581

Odp: Uprawa bezorkowa

Oj sucho.... ale oziminy dają sobie jakoś radę

582

Odp: Uprawa bezorkowa

Zakończyłem dziś gruberowanie poplonów pod qq wszystko ruszone na 25 i czekamy do wiosny miejscami na glinie aż jeczał NH ale dał radę najwolniej szedl 8km

583

Odp: Uprawa bezorkowa

w ostatnim numerze "nowoczesnej uprawy był artykuł pt "Ziębla jest glebie potrzebna" poczytajcie jak mozecie, ja zostaje przy pługu

Rolnik z powołania:-)

584 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-11-15 19:55:13)

Odp: Uprawa bezorkowa

Mnie to nie dotyczy. sieję poplony które zostaja na zimę. Staram się by rosły jak największe więc nie ma mowy o ostrej skibie. W tej chwili gorczyca jest po pas.
Mniejsza o to. Co tam napisali takiego że utwierdzasz się w przekonaniu że orka jest najlepszym co możesz zrobić dla swoich upraw? Zapodasz skan lub zdjęcie artykułu  ( zandarski@o2.pl )? Ja mam prenumeratę tygodnika rolniczego napisali tam kilka słów o ziębli ale jakoś mnie to nie grzeje ani nie ziębi....

585

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak masz skan to i ja poproszę irencia20@wp.pl
Krzysiek chyba nie ziębli ;P

586

Odp: Uprawa bezorkowa

PAjej ziębla  to jak dobrze kombinuje to inaczej  ostra skiba  którą niby owa zima ma rozmrozić i rozkruszyć ?   więc tak zimy nie widać  prędzej wiosnę pługi teraz tak orają że trzeba się czasami dobrze postarać byś jakąś skibę zobaczył
do tego więksi nawet jak zaorają na zimę to po 2 tygodniach jada włuko-broną i pole na zimę zostawiają uprawione wstepnie więc ?  co ma jedno do drugiego ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

587

Odp: Uprawa bezorkowa

Przy ostatnich zimach to może i lepiej orać/uprawiać na zimę na płasko. Przy tych temperaturach jeszcze sporo chwaściorów rośnie, a w ostrą skibę urośnie dopiero po zasianiu. Tyle że się później w pole wiosną wejdzie.

588

Odp: Uprawa bezorkowa

ekonomia każe pługi odstawić w pokrzywy ,może nie na wszystkie uprawy bo po kukurydzy na ziarno to pług to podstawa ,pod rzepaki też  orzą  .obserwuję u kuzyna który sieje  w systemie bez orkowym  i zazdroszcze  technologi  .trzeba iść  w tym kierunku.

Leszek   dla kolegów'

589

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak "dogadam sie" ze skanerem, bo miewa humory to wrzuce skany

Rolnik z powołania:-)

590

Odp: Uprawa bezorkowa

Koledzy plugiem czy grubrem ziemia ziemi nie rowna wszystko sprowadza sie do zebrania jak najlepszych plonow i ekonomi uprawy kiedys slyszalem takie zdanie uprawiac tak gleboko jak jest to tylko mozliwe a zarazem tak plytko jak to jest potrzebne i to mnie przekonalo ze polowa moich upraw jest juz w systemie bezorkowym i bardzo sobie to chwale

Fortschritt zt 423 a razy 2

591

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek jakiego dużego szykujesz miga jeśli mogę zapytać trzy a może cztero belkowy ile łap.
Mi chodzi po głowie zestaw do qq strip-till mam głębosza na górze zamontować starego poznaniaka do podsiewu nawozu  może udałoby się połączyć to z siewnikiem do QQ i stworzyć zestaw mam tylko obawy czy 1025 da rade z tym zestawem w polu na glebokość 25 cm.

592

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie tak źle bo masz jeszcze większego kunia. Ile teraz masz ha? Coś wspominałeś że dzierżawa Ci się skończy to ile wtedy zostanie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

593 Ostatnio edytowany przez Pietia (2014-11-18 15:12:36)

Odp: Uprawa bezorkowa

Lechu duży raczej odpada ma tylko obroty na 1000 wałek  a dzierżawa dopiero za 8 lat i raczej już jej nie dostane chyba że się zmieni zawiadujący nią w tej chwili jest bardzo ale to bardzo pazerny na fundusze. Na nowy sezon qq gdzieś około 22.


http://www.youtube.com/watch?v=cIhVx1kiG-c

http://www.youtube.com/watch?v=cnKxvqo4mo4


http://www.youtube.com/watch?v=zqQ7Etnr4R8

594

Odp: Uprawa bezorkowa

trochę za mały prześwit pod ramą mają te głębosze i co z kamyczkami?

595

Odp: Uprawa bezorkowa

kamyczki po tej maszynie to wszystkie na wierzchu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

596 Ostatnio edytowany przez Pietia (2014-11-18 20:36:50)

Odp: Uprawa bezorkowa

Macie absolutną rację z kamieniami ale mi w zasadzie chodziło tylko o pierwszy film a pozostałe dwa wrzuciłem jako podgląd jak ładnie podrywają ziemię do góry. U siebie nie wyobrażam sobie bez zabezpieczeń miałem kiedyś zwykłego ścierniskowca na kołki jak sobie przypomnę jak to chodziło wyjazd w ole na lepsze kawałki z wiaderkiem śrub.


http://naforum.zapodaj.net/5a12e7e9b83a.jpg.html


Marku na zdjęciu masz dorobione radlice przy agregacie lepiej podnoszą glebę i które według twojego doświadczenia lepiej mieszają stary czy nowy agregat.

597

Odp: Uprawa bezorkowa

Znajomy sprzedaje własnie gruberka zawieszanego 7 Łap na spręzynie.. ciągał 1224 delux.. Szło dobrze ale za lekki był, lepiej żeby był półzawieszany z ciężką ramą

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

598 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-11-18 22:01:10)

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia napisał/a:

Krzysiek jakiego dużego szykujesz miga jeśli mogę zapytać trzy a może cztero belkowy ile łap.
Mi chodzi po głowie zestaw do qq strip-till mam głębosza na górze zamontować starego poznaniaka do podsiewu nawozu  może udałoby się połączyć to z siewnikiem do QQ i stworzyć zestaw mam tylko obawy czy 1025 da rade z tym zestawem w polu na glebokość 25 cm.

Migi  ( takie niebieskie co wisiało na lince a Marek stal pod tym z pistoletem) nie występują chyba w wersjach 4 belkowych ale to najlepiej wie Marek  ja tylko małpuję po nim na razie jest projekt i zbieram zlom 50 kg ceownika 100 już jest
Ramę szykuję na 3,0m w razie gdyby trafił się mocniejszy traktor . Puki co pazurki będą tylko na 2,2  co 31 cm. Jak ciągnik go podniesie to bedzie zawieszany jak nie to dorobię dyszel i będzie ciągany

Strip-tll hmmm wink  no działaj. U nas w tym roku poszło bardzo dużo taką maszyną. Pola nie wyglądają źle ale mogly by lepiej. akurat trafili na suszę. Ale mi się wydaje że wina siejacego nie maszyny . Podobno ryli na 35cm nie wiem po co?

599 Ostatnio edytowany przez Pietia (2014-11-18 22:11:05)

Odp: Uprawa bezorkowa

Hodzi mi po głowie coś takiego

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0b04d5cd96c9.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3a58023cfda5.jpg

600

Odp: Uprawa bezorkowa

nowy lepiej miesza bo redlice wibrują