjechałem jak wyjechałem . Zaślepka  na rurce hydrauliki podnośnika  pękła i  i już nie opuścił pługa . Zwlokłem się z pola zostawiając za sobą ślad lejącego się oleju  ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,087

Odp: Ręcę opadają.

Marek spokojnie , ogarniesz klamota i pszenicę zasiejesz , pamiętaj trza twardym być .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,088

Odp: Ręcę opadają.

Normalnie masakra.. Jeszcze mi zostało 6ha do zaorania a mi tu śrubę ze sprężarki wyrwało brak gwintu brak powietrza brak napędu... Jeszcze w dodatku pęka sprzęgło gumowe i pękła śruba to jest przykręcony ten kołnierz z jednej i z drugiej strony   i został w ramie.. się przesunął i ciekawe czy nic się nie stało poważnego.. A ten ursus to nas do szału doprowadzi.. kto składał ten ciągnik to nie wiem chyba murzyny.. żadna panewka nie pasuje do wału normalnie szok... Pierścienie dystansowe wału były od...C330 !! Normalnie poje....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,089

Odp: Ręcę opadają.

Karol witamy  w Polsce ... tu tak w stodołach robią ...



PAnowie mam Automat w zetorze ....  w żniwa zaczeło się ślizgać sprzęgło  więc  rozbebeszyliśmy wymiana tarczy na nowa chodx co się okazało stara nie była zajechana ...
dobra poskładaliśmy wyregulowałem łożysko do słoneczka palimy i co się okazało sprzęgła brak ...  ehh  by się sprzęgło pojawiło trza było skręcić te cięgiełko aż łożysko zaczynało wciskać słoneczko  no nic .... coś żeśmy spiepszyli sad znów rozebrane wyczyszczone dokładnie słoneczko poskładane i dalej ten sam objaw ale z racji że ciągnik był potrzebny tak więc zostało 
po ostatnich przygodach w polu sprzęgło zaczeło już totalnie odmawiać 
może ktoś ma pomysł co może być ? słoneczko do wymiany ? czy cały docisk nie widac po nim jakiegoś tam zużycia ?   bez sensu to ....  teraz jak cofne trochę łożysko to biegu nie wbijesz    to wygląda tak jak by był za mały skok ? czy to możliwe ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,090

Odp: Ręcę opadają.

Wojtas a może słoneczko się wygięło jakoś?

1,091

Odp: Ręcę opadają.

Jak wymieniałeś sprzęgło to i słonko też najlepiej. U mnie było wymieniane wszystko czyli łożysko słonko i tarcza. Chodzi dobrze.. ale przy turze u mnie długo nie pociągnie te sprzęgło big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,092

Odp: Ręcę opadają.

Wojtas sprzęgło na słoneczko to temat rzeka ....... ,gdzieś to już opisywałem .Miałem tak że niemożna było wysprzęglić  a jak się podciągnęło bliżej łożysko to się zaczynało ślizgać . NIe poradzili sobie mechanicy z POMu  bo ciągnik był dwa razy na gwarancji rozpoławiany ,i nie poradził sobie żaden z mechaników przez kilka lat ale poradził sobie z ty koseś smile  Między czasie wymienione słoneczko było na nowe także tulej wraz z osadzeniem łożyska oporowego i wszystko było na nic ! A wiesz co było przyczyną ? Krzywe koło zamachowe a objawiało się to tak że przykładając jakąś listwę do złożonego docisku te miniaturowe łapki muszą być idealnie w jednakowej odległości ,w innym przypadku łożysko będzie wciskać nierównomiernie . U mnie pomogło podłożenie 2mm. podkładek pod śrubki między docisk a kolo zamachowe .

1,093

Odp: Ręcę opadają.

A u mnie dziś w przystawce do kukurydzy na jednej sekcji padły kliny na wałkach obrywających. Jak by nie mogło się to stać na koniec ubiegłego sezonu to spokojnie można było by to dać do napawania i wtedy nowy rowek na klin by się zrobiło a teraz będzie trzeba wszystko na szybko zrobić. Do tego plon masakra i jeszcze cena

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,094

Odp: Ręcę opadają.

Jaki plon?

1,095

Odp: Ręcę opadają.

Mielismy przypadek krzywej nowej tarczy i też był problem podobny jak u Kosesia...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

1,096

Odp: Ręcę opadają.

NO jak narazie to wykosiłem pole koło domu co 6 klasa to dało po 4 tony 28%, płakać się chce. Zobaczymy co będzie na innych polach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,097

Odp: Ręcę opadają.

Laszek z tego co słyszę to w mojej okolicy na słabych glebach plony podobne, większe 8 - 9 t na lepszych i niższych tam gdzie wilgoci w VII i VIII nie zabrakło.

1,098

Odp: Ręcę opadają.

koseś  sprawdzę to  ale teraz muszę po orać na zimę puki nie pada bo inaczej  armagedon  .... sucho mamy bo się kurzy ale  glina taka masista że koła oblepia i nie idzie uciągnać ... ehh te pole zaczyna mnie denerwowac ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,099

Odp: Ręcę opadają.

Przywieźliśmy blok od złomka.. Cena 1400zł.. Wyszło że wał nominał... Tylko panewki były jakieś podrabiane i grom wie jakie rozmiary i może to te rozmiary nas zmyliły że wał był robiony.. Eh. Blok był trochę przekręcony, wał szlifneli tylko na podporach a korby zostawili, korb nie zakładali, zmienili szklanki popychacza, wymienili tryby od wałka rozrządu bo były chyba od 4 wsadzone i przelecieli wałek rozrządu aby było wszystko niby dobrze aa i jeszcze jeden uszczelniacz zmienili.. Cuda Pany Cuda... Jak złożymy w tym tygodniu to zobaczymy co nam wyszło.. Koszt Koszty przegania...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,100

Odp: Ręcę opadają.

Jak tryby rozrządu wymieniasz to wszystkie . Wiem  są drogie do 80tki  kolega  się pytał  to 1.5 tysia  komplet . No trafił się rodzynek widzę ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "